Obrázky z Čech
Úvodní foto: autorka

Obrázky z Čech

2. 9. 2020

Po delší době jsem se vydala na výstavu obrazů ve vysočanské radnici, nazvanou „Pavel Dvořák – Jech: Rub a líc“.

Výtvarník se narodil v roce 1940 v Humpolci. Ve své realistické tvorbě se zabývá převážně malbou krajiny, především motivů z jeho rodné Českomoravské vysočiny. Z Prahy, ve které téměř celý život žije, čerpá inspiraci k malbě romantických zákoutí, a to hlavně noční Prahy. Trvalou součástí jeho tvorby jsou květinová zátiší. Je zakládajícím členem Sdružení výtvarníků (1990) České republiky, v němž je od roku 1995 členem výboru. Jeho díla jsou zastoupena i v soukromých sbírkách v Anglii, Austrálii, Nizozemí, Izraeli, Japonsku, Kanadě, Německu, Norsku, Rusku, Řecku, USA, ve Francii, Slovenské republice, Slovinsku, Švýcarsku, na Kubě a Tchaj-wanu a v dalších zemích.

Obrazy mě pohladily po duši. Líbily se mi zejména ty z Prahy a obrazy krajiny. Ty vám představuji téměř všechny, stejně jako obrazy květin. Abstraktní jsem pro vás vybrala jen na ukázku. Budu ráda, když vás výstava potěší tak jako mne.

Zdroj: https://galerie9.cz/2020/rub-lic/

Foto: autorka

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
František Matoušek
Děkuji za možnost si prohlédnout krásné obrázky. Oko i duše se radovala.
Věra Ježková
Děkuji podruhé. Mám radost, že vás obrázky potěšily.
Marie Doušová
Moc děkuji za krásné obrázky ,několik jich mám doma /zákoutí Prahy/ a vždy mě potěší. Rozmanitost výstavy musela potěšit oko,škoda , že nemohu tuto výstavu navštívit. Dík....
Jana Šenbergerová
Věrko, krásné jako vždy. Hezky jsi nám umělce představila.
Vladislava Dejmková
Obrázky mě potěšily. Nejvíce ta květinová zátiší.
Irena Mertová
Věro, díky, líbí se mi všechny :-)
Martina Růžičková
Věro, teď lituji, že jsem se na výstavu nevypravila... Jsem ráda, že jsem se těmi krásnými obrazy mohla potěšit alespoň tvým prostřednictvím. Díky.
Věra Ježková
Děkuji vám. Já abstraktní obrazy taky moc nemusím, ale tyhle se mi líbily. Zuzko, proč ostudně?
Jitka Hašková
Díky za krásné obrazy. I ta abstrakce není špatná.Některé obrazy mi technikou připomínají Josefa Drapella, českého malíře, žijícího v Kanadě. Kdysi měl výstavu spolu s kanadskými umělce ve Veletržním paláci a tenkrát od něj NG koupila 4 obří plátna, ale bohužel se nevystavují. Moc se mi líbila.
Marie Seitlová
Pěkná výstava, libí se mi pražské uličky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.