Khaki. Barva, kterou ženy buďto milují nebo nenávidí
Ilustrační foto: pinterest.com

Khaki. Barva, kterou ženy buďto milují nebo nenávidí

1. 8. 2020

Málokterá barva budí tak kontroverzní reakce. Některé ženy ji označují za mimořádně neslušivou. Jiné na ní nedají dopustit. Khaki oblečení si buďto zamilujete nebo ho celý život odmítáte.

Oblečení v té podivné barvě se někdy říká vojenský styl nebo safari styl. S železnou pravidelností se vrací na přehlídková mola, takže ženy vyššího věku pamatují časy, kdy byly khaki kousky velkým módním hitem, ať už šlo o šaty, košile, bundy či kalhoty.

Zpravidla bylo podstatné, že více či méně připomínaly vojenskou uniformu, tedy měly různé nárameníky, pásky, kapsičky, nášivky, zipy. Ovšem módní návrháři čím dál častěji používají khaki barvu i na šaty společenské, na oblečení elegantní. Je to barva zajímavá a ne každé dámě sluší. Přesněji řečeno, mnohé ženy si myslí, že jim rozhodně nesluší.

Naopak jiné si nedovedou svůj šatník bez nějaké té sportovní khaki bundičky či pohodlné košile představit, ať je jim třicet nebo sedmdesát.

Tady je malá inspirace, jak různě lze s touto barvou budící tak rozporuplné reakce zacházet. A důkaz, že může slušet ženám různého věku.

Hodnocení:
(4.9 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Doušová
Proti khaki barvě nic nemám,ale vždy musí být dobře sladěná s tím,co ještě máme na sobě.Ffota jsou pěkná ,určitě bych si nějaké šaty vzala na sebe. Dobrá inspirace. Dík.
Alena Tollarová
Khaki barvu nemusím. Nažehlila jsem se po večerech tolik košil, že mi z toho šla hlava kolem :) ale shodou okolností jedny letní volnočasové kalhoty v té barvě mám. Pro šaty bych se asi nerozhodla.
ivana kosťunová
Khaki barvu nevyhledávám, ale nevadí mi. Záleží hodně na tom, s jakými barvami ji kombinuji, a jaké doplňky zvolím.
ivana kosťunová
Khaki barvu nevyhledávám, ale nevadí mi. Záleží hodně na tom, s jakými barvami ji kombinuji, a jaké doplňky zvolím.
Monika Pokorná
Tuto barvu ani já nemám ráda. Ve věku, kdy ženám ubývá estrogen, mnohým raší pod nosem knírek a ještě se vystrojí za vojáka ? Ta úvodní fotka je toho důkazem - travestita neboli hezky česky babochlap. Ani nápadná rtěnka to nevylepší.
Jitka Hašková
Vzhledem k tomu, že jsem už dost, nepamatuji si, že by khaki pro ženy byla módním hitem zvláště před rokem 90. Armáda nebyla v oblibě a ještě nosit khaki. Jak napsala Jarka, muži toho měli dost na vojně a v soukromí o to nestáli.
Ilona Kolářová
Tak paní v úvodním fotu vypadá o deset let starší. Třeba zimní typům nesluší vůbec.
Jan Zelenka
Mně se to nelíbí ani na mužích, natož na ženě.
Hana Rypáčková
Oblečení do přírody ,ležérní na výlet, mám jich dost a nerada se s oblečením na čundry loučím...
olga skopanova
Problém je v tom, že kromě bílé nejde khaki dohromady s žádnou jinou barvou, snad ještě s hnědou.

Zpět na homepage Zpět na článek