Jak Medvídek ke štěstí přišel - 1. část aneb Medvídek se představuje
Foto: autorka

Jak Medvídek ke štěstí přišel - 1. část aneb Medvídek se představuje

20. 10. 2020

Medvídek není medvědovitá šelma, nýbrž tříbarevná kočička, která se narodila v zahrádkářské kolonii přibližně v polovině roku 2018 opuštěné kočičí mamince. Podle toho také vypadal její život. Žádné očkování, nulová péče a minimální kontakt s člověkem. Letos v zimě jsem si všimla, že tenhle čertík nenechal na sebe na rozdíl od ostatních koček sáhnout. Veškeré dění pozoroval zpovzdálí, nejlépe ze stromu. Všechny fackoval packou, lidi i kočky, takže jsem uličníka pojmenovala Ranařka. V únoru se jedna kočka ztratila, druhou s nemocným uchem (říkáme jí Oušková) odvezla  paní o čtyři zahrady níže na operaci a poté ji adoptovala.  Chudák kočička tříbarevná zůstala úplně sama.

Povídání o Medvídkovi - 1. část aneb Medvídek se představuje

Medvídek se svou sestrou Ouškovou v únoru.

Začala jsem ji pamlsky lákat k nám na zahradu. Nejdříve konzumovala krmení jen ze země a z plastových obalů, později jsem koupila mističky a předkládala kočičí menu na parapetu pod zastřešenou pergolou. V březnu dovolila poprvé na sebe sáhnout, což znamenalo významný pokrok. Vytrvala jsem a úspěchy se  dostavovaly. Po střechou jsem vybudovala několik pelíšků, aby se mohla zachumlat a schovat před nepřízní počasí, a přejmenovala ji na Medvídka, třebaže se jedná o holku. Den po dni jsem získávala její důvěru. Začátkem dubna jsem si sedla na houpačku a najednou koukám, Medvídek se ke mně přiblížil a koukal na mě. Pomalu jsem natáhla ruku, chytla Medvídka a postavila vedle mě na houpací lavici. Medvídek zkameněl a upřeně na mě zíral. Pomalu jsem kočičku posadila na klín, přitiskla k sobě a ona poprvé v životě začala příst. Den po dni se nechávala více hladit a chovat, ovšem jen ode mě, z ostatních lidí respektovala přítomnost pouze mého manžela a syna. Začala chodit za mnou jako stín.

Povídání o Medvídkovi - 1. část aneb Medvídek se představuje

Tato fotka je také na ceduli Zahrada u Medvídka.

V květnu se definitivně přestěhovala na náš pozemek a já nechala vyrobit plechovou ceduli s její  fotkou Zahrada u Medvídka, aby všichni viděli, že Medvídek  není žádný bezdomovec, ale náš mazlíček. V létě jsem někdy chodila na zahradu rovnou po noční a spala v chatičce. Medvídek dovnitř moc nechtěl. Nechávala jsem pootevřené dveře a viděla, jak nesměle nakukuje. Vstala jsem, popadla Medvídku, strčila k sobě do postele a přikryla peřinou. Medvídek vytřeštil oči a ani se nehnul. Ležel se mnou celé dopoledne a vrněl jako kolovrátek.  Od té doby pokaždé, když jsem ráno šla spát, automaticky do postele skákal sám.

Jak Medvídek ke štěstí přišel - 1. část aneb Medvídek se představuje

Medvídek na stole s myškou.

Lidi z okolí nadšeně pozorovali Medvídkovu proměnu. Většina z nich ho nemohla poznat, poněvadž z důvodu pravidelné péče zmohutněl, má nádhernou srst a nepůsobí jako věchýtek, nýbrž jako sebevědomá kočka. Chodí po zahradě pomalu a rozvážně, rychle se rozeběhne, jen pokud zahání kočičí vetřelce nebo když  mi skáče téměř dvoumetrovými skoky přímo do náruče.

Medvídek nám dělá radost, ale přináší i starosti. Co s ním bude v zimě?

 

 

Pokračování příště. Děkuji všem, kdo jste podporovali Medvídka na fc, když jsem ho učila procházet elektronickými dvířky.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Jurečková
Medvídek je moc milý kocourek.
Alena Švancarová
Moc krásné--- kočičky miluju také.
Ilona Erika Kolář
Děkuji vám všem za komentáře, mám velkou radost, že je tu hodně lidí, kteří mají rádi zvířatka.
Soňa Prachfeldová
Krásná kočička, zvířátka velmi dobře vycítí, kdo je má rád a u koho hledat ochranu. Náš Mikeš má důvěru jen k nám, jakmile přijde někdo jiný uteče na zahradu. Už je to osm let, co jsem našla vyzáblé vyděšené kotě v lese. Pak přinesl syn vyhozenou kočičku, tu jsme nechali vykastrovat, protože hned donesla koťátka, která jsme rozdali, jedno nám zůstalo, Max krásný kocourek, ten je na mě fixovaný, jenže starý kocour to nese nelibě.
Jarmila Komberec Jakubcová
Ilono Medvídek je krásný kocourek, který má hodnou paničku a já mu přeji krásný kočičí život v pohodě a lásce své "kočičí rodiny". Na FB nechodím, ale rozhodně mu fandím. Těším se na další pokračování povídání o Medvídkovi. Dík za milé fotečky. Jsem tzv. kočkomilka a pomáhám alespoň finančně kočičímu útulku, kupuji v supermarketu Globus kapsičky pro jejich plná bříška. U nás v Plzni to tak funguje, že se koupí kočičí kapsičky nebo granulky a pak se vhodí do připraveného a označeného sběrného kontejneru.
VANDA Blaškovič
Dobrý den, Ilono, váš Medvídek je opravdu Medvídek s nádhernou srstí a uhrančivým pohledem. Působí jako král zvířat...:) To náš Mourínek je proti němu holátko. Jsou si něčím podobní. Snad se ten náš časem trochu pochlapí. Přeji hezký den!
Eva Mužíková
Ilon, tak to mi asi uteklo, nebo jsi o kastraci nepsala. Bylo mi to přiznám se divné, že bys zrovna Ty riskovala její březost.. . Díky..
Jana Kollinová
Patřím do klubu fanoušků Medvídka již na FB. Vždy mě potěšily novinky ze Zahrady u Medvídka, ať to byly nově vysazené květiny nebo keře, úpravy cest a záhonků, budování skalek a zdobení droboučkými skalničkami, ale mojí srdeční záležitostí se stala tříbarevná kočička. Kdykoliv jsem zahlédla na FB Ilonin příspěvek moc jsem si přála, abych Medvídka zase uviděla. Ilono, moc děkuji za Tvé zahradní reportáže, pokaždé mi zpříjemnily den. Těším se na pokračování. :-)
Jaroslava Handlová
Ilonko, máš můj obdiv. Jste správná dvojka - hledaly jste se až se našly. Vzájemná láska dělá divy. Těším se na pokračování.
Irena Mertová
Moc hezký kočičí příběh, kočička je krásná, už jsem si jí všimla na FD :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...