Sedím si na kopci
FOTO: autorka

Sedím si na kopci

29. 1. 2021

Sedím si na kopci a koukám se kolem,

kdo jede na koni, tím zvoraným polem.

Tam za tou obcí, 

je stádo ovcí.

Žerou si trávu,

nezvedaj hlavu.

Tam krávy nás učí,

jak správně se bučí.

Bučí snad hlady?

Vždyť tráva je všady.

Tak co by to stádo,

mělo tak rádo?

Vždyť co mu chybí,

čemu se diví?

Ten co je na koni, tak stádo honí

ještě že pořád je, dost všude koní.

Práská si bičem,

je k tomu cvičen.

Tam ovce bečí,

jako když brečí..

Pak přiběhne pes a to je děs.

Pes hrozně štěká a honí to stádo,

Aby už nemělo, co by tak rádo..

Svobodně běhat,

zkrotit se nedat,

mít pořád svou trávu,

neklonit hlavu,

aby se mělo, tak, jak by chtělo..

Ten, co je na ,koni, ten se však nedá,

ten si psa přivolá,

však stádo se už nedá.

Kdyby tak mohlo, tak hlasitě zvolá,

nechcem už poslouchat žádného vola.

Kdyby tak stádo, zvedlo už hlavu,

konečně poznalo,že ono je v právu.

Toho psa, co stále, honí je v řady,

ze stáda vyhnalo, tak klid by byl všady.

,

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
Paní Vando já si za svým příspěvkem stojím, ale před kým jsem ho měla obhajovat když na něj nikdo nereagoval. Přišlo mi tedy zbytečné ho nechávat napospas nezájmu.
VANDA Blaškovič
Hana Šimková30.1.2021 18:25 Nikdo mimo Vás nereaguje ani tak, ani tak tak mi připadá, že jsem se se svým příspěvkem netrefila a nechci dále provokovat k případné nevoli a nesouhlasu.....a to je právě to, paní Šimková, proč jsem zareagovala. Pokud někdo něco napíše, tak by si svůj názor měl dokázat obhájit, i když nemám kladné odezvy a nechce zbaběle příspěvek vymazat. Tomu jsem Vám chtěla zabránit a povedlo se. Také věřím, že jednou ovce zvednou hlavu a dojde ke změně systému. Toho zvoraného pole bylo již opravdu dost.
ivana kosťunová
Opovažte se, dát to pryč !! Hanko, přečetla jsem až teď, a pocity stejné, jako Zuzka. Povedlo se vám to, a určitě pochopili i jiní. Ne každý ale má potřebu napsat autorce komentář. Počet přečtení máte určitě vysoký.
Hana Šimková
Zuzanko jsi asi jediná, která to bere tak jak jsem to myslela. Já opravdu nikoho nenutím, aby se mnou souhlasil.
Zuzana Pivcová
Báseň znázorňuje určitou situaci. Kdo chce, najde v ní analogii s naší společnosti. Bude souhlasit nebo nebude. Přesně tak, jak to je dnes ve všem. Všimli jste si, jak je společnost rozdělena čím dál ostřejším řezem?
Hana Šimková
Jo a ještě k Vám paní Blaškovič, Vy si opravdu myslíte že žádám pochlebování? Doufám, že jste to nemyslela vážně.
Hana Šimková
Soni moc děkuji.
Soňa Prachfeldová
Jo stádnost je neštěstí i pro ty ovečky někdy.
Hana Šimková
V žádném případě vás nechci nazvat ovci, ale ta Vaše reakce je jasná, že je to nepochopené No někdy se holt něco nepovede a proto to chci dát pryč. Já si sice za těmi verši stojím, ale pokud to berete jako urážku, tak to opravdu nechci.
Hana Šimková
Milá paní Vando nepotřebuji žádné pochlebování,ale proč to tady má zůstat viset . Nikdo mimo Vás nereaguje ani tak, ani tak tak mi připadá, že jsem se se svým příspěvkem netrefila a nechci dále provokovat k případné nevoli a nesouhlasu.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.