Přání jednoho (ne)ohroženého seniora: Pošlete děti a studenty do škol, nechte je sportovat a normálně žít
Ilustrační foto: pixabay.com

Přání jednoho (ne)ohroženého seniora: Pošlete děti a studenty do škol, nechte je sportovat a normálně žít

26. 10. 2020

Jelikož jsem čerstvý sedmdesátník, myslím si, že mám právo se vyjádřit k přehnaným starostem některých politiků, vědců a lékařů o naši generaci.

My všichni zodpovědní lidé, kteří zachováváme životosprávu, dbáme o denní pohyb na vzduchu a zdravě jíme, opravdu nestojíme o to, abychom byli „vhozeni do jednoho pytle"  s těmi, kteří dělali v průběhu života pravý opak.

Pokud si někdo nadměrnou konzumací masa a uzenin, lenošením u TV, kouřením a nestřídmým požíváním  alkoholu přivodil cukrovku a vysoký krevní tlak, nesmí se divit, když mu zato bude vystaven účet. 

Podle mého teď nejde o to, jakou profesi zastával nový kandidát na ministra zdravotnictví. Důležité je, aby to byl moudrý člověk, který bude "na lékárnických vahách zvažovat" nová opatření tak, aby nenadělala daleko větší škody, než sám covid 19. Hlavně by měl daleko více věnovat pozornost mladé generaci! Vzešli jsme z přírody, která má své zákony nastavené tisíce let stále stejné! Při každém ohrožení druhů se pomáhá na prvním místě mláďatům, nikoliv starým jedincům! Neberte jim proto jejich mládí, protože ho neumíte nikdy vrátit!

Nedopřáváme už vůbec sluchu filosofům, psychologům a sociologům, zato národ doslova děsí lidé jako Prymula, Flégr nebo Kubek. A proto mám k naší vládě jedno velké přání: Namísto toho abyste se schovávali při chaotických rozhodnutích za naši věkovou skupinu, pošlete děti a studenty do škol, nechte je sportovat a normálně žít. Vy všichni přece dobře víte, že koronavirus se chová k dětem a zdravým dospělým korektně.

V mládí jsem kromě jiného vystudoval Sociálně – právní školu v Praze, na začátku 90-let  založil první soukromou pečovatelskou službu a tak mě asi nikdo nemůže obvinit z nedostatku humanity. Je však třeba říci i nepopulární pravdu, že každý se nemůže dožít stovky, byť by si to přál. Při pandemiích se prostě více umírá a jak je vidět, žádné roušky, ani separace tomu nezabrání. V našich LDN a ostatních zařízeních leží stovky a tisíce lidí, u kterých je kvalita života "na nule" a mnohdy již jsou zcela mimo vnímání reality. Dlužno říci, že našim politikům chybí odvaha a zájem o to, aby bylo možné, podobně jako v jiných zemích, pomoci těmto lidem z utrpení zavedením eutanazie.

Přeji novému ministru zdravotnictví hodně síly a především rozumu při řešení současné krize.

koronavirus
Hodnocení:
(2.7 b. / 43 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Divišová
S paní Řezáčovou naprosto souhlasím. Někdy je třeba víc přemýšlet pane Soukupe. Věk ještě není patent na rozum. Taky jsem zdravá, ale vidím, co se kolem mne děje.
Vladimír Kokoška
Je mi taky přes 70. Jsem úplně zdráv. Žádné prášky neužívám, dokonce ani pivo. Sportuji a zdravě jím. S koronavirem nemám problém. Nebojím se ho. Co však nechápu, že ani lidé se středoškolským vzděláním netuší, jak vypadá exponenciální růst. I kdyby dnes lůžka v nemocnicích byla obsazena jen z 12% (což zřejmě není pravda), tak při nárůstu nemocných indexem 1,5 (to je tím sledovaným číslem) jsou nemocnice přeplněné za 6 dní. To je prostá matematika. Epidemie totiž není politikum. A nevím, jestli si to obhájci uvolnění dokáží vůbec uvědomit. To se pak objevují všelijací "spasitelé", kteří "vědí" jak na to. Souhlasím s oponenty pana Soukupa.
Lenka Kočandrlová
Vidím to tak,že spousta lidí není schopna dohlédnout někam dál,než na špičku vlastního nosu! Mnoho lidí si myslí,že co není přímo zakázáno,je dovoleno.Tak se musí na ten dav přitvrdit,jinak by se mohlo stát,že by masa dusících se pacientů zavalila nemocnice,a tam by pro ně nebylo již nic....Čili by umírali na chodbách a všude možně,bez jakékoliv pomoci.Podle mého názoru je lépe,představit si ty nejhorší možnosti,být duševně připraven i na losování,kdo bude na kyslíku a kdo ne,jestli to dopadne jakkoliv lépe,bude to výhra. Já se sama nebojím nemoci,ale nechtěla bych nakazit třeba manžela,neb by to pro něj mohlo být smrtelné.A tak chodím venku po lesích,nakupuji jen 2x týdně a snažím se cizím lidem vyhnout.
Petra Marxová
S paní Lackovou naprosto souhlasím. A děkuji i za další krásné, pozitivní příspěvky, třeba paní Rindt - děti jsou úžasné, umí žít přítomností a je v nich víc moudrosti, než si často připouštíme. Všechna opatření dodržuji, a věřím, že paní Lacková či pan Soukup přirozeně také - není snad třeba obviňovat všechny, kdo se odmítají zamknout doma a dlouhé týdny, měsíce či roky se jen třást strachy, hltat katastrofické zprávy a děsit se každého číslíčka a každého pčíknutí, z toho, že jsou nejhorší sobci, jen proto, že ještě dýchají, mají jiný názor než jiní a občas se dokonce zasmějí nebo si zazpívají. Respektuji názory i obavy ostatních. Ale nechci se nechat nakazit nejen virem, ale hlavně tou přehnanou panickou hrůzou - strach nemoc nezažene, ba právě naopak, bohužel. Neberme se tak vážně, lidi, nechytejme se za slovíčka, mějme se rádi a buďme v klidu, a budeme šťastnější a zdravější, ne? Jsou totiž nejen čísla a viry, i jiné věci mezi nebem a zemí. Život na téhle Zemi je krásný a jiný už mít nejspíš nebudeme, tak proč si ho ničit pandemií strachu? Držte se a užijte si dnešní sváteční den v pohodě a ve zdraví.
Magda Katzová
Paní Lacková, píšete : "Ale nás ostatní nechte žít a setkávat se volně a svobodně, nechte nás žít, pracovat, vydělávat, setkávat se, bavit se. Kdyby bylo otevřeno vše, lidé by se rozptýlili a nemusely by jich být davy třeba na raději nejmenovaném kopci, kde jsem byla v neděli na výšlapu". Nikdo vám nebrání chodit do přírody, ale pokud se chcete setkávat volně a svobodně, tak jde o to, že můžete šířit nákazu. Možná jste mladá a měla byste lehký průběh, ale myslete taky na ostatní. Vy nemáte v rodině seniora nebo někoho po nemoci, či s oslabenou imunitou? Vás nevarují narůstající počty nemocných v nemocnicích a mrtvých? A co kdybyste se s ostatními popírači někam odebrali a zahradili se tam, a tam se pak můžete promořovat navzájem a neohrožovat nás ostatní?
Slávka Kobylková
Paní Lacková, když jste taková hrdinka, tak předpokládám, že taky jako mnoho vám podobným nosíte roušku napůl pusy nebo pod krkem, takže pak se nedivte, že lidé na vás nadávají.
Jarmila Fialová
Pane Soukupe,dcera pracuje jako zdravotní sestra na aru a teď k tomu ještě všechny musí sloužit na infekčním s covidem. Škoda, že tu situaci, jaká tam je, nemůžete vidět. Pak byste určitě nenapsal takovýhle stupidní článek. A vlastně bych ten pohled přála i těm, kteří tenhle článek hodnotili 5 *.
Hana Řezáčová
Zase jeden, co nepochopil o co tady jde! Nejde o mraky nakažených, kterým nic dvakrát není, nejde o ty kterým trochu je a leží doma v posteli ... Jde o ty co se dostanou do nemocnice a zejména o ty, kteří nakonec skončí na JIP popř. na ARO - se zvyšujícími počty pozitivních se zvyšuje počet osob co skončí ve špitále, pokud počty porostou, tak budou zanedlouho špitály plné a nezbyde místo na někoho kdo třeba nejí uzeniny, nekouří a nesedí u TV (jako pan Soukup), ale třeba bude mít úraz při sportu - taková zlomená noha může skončit i embolií, no a na ARO nebude postel (a taky personál) ... Děti se neposílají do škol, protože se to v kolektivu šíří, pak doma, pak to rodiče nosí do práce atd. atd. a pořád dokola ... Takže nejde o děti, opravdu (naštěstí) jim toto onemocnění neubližuje, ale šíří nákazu dál ... Takže znovu: opatření mají vést k tomu, aby se nezahltily nemocnice! - Taky mně ale přijde, jestli tento článek není nějaká provokace ... Psát v této souvislosti o eutanázii mi přijde "silný kafe" ... Taky bych mohla napsat, že takovým autorům by se hodilo také pomoci - lobotomií ...
Veronika Novakova
Normálně do žádných internetových diskuzí neprospívání, ale toto opravdu nejde. Pane autore, cukrovka opravdu nevzniká nestridmym zivotem, nadměrnou konzumací uzenin apod. S cukrovkou 1.typu se děti rodí, u 2.typu (tzv. stařecka cukrovka) není příčina vzniku přesně znama-zrejme je to kombinace různých faktoru-napr.dedicnosti. Vysoký tlak dtto. A i když s výhradami souhlasím s tím, že bychom měli žít normální zivot-se snahou někoho kadrovat a odsuzovat, že nežije "zdravým životním stylem" nesouhlasím. Mimochodem podle mého názoru zase nepatří ke zdravému životnímu stylu popíjení piva u Glaubicu, obzvláště venuje-li se mu pravidelně...
Václav Soukup
Dobrý den všem diskutujícím přeje autor článku ! Děkuji všem, kteří se vyjádřili, kritikusnáším dobře, vadí mně jen lidé , kteří mluví o dětech jako o " parchantech ", kteřívydrží bez školy klidně i celý rok. Nemám ve svém věku žádné ambice se zviditelnit, kdo mněchce vidět " ať přijde první den po otevření restaurací od 14 - 16 hod. ke Glaubicům,kde budu naproti výčepu vychutnávat " svoji Plzeň " Zvláštní poděkování patří všem lidem,kteří pochopili , že nové situace vyžadují nová řešení ! Pana Prymulu vynesli na postministra " kmotři ", kteří se v nouzovém stavu cítí jako ryby ve vodě. Zasmál jsem se u nových dílů "Republiky Blaník", autoři nejsou daleko od pravdy ! Testování a vakcinace,to bude " byznys století " a když se nevzepřeme, udělají z nás stádo poslušných oveček.Přeji všem dobré zdraví a duševní pohodu do dalších dní. Václav Soukup

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.