Přání jednoho (ne)ohroženého seniora: Pošlete děti a studenty do škol, nechte je sportovat a normálně žít
Ilustrační foto: pixabay.com

Přání jednoho (ne)ohroženého seniora: Pošlete děti a studenty do škol, nechte je sportovat a normálně žít

26. 10. 2020

Jelikož jsem čerstvý sedmdesátník, myslím si, že mám právo se vyjádřit k přehnaným starostem některých politiků, vědců a lékařů o naši generaci.

My všichni zodpovědní lidé, kteří zachováváme životosprávu, dbáme o denní pohyb na vzduchu a zdravě jíme, opravdu nestojíme o to, abychom byli „vhozeni do jednoho pytle"  s těmi, kteří dělali v průběhu života pravý opak.

Pokud si někdo nadměrnou konzumací masa a uzenin, lenošením u TV, kouřením a nestřídmým požíváním  alkoholu přivodil cukrovku a vysoký krevní tlak, nesmí se divit, když mu zato bude vystaven účet. 

Podle mého teď nejde o to, jakou profesi zastával nový kandidát na ministra zdravotnictví. Důležité je, aby to byl moudrý člověk, který bude "na lékárnických vahách zvažovat" nová opatření tak, aby nenadělala daleko větší škody, než sám covid 19. Hlavně by měl daleko více věnovat pozornost mladé generaci! Vzešli jsme z přírody, která má své zákony nastavené tisíce let stále stejné! Při každém ohrožení druhů se pomáhá na prvním místě mláďatům, nikoliv starým jedincům! Neberte jim proto jejich mládí, protože ho neumíte nikdy vrátit!

Nedopřáváme už vůbec sluchu filosofům, psychologům a sociologům, zato národ doslova děsí lidé jako Prymula, Flégr nebo Kubek. A proto mám k naší vládě jedno velké přání: Namísto toho abyste se schovávali při chaotických rozhodnutích za naši věkovou skupinu, pošlete děti a studenty do škol, nechte je sportovat a normálně žít. Vy všichni přece dobře víte, že koronavirus se chová k dětem a zdravým dospělým korektně.

V mládí jsem kromě jiného vystudoval Sociálně – právní školu v Praze, na začátku 90-let  založil první soukromou pečovatelskou službu a tak mě asi nikdo nemůže obvinit z nedostatku humanity. Je však třeba říci i nepopulární pravdu, že každý se nemůže dožít stovky, byť by si to přál. Při pandemiích se prostě více umírá a jak je vidět, žádné roušky, ani separace tomu nezabrání. V našich LDN a ostatních zařízeních leží stovky a tisíce lidí, u kterých je kvalita života "na nule" a mnohdy již jsou zcela mimo vnímání reality. Dlužno říci, že našim politikům chybí odvaha a zájem o to, aby bylo možné, podobně jako v jiných zemích, pomoci těmto lidem z utrpení zavedením eutanazie.

Přeji novému ministru zdravotnictví hodně síly a především rozumu při řešení současné krize.

koronavirus
Hodnocení:
(2.7 b. / 43 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Radmila Lacková
Dobrý den, paní Řezáčová, do diskuse o našem zdravotnictví se pouštět nebudu - opravdu pro to nemám informace. Ani mít nechci - celý život jej sice financuji, i nyní, ovšem jediné, co od života chci, je, abych jej nepotřebovala. V posledních deseti letech jsem lékaře ( s vyjímkou zubaře ) potřebovala 2x. Výsledkem návštěvy bylo, že jsem si ke zdravotním potížím přivodila šok z toho, jak to (ne)funguje a vyléčit se musela svépomocí. Jako v každém povolání i zde jsou lidé schopní a neschopní. Těch schopných, kteří navíc dělají vše, co mohou, si vážím. Ale jako celek je naše zdravotnictví špatné a to prý patří k těm lepším v Evropě. Některé problémy z toho plynoucí nastínil i pan Soukup - třeba přestárlé lidi uměle držené při naprosto nekvalitním životě pomocí léků a absenci možnosti euthanázie. Lidé, kteří jsou v nemocnicích momentálně ze sociálních důvodů, je třeba okamžitě umístit jinam. Kam, je třeba řešit, řešení je nasnadě. Dvanáctky - z vlastní zkušenosti vím, že jsem schopná v produktivním věku zvládnout 7 dvanáctek v týdnu, nejlépe nočních. Plný výkon 12hod. Problémem jsou roušky, ovšem ve zdravotnictví je to jednodušší než v montovně, kde je u linek 35°C a hadr nesundáte, přestávku nejednou nestíháte a napít se nesmíte, protože byste musela dojít na šatnu a pak jít taky někdy čurat a tyto ztráty si dovolit nemůžete, nestihnete normy. Platy ve zdravotnictví - občas jsou uváděné, takže tím pádem známy. Jinak, příbuzná dělá vrchní sestru na ARO, takže..... Ano,myslím, možná bohužel. Popravdě, jestliže mám doplácet hrubým omezováním své svobody kvůli tomu, že není v pořádku zdravotnictví a jiné věci,tedy někdo špatně dělá svoji práci, jsem oprávněně rozhořčena. Pokud by situace navíc byla řešena profesionálně, ne amatérsky, chaoticky a jen tak, abychom mohli říct co vše jsme udělali, šlo by ji zvládnout i přes dosavadní špatnou organizaci a uspořádání kdečeho.
Hana Řezáčová
Dobrý den paní Lacková, informace o stavu nemocnic jistě také beru ze i zdrojů jako vy ... Čtvrtina volných lůžek (jak píšete) na JIP a ARO je něco přes 900 v celé ČR - ale nejsou všechna pro covid - musí být připravena i pro ostatní pacienty ... Přesto, že se omezila operativa, tak akutní případy jsou pořád - mrtvice, infarkty, akutní břicha, úrazy ... Na covid je ještě s částí počítáno - asi s 240 lůžky ... To vám přijde, že se není třeba plašit? To se zaplní (protože byl v minulých dnech velký nárůst pozitivních) během pár dní ... Navíc průměrná doba strávená na těchto lůžkách za normální situace jsou 4 dny, s covidem je to 10 - takže tam ti pacienti leží dlouho a lůžka se neuvolňují ... Snad je vám jasné, že na JIP a ARO neleží žádný pacient zbytečně ... Co se týká obsazenosti lůžek s kyslíkem, tam taky není pacient zdržován, prostě kyslík potřebuje ... Co se týká lůžek standartních, jistě jsou tam i někteří pacienti, kteří by za normálních okolností mohli být propuštěni, ale když nemají kam jít je to problém - bydlí třeba sami a jsou zesláblí a není možné je, pokud se o ně nemá kdo postarat, propustit, a dále jsou tam klienti DD - buďto jsou stále pozitivní a logicky je tč. zpět nechtějí nebo mají v domově vše vzhůru nohama, protože je půlka zaměstnanců v izolaci nebo v karanténě a tč. je taky nemohou vzít zpět ... Klasické LDN, jsou také přeplněné - ty pacienty berou, ale nejsou nafukovací (u nás v jedné LDN, o které mám informace, je jim rezervováno celé patro) - i tam musí být místa pro pacienty "normální", kteří vyžadují dlouhodobou péči. Jak byste to řešila vy? Vypakovala byste takové "zbytečné" lidi bez pardonu ze špitálu? Zdravotníky lituji - jistě, práci si vybrali, mají ji i placenou (nevím, kde berete ty informace, že velmi dobře), ale je rozdíl pracovat v nemocnici za normálního chodu a za této situace - navýšený přísun pacientů, navíc infekčních, ze čtvrtiny velmi těžkých, při omezeném počtu zdravotníků ... Kolik dvanáctek v týdnu by jste za těchto podmínek zvládla vy? Píšete - lumpárna, humbuk ... Nikde se nezanedbává akutní péče, zatím pořád, kdyby vás přivezli se zlomenou nohou, tak vás ošetří a zoperují, pokud to bude třeba, nějaká lůžka na JIP jsou stále rezervována, ale jak by to bylo, kdyby "hrnec přetekl", vám nedokážu říct ... Jinak, věřte, že "myslím" a "informace "probírám" - jen na rozdíl od vás jsem ve zdravotnictví víc jak 40 let pracovala, tak si troufám říct, že jsem víc "v obraze" jako vy ... Zkuste rovněž myslet, informace si probírat a snažte se jim porozumět ...
Radmila Lacková
Dobrý den, paní Tulejová, my jsme evidentně lidé s naprosto protikladným uvažováním. Určitě si nenechám píchnout žádnou neprověřenou vakcínu, nejsem sebevrah. A nevím, proč jste nemohla cestovat, já ano. Ale to sem nepatří, to je do jiné diskuse. Ale nikdo Vám nebrání, když to tak cítíte, abyste se stáhli do soukromí tak, jak to popisujete. Ne každý tak žít chce a taky může.
Radmila Lacková
Dobrý den, paní Řezáčová, kdepak berete informace o stavu v nemocnicích? I v našich zpravodajstvích najdete informace -nemocnice obsazenost ARO + JIP 73%, 50% covidových pacientů je v nemocnicích zbytečně atd. Nelitujte zdravotníky, je to jejich velmi dobře placená práce. Vybrali si ji. Pokud dochází k zanedbávání preventivní, plánované a akutní péče, pak je to lumpárna, ale kupodivu ani ne těch zdravotníků, ale těch, kteří tento humbuk vytvořili a taky by ho měli organizovat. Zkuste myslet, informace si probírat a nevěřit všemu, co je Vám servírováno.
Hana Řezáčová
Paní Divišová, děkuji za podporu ... Vaše moudrá věta není povzdech nad názorem paní Běhalové, jak se ukázalo, ale na moudrosti jí to neubralo - vztahuje se k mnohým jiným příspěvkům níže ...
Hana Řezáčová
Paní Běhalová, omlouvám se ... Tyto věty mě pobouřily už při přečtení článku pana Soukupa, ale pokusila jsem se mu ve svém příspěvku sdělit svůj odlišný úhel pohledu - a zůstat jakž takž v klidu ( což se mi taky moc nedařilo), když jsem četla váš příspěvek, tak jsem byla v šoku, že někdo další může mít obdobný názor a pominula jsem, že to píšete jako citaci - pro oči jsem neviděla :-) Ještě jednou se omlouvám a přeju pevné zdraví!
Irena Běhalová
Dámy, čtěte dobře - je to citace z článku tj. slova pana Václava Soukupa, mně to osobně taky velmi pobouřilo, co není naše, tedy život, si nemáme právo brát ...
Dana Divišová
Paní Řezáčová, je to marné, marné, marné. Kdo nechce slyšet, neslyší, kdo nechce vidět, nevidí.
Hana Řezáčová
Paní Běhalová, když chcete psát o eutanázii, tak si o ní něco zjistěte! Eutanázie se provádí pouze se souhlasem nemocného - je to poměrně složitý právní úkon ... To, o čem píšete - že by se jako mělo provádět v LDN a v domovech pro seniory - tak to provádělo nacistické Německo!!!
Irena Běhalová
CITACE z článku - Při pandemiích se prostě více umírá a jak je vidět, žádné roušky, ani separace tomu nezabrání. V našich LDN a ostatních zařízeních leží stovky a tisíce lidí, u kterých je kvalita života "na nule" a mnohdy již jsou zcela mimo vnímání reality. Dlužno říci, že našim politikům chybí odvaha a zájem o to, aby bylo možné, podobně jako v jiných zemích, pomoci těmto lidem z utrpení zavedením eutanazie. Národ doslova děsí lidé jako Prymula, Flégr nebo Kubek. - zvláštní názor, je vidět, že ani věk 70 let moudrost nezakládá.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.