Nevydařený konec i začátek
FOTO: autorka

Nevydařený konec i začátek

16. 1. 2021

To pořadí je správné. Vysvětlím. Ale pěkně popořádku. Na stříbrnou neděli 13. prosince byla moje dušička v peříčku. Cukroví napečeno, dárky obstarány, potraviny na vánoční svátky nakoupeny a byt téměř uklizen. Paráda.

Radost mi však vydržela jen do odpoledních hodin, kdy jsem musela ulehnout. Zimnice byla vystřídána horečkou a přidal se dusivý kašel. No což. Pár dnů si poležením. Nejsem pověrčivá, ale že by na té třináctce něco bylo? 

Za dva dny onemocněl i manžel Vladimír. Ráno odešel k zubní lékařce, domů se vrátil bez jedné stoličky a s antibiotiky. Horečky a pocení jsme považovali za reakci na zákrok.

V následujících dnech se náš zdravotní stav nelepšil, spíše naopak. Po týdnu bylo jasné, že to sami nezvládneme. O pomoc jsem požádala naši lékařku. Když jsem ji ujistila, že jsme neztratili čich, tak mě pozvala do ordinace. Po vyšetření jsem odcházela se dvěma recepty. Pro Vladimíra silnější antibiotikum a pro mne antibiotikum na zánět průdušek. Paní doktorka se loučila prosbou: „Za dva dny zavolejte, jak se vám daří“.

Nezabraly antibiotika, Paralen ani zábaly. Paní doktorka pojala podezření na Covid a sdělila: „Přijede k vám odběrová sanitka, výsledky stěrů se dovíte následující den a ihned mě informujte“. Celý Štědrý den jsme očekávali zprávu z hygienické stanice marně, jobovka přišla na Boží hod. Oba pozitivní a karanténa do 4. ledna. Naše paní doktora poslala instrukce, co máme dělat, kdyby se zdravotní stav nelepšil či dokonce zhoršil.

A zhoršení skutečně nastalo u Vladimíra, převoz do nemocnice byl nutný. Třináct dnů nesměl opustit lůžko, dýchání podporoval neustálý přívod kyslíků, jeden den byl dokonce na JIP-ce. Desátého ledna byl z nemocnice propuštěn, ale v žádném případě mu nebylo hej. S obtížemi zvládl ujít čtyři metry, dnes (po čtyřech dnech) je to už metrů dvacet.

Vánoce jsme neměli, nebyli jsme schopni ani nastrojit stromeček. Dárky pro naše blízké jsou stále ve skříni a rodinná sešlost bude bůhví kdy. Jen my dva jsme dostali nechtěný dar. Ani nevíme, komu máme za něj poděkovat. Když nám oběma bylo hodně zle, tak jsme si slíbili, že budeme bojovat, prevíta porazíme a do jara se zotavíme. Musíme. Dostaneme totiž ten nejkrásnější dar. Nevíme a ani nechceme vědět, zda to bude vnuk či vnučka. Ach, my se budeme mít.

Přeji všem pevné zdraví a žádnou zkušenost s Covidem.

koronavirus Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 39 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Paní Aničko, vždy se těším na Vaše články se spoustou nádherných fotografií, stejně tak v úžasu obdivuji fotografie Vaše manžela. Jsem ráda, že jste překonali vážné onemocnění a pomalu, opatrnými kroky míříte opět za krásami života, přírody, na setkání s milovanými bytostmi. Přeji vám dlouho pevné zdraví a dobré světlo v duši, ve vztazích a pro potěšení íčkařů i ve fotografiích. :-))))
ivana kosťunová
Máte to za sebou a letos už vás mohou potkat jen samé lepší věci. Šetřete se, a Vladimíre , bojujte dál, ono se to časem zlepší.
Marie Novotná
Jsem moc ráda,že už máte nejhorší za sebou.Vím o čem je řeč.Vánoce jsem prospala a dárky balila 10 ledna.Zatím čekají ve skříni .Je dobře ,že jsi to napsala,i já cítila,že musím napsat.Čeká vás to nejhezčí a tak přeji hodně sil a zdraví
Zuzana Pivcová
Aničko a Vláďo, když jsem čítala o coronaviru různých celebrit, o nichž psala naše média, myslela jsem si o tom své. Od vás to je věrohodné. Děkuji a přeji oběma hodně další životní energie.
Alena Tollarová
Při čtení mi naskakuje husí kůže. Jsem ráda, že jsi vaše zkušenosti s tím prevítem napsala a předala je dál. Možná pomohou pochopit nevěřícím, že covid tu skutečně je a není to žádná chřipečka. Poděkovat nejspíš můžete někomu, kdo opatření považuje za zbytečná. Moc vám oběma se Zbyňkem přejeme, abyste se opravdu do jara zotavili a dostali do kondice. Jak je vidět, budete ji hodně potřebovat :)
Anna Potůčková
Aničko, Vladimíre moc Vám oběma přeji, aby už nic takového Vás nepotkalo. Zvládli jste to i když s obtížemi. Možná v dušičce bylo to těšení na to maličké a tím jste měli v sobě alespon trochu optimismu. Ted odpočívejte, nabírejte sil a na jaře at jste v pohodě a radujete se z dalšího člena své rodiny! Držím pěsti a přeji spoustu zdraví!
Hana Šimková
přeji vám oběma hodně sil a rychlé zotavení.
Irena Mertová
To je děsné, tak ať už je vám oběma jen líp a líp a ať jste všichni zdraví!
Libuše Křapová
Aničko, Vladimíre, moc vám držím palce. Zvládli jste to a máte se na co těšit :-)
Marie Pudichová
Jste statečni. To nejhorší už máte za sebou. Teď už bude jenom líp :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.