Oskarová herečka Helen Mirren slaví pětasedmdesát
FOTO: pinterest.com

Oskarová herečka Helen Mirren slaví pětasedmdesát

26. 7. 2020

Letos oslavila pětasedmdesát. Ale může být inspirací pro mnohem mladší ročníky. Jednak je skvělá herečka, ale také je jednou z mála dam ze světového šoubyznysu, které dokázaly zestárnout bez skandálů a zásahů plastických chirurgů.

Helen má vrásky, nezastírá šediny a přitom je zatraceně šarmantní, až se chce říct sexy.

Ještě před čtyřmi lety se nechala fotit do kalendáře Pirelli, jež se obvykle draží v charitativních akcích a rozesílá pouze lidem mocným a bohatým, je letos pěknou ukázkou toho, že svět se posouvá správným směrem.

„Poselství je jasné. Upustíte od honosných účesů, od plavek a vysokých podpatků a dostanete ženy s přirozeností, emocemi, zkušenostmi ženy života. A to je pro mě krása, ne?“ řekl tvůrce kalendáře, slavný fotograf Peter Lindbergh na tiskové konferenci novinářům.

Helen Mirren řekla, že se zpočátku obávala, že ji bude chtít stylizovat jako osudovou ženu. Že ji pohodí do kožešin, namaluje jí rudé rty. Prý by se tak ve svém věku necítila zrovna dobře. Místo toho je tam vyfotografovaná v decentních šatech, jen tam tak prostě stojí. Působí důstojně, přitom mile a krásně. Proč právě ona byla vybrána jako ukázka toho, že svět netvoří jen mladé modelky?

Může být inspirací nejen tím, jak pečlivě si vybírá své role a pak je skvěle zvládne, ale i stylem svého oblékání. Známe ji z mnoha filmů. Nezapomenutelná byla ve snímku Královna, kde představovala Alžbětu II. Má za ni Oscara, k němu několik dalších významných cen jako jsou Emmy a Zlatý Globus.

Hodnocení:
(5.2 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Helen Mirren je úžasná herečka. A dáma jak se patří.
Marta Badalcová
Úžasná je ve filmu Dáma ve zlatém,film o dědictví obrazu od Gustava Klimta
Soňa Prachfeldová
Pro mě je tato herečka vzorem elegantní ženy, která umí s noblesou stárnout.
Naděžda Špásová
Tuto herečku mám moc ráda, nenechám si ujít žádný film, ve kterém hraje. Je skvělá. Příspěvek pí Škopánové je trochu mimo mísu.
olga skopanova
Myslím, že u nás by i taková krásná Helen Mirren, byla považovaná za protivnou a hloupou babču, která si nedokáže s ničím poradit.

Zpět na homepage Zpět na článek
Zavřít reklamu