Moje vodní radosti u rybníka
Foto: autorka

Moje vodní radosti u rybníka

31. 8. 2020

Voda, voda, voda. Čím začít? Voda pokrývá skoro tři čtvrtiny zemského povrchu. Bez ní by nevznikl život na zemi. Voda je okolo nás, je v nás, voda je nepostradatelná pro veškerý život. 

Plodová voda mojí maminky byla životadárná pro můj život. Když odtekla, přišla jsem na světlo Boží. A jsem tu už hezkou řádku let i díky vodě. Díky vodě, kterou pijeme, ve které se koupáme, kterou zaléváme květiny, kterou napájíme naše domácí miláčky. Zejména zvířecí, ti člověčí vodu k pití berou trochu s rezervou. 

A jako každým rokem i letos jsem se vypravila v doprovodu přítele i psa již snad po sté do kempu u Nepomuku. Je nám tam hezky, voda, les, hezké vyjížďky po krajině. Sbaleno a jelo se. První zastávka na zámku Kozel, kde v zámecké kavárně jsme si dali kávu, prošli jsme se kolem chovného rybníka, kde lze krmit kapry z ruky. A pokračovali dál. 

Vybalili jsme věci, počasí krásné, voda nás magicky přitahovala (mě a Mysty). Na břehu rybáři, na pláži výskajicí děti, v hospůdce jídlo s chlazeným pivkem, prostě léto, jak má být. Jenže k večeru se zatáhlo, zabouřilo a již třetí den prší.Ochladilo se a vody už je příliš. Snad nás ještě sluníčko potěší.

Ještě jednu vodu nemohu opomenout . A tou je voda vyvěrající ze země, tzv. Kloubovka. Prý léčí nemocné klouby. Káva z ní uvařená je skvělá a také si několik lahví odvezu domú. Tento pramen se nachází u obce Kotouň.

Voda, voda, voděnka, je nesmírně cenná, važme si jí, bez ní bychom nemohli existovat.

 

 

Soutěž Voda
Hodnocení:
(5 b. / 25 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Doušová
Hezky napsané a ráda jsem si prohlédla i krásná fota. Dík...to se povedlo...
Soňa Prachfeldová
Děkuji Aničko, Martino
Anna Čípová
Zajímavé povídání o vodě. Díky za ně.
Martina Růžičková
Hezké povídání i fotky :-)
Soňa Prachfeldová
Moc všem děkuji za milé komentiky, zpracovávala jsem na mobilu a učila se vkládat fotky, Inu na poslední chvíli, můj nejrychlejší a nejtěžší výtvor.
Zuzana Pivcová
Hezké a milé zakončení soutěže. A můžeme začít vybírat vítěze. :-D
Jitka Hašková
Soňo, děkuji za hezké povídání a krásné fotky.
Květuše Pinkasová
Soničko, jen tak jsem nahlédla díky Vaší tvorbě a i60, děkuji, že jste tady pro nás. Zajímavě jsi připomněla Kloubovou, že si z pramenů doma taky vařím i turka. Nádherný rybník jsem neviděla ale zámek Kozel jen tak v rychlosti navštívila loni na výletě ze Spáleného Poříčí ve volném čase... Nedivím se Ti , že se tam ráda vracíš. Vnímáš a fotíš. Dnes i nejobyčejnější ale tak důležitou vodu...
Dana Puchalská
Soňo, děkuju za moc hezký článek a krásné fotografie.
Hana Nováková
Soni, krásný článek a poutavá fota, tam bych se chtěla jednou podívat.

Zpět na homepage Zpět na článek