Poznáte, o jaké houbě je řeč?

Poznáte, o jaké houbě je řeč?

7. 6. 2020

Jak jistě všichni víme, mají mnohé houby opravdu různá pojmenování.

A některá jsou celkem zajímavá. A to mě inspirovalo k napsání dnešního článku. Zkuste uhádnout, o jakou houbu se jedná. 

A že jich je.... Bílá komprda, Černá zelinka, Černé housátko, Černoušek, Černý strnádek, Ferdíček, Kořenka, Kříšt'alka, Mhouřilka, Pumprda, Sivanka, Strnádka, Šedivka.

Jsem zvědavá, komu z vás se podaří zjistit, o jakou houbu vlastně jde. 

Odhalení napíšu následující den po zveřejnění. 

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Jj, znám, můj tatínek takové, pro nás na pohled "jedůvky" (moc hezký a výstižný výraz) sbíral. Ale připravoval si je sám. Kastrolu s maminčinou smaženicí z panských hříbků se to nesmělo ani dotknout ;-)).
Soňa Prachfeldová
Ani jednu přezdívku neznám , sbírám houby, jen které znám.
Jindra Hubačová
Fajn hádanka, počkám, až nám povíš, ale určitě nesbirám.
Marie Seitlová
Asi vím, nesbíráme. Č ?
František Matoušek
Jo , myslím že vím. Ale nesbíráme ji.
Vladislava Dejmková
Podle mě to není muchomůrka, ale je to druh houby, který jsme sbírali s dědou, když jsem byla malá. Znám je s různě šedivými, zelenavými i narůžovělými hlavami. Z každé jsme museli kousek ochutnat, když to štípalo, tak vyhodit. Jinak to byla houba jedlá, dobrá hlavně do polévek.
Jana Kollinová
A fuj, bude to nějaká jedůvka, protože mě přinutila k pravopisné chybě a to jsem ji ještě ani neochutnala. :-(
Jana Kollinová
Vůbec netuším o jakou houbičku jde, ale poslední název Šedivka mě nabízí nějakou muchomůrku. Ostatní názvy patří do říše pohádek. ?-)
ivana kosťunová
Ona je to jedna a tatáž houba ? Nějaký druh muchomůrky ?
Marie Novotná
Že by to byla ta,co si myslím ?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.