Už jste si zkusili namíchat doma dobrý drink ?
Ilustrační fotografie z pixabay.com

Už jste si zkusili namíchat doma dobrý drink ?

1. 3. 2021

Nebojte se, nikoho nebudu navádět ke konzumaci alkoholu. Ale nedávno jsme s íčkařkou Ivanou debatovaly o oblíbeném Ginn Fizzu. I když ten vlastně patří do kategorie Long - Drinků.

A tak mě napadlo, podívat se do mé sbírky a vybrat nějaký, který by šel připravit i doma. Věřím, že potřebné ingredience se v každé domácnosti najdou a hlavně není třeba žádné speciální barmanské náčiní.

Když jsou nyní všechny restaurace a podobná zařízení zavřená, nezbývá nám vlastně nic jiného, že? 

1.)Vodka Fizz

Opět přímo do sklenky - jako všechny long drinky - dáme vodku, cukr, citrónovou šťávu, sodovku a kousek ledu.

2.)Bone Bitter

Smícháme vodku, cinzano bitter, led a přidáme řez pomeranče.

3.) Černý Rus

5 cl vodky a 5 cl kávového likéru nalijeme do vyšší sklenice a promícháme.

4.)Kir

Nejprve nalijeme do vyšší sklenice 1cl likéru z černého rybízu a potom 9 cl bílého vína a nemícháme.

5.)Americano

3 cl Campari, 3 cl červeného vermutu a trochu sodovky. Vše nalijeme přes led do vyšší sklenice, přidáme sodovku a ozdobíme polovinou plátku pomeranče.

6.)Bellini

Do sklenice na koktejl nalijeme 5 cl broskvového pyré, které přelijeme 10 cl šumivého vína Prosecco a promícháme.

A nakonec jeden drink, který podáváme v širší sklence, aby se lépe rozvinula jeho vůně a chuť. A má krásné jméno...

7.)Mimóza 

Do sklenice nalijeme 7,5 cl šampaňského vína a 7,5 cl pomerančové džusu a promícháme. 

 

Nezbývá mi nic jiného než obligátní...Na zdraví.

P.S. První dva recepty jsou z knihy Muž v zástěře nakladatelství Avicenum. Dalších pět jsem vyhledala ve svých zápiscích.

 

 

 

 

 

recepty
Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Nic z toho kromě citronu nemám doma, jen bílé vínko. Ale i tak - na zdraví !
Jana Šenbergerová
Nepila jsem žádný z nich, ale Bellini a Mimóza by se mi zamlouvaly. Nejvíc mi utkvěla v paměti Bílá paní, na kterou jsme chodívali do Karkulky v Ostravě. Ale to je tak dávno ...
Helena Přibilová
Tak to není nic pro mě, jsem totiž úplný abstinent...:))
Alena Vávrová
:-)) musela jsem se podívat, že takový drink skutečně existuje.
Jaroslav Kolín
Aby to bylo stylové, doporučuji koktejl Dědeček na scestí. :-)
Dana Puchalská
A na druhém dílu budu pracovat...slibuju.
Dana Puchalská
Chutná mi Kir a moc dobrý je Bellini.
Irena Mertová
Hezké, Dano, a který máš nejradši ? :-)
ivana kosťunová
Nebo Bloody Mary - zvaná též "vyprošťovák " Danko, vidím to na další článek - Dobrý drink 2. Díky za inspiraci, nic z těch tvých jsem neznala.
Dana Puchalská
Věrko.Zkus a výsledek poznáš sama a dej pak vědět. Zuzano,Bílá paní je taky dobrá.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%