Říjnovou Stromovkou
Úvodní foto: autorka

Říjnovou Stromovkou

21. 10. 2020

Tak jako každý rok, vydala jsem se i letos na procházku do podzimní Stromovky. Mám to docela blízko a je tam vždy příjemně. Prošla jsem kolem planetária ke Šlechtově restauraci. Působila velmi zasmušile a nevyvolávala naději, že se někdy dočká svého znovuotevření, již několikrát odloženého. Ani černý prosklený bufet Šlechtovka, přistavěný těsně k její levé straně, nepůsobil příliš optimisticky.

Naproti tomu místodržitelský letohrádek, shlížející na Stromovku pod sebou, byl stále stejně malebný. Těšila jsem se z pohledu na rozmanité vodní plochy. Stromovka zářila snad všemi barvami, které podzim nabízí.

Zaujala mě knihobudka v prostoru čítárny. Jak je uvedeno na informační tabuli, jednotlivé křivky objektu z dubového dřeva jsou vinuty tak, aby vznikla místa pro pocit určitého soukromí, ale zároveň možnost komunikace se spolusedícími. Minula jsem dětské hřiště a podél železniční trati se vrátila k planetáriu.

Potkala jsem maminky s dětmi, ženy a muže s pejsky, mladé lidi na kolečkových bruslích. Všude byl nádherný klid. Na hodinu jsem zapomněla na všechny starosti i na roušku v kapse v igelitovém sáčku.

Nyní vás tedy zvu na procházku částí krásné Královské obory.

Foto: autorka

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Děkuji. V době, o níž píše Alena, jsem dala výzvu k procházce. Neozval se nikdo.
Irena Mertová
Hezká procházka. Taky se těším, že po koroně se tam půjdeme podívat s íčkem...
Marie Doušová
Děkuji za krásnou fotografickou procházku podzimní Stromovkou.
Jarmila Komberec Jakubcová
Stromovka jsem moc krásná, také když jsem žila v Praze jsem se jí procházela. Dík za hezké povídání.
Věra Ježková
Děkuji podruhé. :-)
Dana Divišová
Ve Stromovce jsem byla v letošním roce s kamarádkama dvakrát. Překvapilo mne, jak je krásně rekonstruovaná po povodních. Pokud můžete, projděte se tam. Fotky jsou nádherné.
Alena Tollarová
Pamatuji si, že jsme si domlouvaly vycházku Stromovkou s partou z i60. Zatím na ni nějak nedošlo. Prošla bych se tam ráda, jak se říká i zu fuss :)
Eva Mužíková
Také jsem se s Tebou ráda prošla Věrko. Moc hezké fotky.
Anna Potůčková
Ráj na zemi -pastva pro očí! Díky moc za ty krásné fotky!
Martina Růžičková
Věro, krásně jsi moji milovanou Stromovku zachytila na fotkách. Podzim jí moc sluší :-).

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.