Máňa na táboře 2.díl - Seznamovací večírek
Foto: autorka

Máňa na táboře 2.díl - Seznamovací večírek

3. 9. 2020

Dle plánu nás syn naložil i se zavazadly. Eva přitáhla na zádech vojenský ruksak. Začala jsem se za svůj obrovský loďák trochu stydět. O něco víc jsem se už za chvíli styděla za Evu, protože v autobuse nezavřela celou cestu hubu a bavila polovinu cestujících a bez ostychu chrlila košilaté vtipy. Zjistily jsme, že nás v autobuse sedí víc, co jedou taky na tábor. Konečně Horní Bečva - zastávka u přehrady. Mladíčci čekali s auty, naložili naše batožiny a do aut vzali hlavně chromé stařenky. My s Evou a ještě nějakou, už zkušenou tábornicí, jsme se vydaly pěšky. Přešly jsme přehradní hráz a začaly stoupat do mírného kopečka. Šmankote, kam nás to ta bába vede? Už jsem jednou na Horní Bečvě byla na wellnespobytu, ale to bylo u hlavní cesty na rovince! Ještěže mám jen boty na klínku, na vysokých podpatkách bych ten výstup asi nedala. Zpocená jak vrata od chlíva jsem se dokodrcala k rekreačnímu středisku Rališka. Nahlásit jméno, předat čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Žádná recepce, žádný welkomedrink, žádný výtah! Pěkně po schodech, naštěstí jen do prvního patra. Mladík postavil můj loďák před dveře a pospíchal pomáhat ostatním. Otevřela jsem a zůstala jsem jak opařená. V minipokojíčku se čtyřmi postelemi už dvě cizí babky vybalovaly kufry. Žádná židle, žádný stůl, žádná televize. Jen jedno křesílko a jedna lampička, ale tu už zabrala ta pod oknem. Začaly jsme se navzájem představovat. Ve skříni v předsíňce mi byla určena jediná polička a jediné ramínko. Když jsem viděla, jak báby vytahují z kufru teplákovky, sportovní trička a pláštěnky, raději jsem si do police nastěhovala jen spodní prádlo, pyžamo jsem položila na postel a kufr jsem dál nevybalovala a šoupla ho pod postel.

Jé, ty máš hezkou teplákovku, no tak neseď a převlékni se, obhlídneme okolí, halekala Eva. Abych v kostýmku nevypadala blbě, tak jsem přistoupila na Evin nápad a převlékla jsem se do "pyžama". Jdeme na první procházku. Před námi les, vpravo les, vlevo les. Jen za střediskem je vidět několik dalších chat a středisek podél úzké silničky. Nadýchané beskydského vzduchu se vracíme k večeři. Prostorná jídelna už hučí. Slovo si bere vedoucí tábora a seznamuje nás s provozem, otevírací dobou baru, časy jídel, pitným režimem, programem, výlety, bodování úklidu na pokojích, zítřejší rozdělení do oddílů, ušití vlajky, oddílový pokřik a hned dnes večer seznamovací večírek s hudbou a soutěžemi. To ten retrotábor pěkně začíná, kupodivu, večeře se nepodává v ešusu, ale na talíři a jíme nerez příborem. Po večeři začíná zábava. V "baru", což je v jídelně pultík s dvěma barovými židlemi, si každá koupíme dvoudecku červeného. Zde šaty opravdu nebudou potřeba. Chumel seniorů se honí po jídelně při nějaké debilní hře s nafukovacími balónky. Eva se aktivně do všeho zapojuje, já si upíjím ze své skleničky a přemýšlím, že to tu asi sbalím a prvním ranním autobusem pojedu domů. S další dvoudeckou už jsem se osmělila a tancovala. Na nějaké tanečky ve dvou ale zapomeň! Z osmdesáti táborníků je tu asi deset chlapů a jsou tu samozřejmě s manželkami. Tak ten večer utekl, ani nevím jak, a rozjařené se vracíme do svých pokojů. Spát půjdu v námořnických šatech, stejně to vypadá, že jinak je tady nevyužiju.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Kde Helenka, tam šrumec.
Jitka Hašková
Helčo díky. Já věřím, že to dáš.
Jana Šenbergerová
Heli, taková ranařka jako ty, že by odjela? Tomu rozhodně nevěřím a větřím spoustu legrace ve tvém podání. :-) Tímto zdravím i parťačku Evu.
Dana Puchalská
Líbí se mi i další díl Helčina vyprávění.
Zuzana Pivcová
No, vidíš, Helenko, Ty jsi holka ostřílená, Tobě se tam určitě začalo hned líbit. Hezké a veselé vyprávění tomu nasvědčuje.
Zdenka Soukupová
Helčo, taky doufám, že vydržíte do konce. A hlavně budete psát! Jinak by tu bylo smutno a já se u Vašich příběhů parádně bavím. A pozdrav Evě.
Anna Potůčková
Už jsem na Tvůj další článek čekala. Určitě zůstan, nespěchej domů, u Vás tak zdravý vzduch určitě nemáte. A ten za to stojí ......

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.