Než si píchnout Sputnik z Ruska, to raději eutanazii ve Švýcarsku
Ilustrační foto: pixabay.com

Než si píchnout Sputnik z Ruska, to raději eutanazii ve Švýcarsku

6. 2. 2021

Svět, a s ním i Česko, zamořil čínský vir. A teď na něj pošleme ruskou vakcínu. Nadšení, s jakým se od maďarského premiéra Orbána vrátil český předseda vlády Babiš se svým poradcem a medicínským šíbrem Prymulou, mě poněkud děsí.

Na jedné straně Babiš mluví o tom, že nejdůležitější je bezpečnost našich občanů, na druhé straně naznačuje, že by se možná mohlo v Česku očkovat Sputnikem V ještě před tím, než bude tato ruská vakcína schválena Evropskou lékovou agenturou.

Loni v březnu se naši vládní činitelé klaněli při vykládání roušek z čínských letadel, teď se po přátelské návštěvě diktátora Orbána budou klanět nad zásilkami ruských Sputniků.

Ano, jde o život, politika by měla jít stranou. Ale o život jde i desetitisícům demonstrantů v Rusku, každodenně mlácených policejními obušky, čtyřem tisícům nově zatčených lidí, kteří se postavili za málem otráveného opozičníka Navalného. Ušlapávání všeho demokratického, vyhrožování, zatýkání a zabíjení nepohodlných lidí by mělo být důvodem k co nejtvrším sankcím ze strany demokratických zemí, tedy včetně Česka.

Před několika dny mi přistál do počítače dezinformační řetězový mail (je zváštní, že jsou záměrně zasílány do e-mailových schránek důchodců, tedy hlavně voličů), ve kterém se píše, abychom se za žádnou cenu nenechali očkovat vakcínami, které vyrábějí americké, britské, německé a švédské farmaceutické firmy, protože z nich mají miliardové zisky. Čekám tedy na mail, kde se bude psát, abychom se naočkovali ruským Sputnikem. V tomto případě zřejmě nepůjde o miliardy, ale o soudružskou výpomoc.

Sorry jako, ale já si do těla píchnout nic ruského a neschváleného nenechám. A to ani kdyby měl Sputnik stoprocentní účinnost. Než vakcínu z Ruska, to raději eutanazii ve Švýcarsku.

 

 

koronavirus zdraví
Hodnocení:
(2.6 b. / 40 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Roučková
Asi jste velmi zdravý člověk, ale já bych si ji i zaplatila, kdyby v blízké době někdo zavolal. A nepropadejte nenávistné propagandě, opakujete tím minulost.
Drahomír Machala
Pane A. Vácho buďte tak laskav, odjeďte do toho Švýcarska a nechte si udělat tu vámi vychvalovanou eutanázii!!! Aspoň tady bude o jednoho nenávistného člověka méně.
František Juráň
Martin Jeřábek6.2.2021 17:23 SSSR rozporcoval Polsko? Nebo jen došel na hranice určené mu po 1. svět. válce? Na své území zabrané Polskem! Dovzdělej se synečku. Já jsem se tímhle článkem taky dovzdělal - v Maďarsku je diktatura. Blahoslavení chudí duchem. Autoři těchto chorobných výplodů!!! Nakonec množství těch nesouhlasných diskutujících to potvrzuje. A přečetl jsem všechny!
Ilona Erika Kolář
Proč tolik nenávistných komentářů?
Milan Sęk
Autor tohoto článku je zdřejmě biochemik,.... Anebo spíš bezmezně věří všemu, co je ze zapadu. Historicky si to přeberte. Já jedině věřím nám Slovanům, a tím i očkovací látce.
Pavel Strych
pane Vácha,hnul jste mi svou nenávistí žlučí tak,že jsem se i sem přihlásil, prosím vás,jedte do toho švajcu,když to máte tam tak rád a nechte si to tam udělat,bude tu líp.......
Antonín Nebuželský
Pane Vácho, tady jste špatně, už jsem, to tady jednou psal. Tady to byl takový pohodový koutek, ne nějaká politická aréna. Jestli nutně musíte, tak třeba idnes, to je pro vás...
Marie Faldynová
Pročetla jsem se ohlasy a připomínám, že nikdo z nás nemá doma laborku, kde by vakcíny prozkoumal. Jak je dobré být v Boží ochraně! Všichni chtějí vaše dobro, tak si ho nenechte vzít!
Věra Halátová
Očkování mohu odmítnout, když se mi zdá, že je vakcína ruská=špatná. No a když dostanu koronavirus, tak za cestu a eutanázii ve Švýcarsku určitě ušetřím.
Jiří Kadlec
Dobrý den. Můžete mi prosím vysvětlit, jak si mám ověřit jakékoliv tvrzení o vakcínách proti Covidu?Jedině tak na vlastní kůži.Pro někoho se může jakékoliv očkování stát tím posledním a pro někoho tím, že si ani nevšimne že byl očkován.Důležité je jak funguje vakcína na celou společnost. Pan Navalnyj se mi zdá dosti zmatený po útoku na jeho život.Vrací se do země kde usilovali tajné služby o jeho život a nejspíše není vyloučeno ,že se tak stane opět,třeba někde v sprše ve vazební věznici,dále se vracel s vědomím,že bude zadržen a obžalován ruským státem,někdo to může chápat jako provokaci ruských vládnoucích kruhů.Demonstranti,u kterých má velkou podporu jsou mláceni obušky,do podobných demonstrantů v Palestině se střílí gumovými projektily,spíš se dříve střílelo a žádné sankce se nevyhlašovali.V USA se nic podobného nedělo a volení zástupci státu se pak strachovali o svůj život.Tak jak se mají policisté při masových demonsrancích chovat,někdy jim jde i o život?Samozřejmě za surovosti by je měli zavřít. No a když jste ten redaktor, tak si dejte práci se zjištěním pravdivého stavu,kolik každý stát zaplatí za vakcíny jednotlivým výrobcům a kolik jim to hodí dohromady.A potom tu dezinformaci jasně vyvrátíte,neo potvrdíte,že?Hezký den.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.