Když si něco moc přeješ, tak se ti to splní
Foto: autorka

Když si něco moc přeješ, tak se ti to splní

18. 10. 2020

Ale abych nepředbíhala, Den se začal docela hezky rýsovat, malé dešťové kapky se ukázaly jen občas a jak jinak, táhlo mě to ven. Po snídani jsem si řekla, že také budu trochu pracovitá v domácnosti, tak jsem se začala snažit.

A když už jsem vytřela kuchyni a ta je docela velká, vrhla jsem se na chodbu, která je také rozlehlá a chodí po ní všichni - lidé, 3 kočky a 2 malí pejsci.

Když jsem dovytřela, otevřela jsem i domovní dveře, aby vše rychleji uschlo. Mezitím telefon, bráška volal, jenže ouha, jak Mysty uslyšela můj hlas, skočila verandou dovnitř a zahamtala úplně vše vytřené. No, nadávala jsem, jak se říká, jako špaček (i když jsem špačka nikdy nadávat neslyšela). A šla jsem vytírat znova. Pak jsem vzala pejskovou, košík, nožík rybičku, nazula gumáky a před polednem jsme vyrazily. Jistěže opět začalo pršet. Po dešti opět přijde slunko, tak se i stalo, i když na chvilku. Máme místa, kde najdu bedly, našla jsem. Našla jsem i 2 kozáky a něco klouzků. Mám nainstalovaný program Na houby a vždy mi to řekne Aleluja to pro jistotu. Co neznám, nepoznal ani ten program, dá několik druhů. Mystynka skotačila okolo mě a oběma nám bylo fajn. Moc ji chválím, máme skvělou přivolávku, tak ji bez obav mohu pustit na volno. Sice stopařka je, ale nedovolí si rozeběhnout se za srnkou.

Když si něco moc přeješ, tak se ti to splní. Když mi odešla první chodská fenka Hesynka, tesknila jsem, ale rozmýšlela jsem, zda zase nového psa, mám ještě starou boxeří holku. Jenže k 70tinám  jsem od mladých dostala dárek. Jistě víte, že to byla kulička jménem Mysty. A tak abych jí stačila, musím pořád se sebou něco dělat. Ráno 5 Tibeťanů, které jsem si už oblíbila. Dlouhé procházky, škrábání se na vršky a úchvatný pohled dolů je zaslouženou odměnou. Vnímání přírody je snad ten největší koníček, který obdaruje člověka, který ho velmi obohatí a ozdravuje z naší rozvinuté civilizace. 

A hlavně také moc pomáhá urovnávat myšlenkové pochody v hlavě. Vyženou se negativní myšlenky, věci, které si myslíme, že musíme a musíme. Říká se tomu, vyčistit si hlavu. Vnímám neustálý koloběh a obnovu přírody. No, řekněte, všelijaká učenost je k ničemu, pokud nepochopím přírodní jevy a nemám lásku ke všemu živému. A jak stárnu, jsem pokornější a vděčnější za vše dobré, co ještě mohu prožívat. A  i v těch malých radostech, v drobných potěšeních, ve chvílích, kdy se cítím šťastně, nacházím smysl života. Ten se vlastně pořád mění v určitých etapách našeho žití.

Když si něco moc přeješ, tak se ti to splní. Co si nyní všichni přejeme nejvíc, víme. Ještě dodávám, je nutno k tomu přispět i vlastními silami. Bez nich by to nešlo.

A ještě musím dodat, že krokoměr za dnešek mi ukázal 10801 kroků. Dobrý, ne?

Hodnocení:
(4.9 b. / 28 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Zdenko, Danko děkuji.
Zdenka Jírová
Někde jsem četla, že člověku se splní skoro každé přání, jenže , bohužel, ne vždy tehdy, kdy by to chtěl. Něco pravdy na tom určitě je, mně se teď ve stáří plní některá přání, ale už pro mne nemají ten význam, jaký by měly před mnoha lety. Jedno přání se mi ale splnilo sice také až ve stáří, ale jsem z něj nadšená. Celý život jsem si přála dlouhosrstou krásnou kočku, ale vždy to z nějakého důvodu nevyšlo , vždy jsem se musela ujmout nějakého tuláčka, který to potřeboval. Když mi bylo 70 let, zavolala mi dcera, že má pro mne dárek. Byla jsem zvědavá a opravdu to bylo překvapení. Dostala jsem nádhernou kočku i s PP, dlouhosrstou krasavici plemene ragdoll. Nakonec se ukázalo, že je to zase kočička, která touží po hodné paničce, protože byla původně darována tam, kde ji nechtěli. Moc ráda jsem se jí ujala, mám ji už 6, rok a máme se moc rády. Dělá mi milou společnost. Takže se mi také splnilo jedno přání, kdy jsem to už nečekala.
Dana Puchalská
Až teď jsem se dostala k tak milému článku, za který děkuji. :-) :-) :-)
Soňa Prachfeldová
Všem moc děkuji za milé komentiky, přeji jen dobré a pokud na naší doléhá někdy to horší, překonáme. Díky moc.
Jaroslav Charvát
Pěkný článek, příjemný, optimistický. Myslím, že od srdce.
Alena Vávrová
Citát: "Kdo pozitivně myslí, ten i pozitivně jedná. A kdo pozitivně jedná, tomu se i dějí pozitivní věci." Ty jsi toho, Soňo, zářným příkladem. Díky.
Alena Tollarová
Naprosto s Tebou souhlasím, však to mám podobné. Mám i historickou rybičku a aplikaci Na houby. Jen ty houby letos chybí. Ale to ani moc nevadí, v přírodě je krásně v jakékoliv době a kdybych musela zůstat zavřená doma, bylo by mi ouvej. Kolik kilometrů je 10801 kroků?
Jaroslava Handlová
Hezký článek i "rozdováděné" fotky. Soňo, také si chodím čistit hlavu do přírody. Nadpis Tvého článku mi vyloudil úsměv v tváři. Když jsem na začátku týdne procházela naším parkem, přála jsem si, aby někoho kompetentního již napadlo vykácet nevzhledné křoví, překážející svým vysokým vzrůstem výhledu na sochu K.H.Borovského. Aniž bych toto přání někomu sdělila, tak dnes mě při vstupu do parku něco opravdu potěšilo. Koukaly na mě tři veliké kontejnery, čekající na naplnění. Okolo byly ořezané větve stromů, vykopané keře i s kořeny a dokonce skácené stromy, které již dlouho byly nebezpečně vychýlené. Prostě já jsem si to přála, někdo jiný to udělal. Teď ještě, aby v pracovních dnech to dokončili a dali do pořádku. Z takových drobností se také umím radovat. To je krásné, ne? Ovšem ke splnění vlastních cílů je nutno někdy pořádně zabrat. A to Ty víš a umíš výborně.
Jana Hošková
Můžu potvrdit, že když si člověk něco moc přeje, obvykle se to splní...stalo se mi to v životě už několikrát :-))
Jana Šenbergerová
Soňo, máš to ve své hlavince pod bedlou dobře srovnané a nohy tě i v gumákách dobře nosí. Ať je to tak ještě dlouho i bez bedlového kloboučku a gumáků.

Zpět na homepage Zpět na článek
Zavřít reklamu