Roušky zase jinak. Premiér Babiš se zalekl reakcí lidí, kritizujících vládní opatření
Ilustrační foto: ingimage.com

Roušky zase jinak. Premiér Babiš se zalekl reakcí lidí, kritizujících vládní opatření

20. 8. 2020

Povinnost zakrývat si ústa a nos rouškami od 1. září v úřadech, MHD, obchodech, kadeřnictvích či školách se zase mění. Premiér Andrej Babiš na základě negativních reakcí občanů na "roušková opatření" si pozval na schůzku ministra zdravotnictví, po které se opatření zase zmírňují. 

Hlavní změnou je to, že si roušky nebudou muset nasazovat děti a studenti ve školách, povinné nebude nošení roušek ani v obchodech, restauracích či službách jako je kadeřnictví. Zůstává tak povinnost zakrývat si nos a ústa na úřadech a orgánech veřejné správy, ve zdravotních a sociálních zařízeních a všude ve veřejné dopravě.

„Vyjímáme z opatření provozy služeb a zboží či další provozy, kde jsou přítomni zákazníci. Vrátíme se k tomu v září. Nebo podle situace, protože chytrá karanténa je schopna reagovat a podle vývoje epidemické situace to upravíme,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Veletoč v rozhodování o rouškách kritizuje politická opozice i řada odborníků ve zdravotnictví s tím, že epidemiologická opatření vláda mění podle marketingových, a ne epidemiologických dat. 

Počty nových případů nakažení nemocí Covid-19 v posledních dvou týdnech v České republice výrazně vzrostly, denní přírůstky se pohybují kolem 300 nemocných. Od začátku epidemie se novým koronavirem nakazilo v České republice přes 20 000 lidí.

Koronavirus se rychleji šíří i v ostatních evropských zemích, zejména ve Španělsku, kde denní přírustky nových onemocnění přesahují tisícovku. Koronavirová pandemie stále neslábne ani v nejpostiženějších zemích jako je USA, Indie či Brazílie, v současné době prudce roste například také v Peru.

koronavirus
Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Také jsem ráda, že se roušky vracejí. Já ji v Praze nosím stále ve všech dopravních prostředcích a nákupních centrech.
Zdenka Hillová
souhlasím s p. Věrou Ježkovou
Hana Polednová
Souhlasím s Aničkou P. 17:55 a mě to nepřekvapilo, počítala jsem s tím, že to přijde hned začátkem září. Všichni, kteří vyjížděli do zahraničí, mohli zůstat u nás doma. Cožpak tu nemáme krásná místa, i když tu není moře? I ty hory máme hezké.
Jarmila Komberec Jakubcová
Je pravda, že koncem července kdy jsem byla v Tyrolsku, tak tam se roušky nosily jak venku, tak v uzavřených prostorách. Nikde jsem neviděla, že by někdo nařízení porušoval.
Věra Ježková
Jsem ráda. Sledovala jsem tiskovku v televizi. Pro mě to neznamená žádnou změnu. Ale velice uvítám, že roušky budou nosit i ostatní. Taky je mi v ní nepříjemně a potí se mi brýle, ať dělám, co dělám. Ale aspoň mám pocit, že se chráním a tomu prevítu se přímo nevystavuju. Rovněž si myslím, že uvolnění bylo přehnané. Hlavně, že se slavil na Karlově mostě konec něčeho, co neskončilo. Uvítala bych větší zodpovědnost spoluobčanů.
Jarmila Komberec Jakubcová
Nevím jestli je to pravda, ale moje kamarádka mi volala, že roušky se budou muset nosit i v divadle. Mám předplatné do DJKT a docela si to neumím představit. Že by i herci snad byli v rouškách?
Soňa Prachfeldová
Myslím, že prevenci spojenou s ohleduplností dokážeme dodržet. Když by se nám to nenaridilo a bylo to jen dobrovolné, většina by na to kašlala a tím pádem i na zdravé lidi. Usetrim rtěnku :-) A hlavně si myslím, že vše v dobrém ustojime.
Anna Potůčková
Nadšená z toho nejsem vůbec. Myslím, že slib uzavření hranic na 2 roky měl být splněn, a stejně tak měl být omezen provoz různých tanečních klubů. Mladí to vše mají tzv. na háku......
Alena Tollarová
No to jsem tedy zvědavá na koncert 12. září v 02 Aréně :( Pořád ještě ho nezrušili ani podruhé nepřesunuli.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.