Přání jednoho (ne)ohroženého seniora: Pošlete děti a studenty do škol, nechte je sportovat a normálně žít
Ilustrační foto: pixabay.com

Přání jednoho (ne)ohroženého seniora: Pošlete děti a studenty do škol, nechte je sportovat a normálně žít

26. 10. 2020

Jelikož jsem čerstvý sedmdesátník, myslím si, že mám právo se vyjádřit k přehnaným starostem některých politiků, vědců a lékařů o naši generaci.

My všichni zodpovědní lidé, kteří zachováváme životosprávu, dbáme o denní pohyb na vzduchu a zdravě jíme, opravdu nestojíme o to, abychom byli „vhozeni do jednoho pytle"  s těmi, kteří dělali v průběhu života pravý opak.

Pokud si někdo nadměrnou konzumací masa a uzenin, lenošením u TV, kouřením a nestřídmým požíváním  alkoholu přivodil cukrovku a vysoký krevní tlak, nesmí se divit, když mu zato bude vystaven účet. 

Podle mého teď nejde o to, jakou profesi zastával nový kandidát na ministra zdravotnictví. Důležité je, aby to byl moudrý člověk, který bude "na lékárnických vahách zvažovat" nová opatření tak, aby nenadělala daleko větší škody, než sám covid 19. Hlavně by měl daleko více věnovat pozornost mladé generaci! Vzešli jsme z přírody, která má své zákony nastavené tisíce let stále stejné! Při každém ohrožení druhů se pomáhá na prvním místě mláďatům, nikoliv starým jedincům! Neberte jim proto jejich mládí, protože ho neumíte nikdy vrátit!

Nedopřáváme už vůbec sluchu filosofům, psychologům a sociologům, zato národ doslova děsí lidé jako Prymula, Flégr nebo Kubek. A proto mám k naší vládě jedno velké přání: Namísto toho abyste se schovávali při chaotických rozhodnutích za naši věkovou skupinu, pošlete děti a studenty do škol, nechte je sportovat a normálně žít. Vy všichni přece dobře víte, že koronavirus se chová k dětem a zdravým dospělým korektně.

V mládí jsem kromě jiného vystudoval Sociálně – právní školu v Praze, na začátku 90-let  založil první soukromou pečovatelskou službu a tak mě asi nikdo nemůže obvinit z nedostatku humanity. Je však třeba říci i nepopulární pravdu, že každý se nemůže dožít stovky, byť by si to přál. Při pandemiích se prostě více umírá a jak je vidět, žádné roušky, ani separace tomu nezabrání. V našich LDN a ostatních zařízeních leží stovky a tisíce lidí, u kterých je kvalita života "na nule" a mnohdy již jsou zcela mimo vnímání reality. Dlužno říci, že našim politikům chybí odvaha a zájem o to, aby bylo možné, podobně jako v jiných zemích, pomoci těmto lidem z utrpení zavedením eutanazie.

Přeji novému ministru zdravotnictví hodně síly a především rozumu při řešení současné krize.

koronavirus
Hodnocení:
(2.7 b. / 43 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Tulejová
Paní Malá, gratuluji. Hned je poznat, že jste člověk s vysokým IQ,, člověk nezmanipulovaný médii ani člověk chorobně úzkostný. Hezký večer.
Patricie Malá
Tleskám, pane Soukupe! Jste člověk na úrovni, empatický k světu kolem, praktický a především člověk MYSLÍCÍ. Škoda, že takových úžasných lidí jako vy není víc. Prosím nenechte se odradit názory lidí s nízkým IQ, osob zmanipulovaných médii, nebo lidí chorobně úzkostných.
Jana Tulejová
Paní Lacková, je dobře, že si myslíte, že jste myšlením mladá, já si to o sobě také myslím. Dodržuji 3 r, roušku, rozestup a mytí rukou, když mi lékař řekne, že bych neměla do davu, tak ho poslechnu, když mi lékař řekne, že k 98 leté tchyni nemůžeme, tak jí zavoláme přes skype. Projdeme se lesem i se psem, něco uděláme na zahradě. Až bude vakcína, tak si ji nechám píchnout. Už se těším. Nemám pocit, že se nesmyslně bojíme. Jen jsme ukáznění, nakonec nás život naučil, vždyť jsme tolik let nemohli cestovat a stejně jsme si život užili. A věřím, že si ho ještě užijeme.
Hana Řezáčová
Pana Soukupe, zatím (!) je smrtnost na covid cca 1%, kdyby se "nechalo promořit", tak by to vypadalo jak - umíte to spočítat? Kdyby se nechalo nakazit 70% obyvatelstva (aby to mělo trochu smysl a nákaza se přestala tím šíleným tempem šířit), tak je to ze 7 miliónů promořených 70 tisíc mrtvých! Když už odmyslím, že je vám a mnohým ostatním zde toto fuk, tak už tady asi po stopadesáté píšu, že to neunese zdravotnictví ... Následkem můžou být další úmrtí a to bez covidu, ale na slepé střevo, autonehodu, infarkt atd. atd. ... A ještě k tomu posílání pacientů odkud přišli - umíte si představit, že vám bude 85, budete bydlet sám, budete, špatně chodit (dům bez výtahu) , ale ještě se do obchodu nějak doštracháte, ale garantuju vám, že po čtyřtýdenním léčení v nemocnici (jakémkoliv), kdy budete jen ležet, připojený na všechny možné přístroje, tak už se nerozchodíte - když budu hodně optimistická, tak se možná po rehabilitaci došouráte na WC, ale na nákup teda už nedojdete ... Chtěl byste, aby vás v tomto stavu vyložili ze sanitky na ulici před domem a nechali svému osudu? Také drží v nemocnici pacienty z DD, ale pokud jsou pozitivní (někdy to může trvat týdny), logicky je nechtějí v domově zpět - bojí se o další klienty zařízení ... A k ekonomickým dopadům ... Budou, budou v mnoha zemích, ale nikdo to nenaplánoval, aby vydělal - zvlášť ne prof. Prymula se svou údajnou zdravotnickou firmou, ani Bill Gates :-)
Radovan Cakl
Souhlasím s autorem článku, paní Lackovou a některými dalšími příspěvky. Je mi 77 let, jsem abstinent, mám polyneuropatii jako Miloš Zeman, ale nemám 5 poskoků, kteří by mě zachytili, abych se nezabil pádem ze schodů. Mám jen 2 francouzské hole a péči anděla strážného. Ale bát se koronaviru, nebo že skončím na vozíku dřív, než mě skolí leukémie, se kterou úspěšně žiji už 10 let, rozedma plic, nebo ischemická choroba srdeční, které se zatím úspěšně daří krotit lékařům v rámci ambulantní péče, mi nedává smysl. Dodržuji vládní nařízení, ale snažím se žít svůj život jako před koronavirem. Každý má právo na svůj názor a i když je odlišný od mého, nemám potřebu nikoho častovat urážkami, jak jsem si v diskusi přečetl.
Václav Soukup
Ještě jednou a naposledy : Kronavirus zdaleka není pouze medicinský problém. Dopady přijímaných opatření jsou zničující pro celou společnost a dovedou nás na pokraj ekono- mické katastrofy ! K řízení státu se musí dostat elity středního věku, kteří se " neušpinily kšeftováním " se zdravotnickými a testovacími prostředky. Heslo současné vládní a expertní garnitury je " Za žádnou cenu Vás nenecháme promořit, dokud Vám tu vakcínu " nepíchne- me " Když pošlou pacienty bez příznaků odkud přišli, nedojde ani na vojenské stany !
Hana Řezáčová
Paní Lacková, je hezké, že jste tak nebojácná a smířená s tím, že se můžete nakazit - dokonce smířená s tím, že by případná nákaza mohla být pro vás fatální ... Jenže ono to není tak jednoduché, není to tak, že na vás virus usedne a vy usednete do křesla a usnete navždy ... Než by k tomu došlo můžete být 4 týdny na ARO na hadičkách a kolem vás budou kmitat lékaři a sestřičky, kteří by si taky chtěli své dny prožívat co nejlíp, chtěli by mít nějaké volno a bavit se a žít normální život ... Místo toho mají nahuštěné náročné dvanáctihodinové směny, ve "skafandrech", bez možnosti se napít nebo se jít vyčůrat ... Pořád se přidávají postele z jiných oddělení, aby se zvládl přísun covidových pacientů ... Co ti, co jim kvůli nim odložili operace? Budou čekat třeba týdny až měsíce na operaci kyčelního kloubu, v bolestech při každém kroku, taková odložená kýla taky není bez rizika - je lépe ji operovat v klidu než až se uskřine (může jít o život), někde i maminky k porodům vozí ke všem čertům, protože porodní a novorozenecké oddělení museli přebudovat pro "koviďáky", dokonce někde už odkládají i onkologickou operativu (ti všichni jmenovaní a další by si také chtěli prožívat své dny co nejlíp) ... Všechna opatření, která se vám zdají nesmyslná (máte zdravotní vzdělání? - pochybuji), jsou proto, aby se zmenšil přísun pacientů s covidem do nemocnic ... V nemocnicích už "padají na hubu" ! Každý z nás jim může svým dílem pomoci - a to tak, že se bude snažit nestát se pacientem s covidem ...
Radmila Lacková
Paní Katzová, jsem věkem seniorka, důchodkyně ( pracující ). Myšlením jsem ovšem možná mladá. Ano, mám třeba matku, které bude brzy 88. Běhá vesele každý den po městě, stýká se s lidmi, jen nemůže chodit třeba do Sokola, protože je holt vše zrušeno. Ano, nikterak se nebráním promoření. Jistě, nosím roušku tam, kde musím, pokutu neriskuji. Jenže ta opravdu nebrání nakažení mne ani mého okolí. Předpokládám, že dříve či později tento vir chytím, jinak to ani nejde. Možná už to mám za sebou, nevím. Možná budu mít vážnější potíže, možná umřu. Nu což, jednou to být musí. Nic tak hrozného se nestane, děti jsou dospělé, samostatné, jen ten můj pes by osiřel. Ale kdybych se klepala strachy, že se tak stane, byla bych v podstatě mrtvá už teď. Ostatně, denně usedám za volant a tudíž denně počítám s tím, že se nemusím už vrátit. Je mnohem větší předpoklad, že se zabiju v autě, dostanu infarkt, rakovinu, mozkovou mrtvici, atd., než to, že umřu na tuto chřipku. A to mám k chřipce velkou úctu - měla jsem ji jednou v životě a ležela, opravdu ležela, jsem 6 týdnů ! Vše jsem zatím v životě přechodila bez ležení, ale chřipku ne. Ovšem všechny ty dny, které mi zbývají, ať už jich budou jednotky či tisíce, chci prožít nejlíp, jak to jde. A bez zbytečného strachu. A zejména chci, aby tak žili mí milí - děti, vnoučata, přátelé. A vadí mi, pokud nám v tom někdo nesmyslně brání. Pokud Vy se nesmyslně bojíte, pak je mi Vás líto, protože žít ve strachu je hrozné. Ale nikdo z nás pro Vás nemůže nic udělat, protože všechna "opatření" jsou nesmyslná a nefunkční.
Hana Řezáčová
Blahoslavení chudí duchem ...
Hana Lechmanová
Myslím, že teprve pan nový ministr zdravotnictví nám ukáže, jaké jsou počty nakažených, hospitalizovaných a mrtvých ve skutečnosti. Že ve špitálech leží spousta pohodlných seniorů, kteří by tam vůbec nemuseli být a není je zatím kam jinem strčit, že testy nejsou směrovány tam, kam patří, protože to je přece obří byznys...jsem na to opravdu zvědavá. pak se můžeme bavit dál. Stále naprosto souhlasím s panem Soukupem. Nikdo z vás neumírá, a vaši blízcí jsou bohužel nemocní ne přes kovid, tak co pořád skučíte? Bohužel je to tak, takový je život. ten nutno uchopit ve všech aspektech a přijmout to prostě tak jak to je. jinak se budete pinožit a jen přežívat už do smrti. Nechápu, jak v tomto se někdo může vyžívat...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.