Než si píchnout Sputnik z Ruska, to raději eutanazii ve Švýcarsku
Ilustrační foto: pixabay.com

Než si píchnout Sputnik z Ruska, to raději eutanazii ve Švýcarsku

6. 2. 2021

Svět, a s ním i Česko, zamořil čínský vir. A teď na něj pošleme ruskou vakcínu. Nadšení, s jakým se od maďarského premiéra Orbána vrátil český předseda vlády Babiš se svým poradcem a medicínským šíbrem Prymulou, mě poněkud děsí.

Na jedné straně Babiš mluví o tom, že nejdůležitější je bezpečnost našich občanů, na druhé straně naznačuje, že by se možná mohlo v Česku očkovat Sputnikem V ještě před tím, než bude tato ruská vakcína schválena Evropskou lékovou agenturou.

Loni v březnu se naši vládní činitelé klaněli při vykládání roušek z čínských letadel, teď se po přátelské návštěvě diktátora Orbána budou klanět nad zásilkami ruských Sputniků.

Ano, jde o život, politika by měla jít stranou. Ale o život jde i desetitisícům demonstrantů v Rusku, každodenně mlácených policejními obušky, čtyřem tisícům nově zatčených lidí, kteří se postavili za málem otráveného opozičníka Navalného. Ušlapávání všeho demokratického, vyhrožování, zatýkání a zabíjení nepohodlných lidí by mělo být důvodem k co nejtvrším sankcím ze strany demokratických zemí, tedy včetně Česka.

Před několika dny mi přistál do počítače dezinformační řetězový mail (je zváštní, že jsou záměrně zasílány do e-mailových schránek důchodců, tedy hlavně voličů), ve kterém se píše, abychom se za žádnou cenu nenechali očkovat vakcínami, které vyrábějí americké, britské, německé a švédské farmaceutické firmy, protože z nich mají miliardové zisky. Čekám tedy na mail, kde se bude psát, abychom se naočkovali ruským Sputnikem. V tomto případě zřejmě nepůjde o miliardy, ale o soudružskou výpomoc.

Sorry jako, ale já si do těla píchnout nic ruského a neschváleného nenechám. A to ani kdyby měl Sputnik stoprocentní účinnost. Než vakcínu z Ruska, to raději eutanazii ve Švýcarsku.

 

 

koronavirus zdraví
Hodnocení:
(2.6 b. / 40 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Kočandrlová
Zde je velmi slušná a na úrovni diskuse, jsem ráda,že tolik lidí prokouklo p. Váchu a namísto nějakých zlých slov mu ještě dobře poradili!
VANDA Blaškovič
Jak diskutovat? Zásada - oddělit osobu autora od problému.
Jiří Krása
No pan pisatel je totálně zmatený propagandou bohužel totálně bez mozku. Kdyby alespoň o těchto věcech něco věděl třeba o biochemii, tak by věděl že Sputnik je pravděpodobně nejlépe postavená vakcína na světě, protože je bezpečná. Ostatní fungují ale nikdo neví co provedou po rocích v organismu, i když uznávám, že ta možnost, že něco vyvedou je relativně malá, ale je tu. No a s Navalným opět když mlátí ve Španělsku demonstranty v Katalánsku a zavírají politiky řádně zvolené lidmi v oblasti, tak to je demokratické mlácení, když to uddělají v Rusku je to totalita. Pán bohužel má vypláchlý mozek propagandou a vlastního uvažování je neschopen. Je smutné že tací lidé píší.
Věra Lišková
Autor jen použil trochu nadsázky a černého humoru, kdo to nepozná, jeho chyba. Vypadá to na přepadení placené úderky, tolik agresivních lidí mezi seniory snad není.
Dana Procházková
Jsem překvapená, co se zde na i60 objevilo vulgarit, je mi vás líto, že se k nim můžete snížit.
Eva Flachsová
Politické propagandy a restrikcí jsem si užila víc než dost já i má rodina. Jako dítě matky co byla v 50letech díky Gottwaldovu systému politickým vězněm jen za zamýšlený přechod hranic za rodinou...Ale tato nová éra co přestěhovala centrálu z Moskvy do Bruselu je daleko zrůdnější a pro křestanskou Evropskou kulturu zničující. Souhlasím se všemi komentáři co jsou údajně vůči pisateli Váchovi nenávistné. ..Krásné dny všem hrdým nezmanipulovaným českým vlastencům přeji z Vídně.
Martin Zientek
Pan Vácha se klidně může odstěhovat do Švýcarska a nechat si udělat eutanazii je to jeho věc. Ale míchat politiku demonstrace v Rusku do léčby Covid vakcínou Sputnik je ubohé i na pisálka . V první řadě jde o to že západ nestíhá s výrobou vlastních vakcín a už i Němci jednají s Ruskem o Sputniku bez ohledu na to co se třeba v Rusku děje. A v druhé řadě píšete o Maďarsku o Orbánovi který už Sputnik schválil tě je diktátor ale jak vidět jde mu také o zdraví lidí v Maďarsku jako třeba Merklove v Německu a někteří o ní také tvrdí že je diktátorka . Takže nepleťte do toho prosím politiku a dívejte se na to jako zdravotnický problém a řešení je třeba Sputnik nebo i jiná vakcína třeba i kdyby byla z Tramtárie a fungovala..
Miroslav Knot
Pane Vácho, ten Váš článeček je typickým příkladem práce politického štváče. Mícháte v něm politiku se zdravotnickými záležitostmi. V minulých dekádách se v naší zemi běžně používaly vakcíny připravované v tehdejším Rusku a nevzpomínám si na nějaké mimořádnosti spojené s jejich používáním. Občas jich byl nedostatek jako všeho jiného. Nezbývá než Vám popřát šťastnou cestu do Švýcarska a mír v duši. Sbohem.
Vaclav Lesak
Eutanázii nám důchodcům spíše chystá naše vláda, která na rozdíl ajiných států, Německa, polska, francie, itálie chce dávat vakcínmu Astra Zeneca,jejíz účinnost ve vyším ve věku je problematická
Jan Zelenka
Tohle je článek duševně nemocného člověka.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.