Staroměstská mostecká věž jako rozhledna
FOTO: autorka

Staroměstská mostecká věž jako rozhledna

19. 9. 2020

Neznám nikoho, kdo by se alespoň jednou v životě neprošel po Karlově mostě. A stejně jako každý ví, že ho najde v Praze, tak je mu rovněž známo, že oba konce mostu zdobí kamenná věž. Ne všechny okouzlené chodce však napadne vystoupat po schodech na ochoz věže a své dojmy umocnit výhledem na matku měst pěkně shora.

Na Karlův most z Křižovnického náměstí procházíme Staroměstskou mosteckou věží, gotickým skvostem z huti Petra Parléře. Stačí projít dveřmi a vydat se vzhůru. Po zdolání 138 schodů stane lehce udýchaný návštěvník na kamenném ochozu a užasne.

Není mým cílem uvádět jakékoli faktografické údaje o věži, chci se s vámi jen rozdělit o Prahu, jak jsem ji viděla při srpnové návštěvě.

Vstupné na věž je 100,- Kč, pro seniory 70,- Kč.

Hodnocení:
(5.1 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eliška Murasová
Ali, jestli budu někdy v Praze, určitě bych chtěla na vlastní oči vidět Prahu takto. Díky za inspiraci, velmi povedené fotky.
Alena Vávrová
Připomněla jsem si seriál Praha, město věží s V. Preisem. Jsi šikulka, Ali, dík za pěkné pokoukáníčko. Já jsem kdysi jako studentaka vylezla jen na Svatovítskou...
Jana Mesarčová
Znam obe věže, měla jsem možnost být na přednáškách o nich v jejich utrobach, moc poučné. Děkuji za clanek.
Eva Mužíková
Alenko, kam Ty na ty nápady chodíš. Krásný výhled.
Marie Novotná
Je to už rok,co jsem byla v Praze několikrát za měsíc,ale tento výstup mne FAKT nenapadl.Moc se To to povedlo.
Dana Hošková
V Praze jsem byla na více věžích. Teď vím, na kterou mám vylézt příště. Nádherné a inspirující fotky. :-)
Elena Valeriánová
Překrásná galerie, nemohu se nabažit! Už ať se svět vrátí do normálu a lidí si mohou plnit sny a touhy.
Elena Valeriánová
Nikdy jsem na této věží nebyla. Ráda to v budoucnu napravím, pokud budu mít možnost. Protože chci taky takové krásné fotky!!!!!!!!!!!
Anna Potůčková
Naposledy někde ve věži jsem byla před týdnem, a zdolala jsem tam 210 schodů. Kolik schodů je třeba zdolati do této věže? Jinak nádherné fotografie!
Naděžda Špásová
Na Karlově mostě jsem byla víckrát, ale myslím, ale už si nepamatuju, jestli tehdy byla Mostecká věž přístupná. Pohled na Prahu z výšky je krásný odkudkoliv.

Zpět na homepage Zpět na článek
Zavřít reklamu