Zmrtvýchvstání seniora Zemana
Ilustrační foto: Pixabay

Zmrtvýchvstání seniora Zemana

4. 4. 2021

Kdo se těšil na příběh o zdravotním stavu pana prezidenta, bude zklamán. Je to příběh obyčejného důchodce, příběh, můj, příběh s dobrým koncem. Přežil jsem covid.

Ani přesně nevím, kde jsem toho prevíta chytil, ale řekl bych, že v čekárně u zubaře, protože to je jediné veřejné místo, které jsem v karanténě navštívil. Musel jsem, bolest zubu už byla nesnesitelná. Jinak jsem pořád seděl doma, vyjma pravidelných, ale spíše krátkých vycházek. Ale ono je to vlastně jedno, kde jsem to čapnul, ale co - pořádnou nálož viru, která mě na dva měsíce "vyřadila ze života."

Přišlo to náhle, ze dne na den. Ráno jsem normálně vstal, přečetl jsem si noviny a plánoval si předobědovou vycházku. Po desáté hodině mi začala být zima. Pocit chladu brzy přešel do zimnice, která neustávala. Zdálo se mi, že mám v bytě minus pět stupňů. Šel jsem si udělat horký čaj, ale nemohl jsem to v kuchyni ustát. Ta minuta, po kterou se voda dostávala do varu, se mi zdála nekonečná. To mě ale pořád nenapadlo, že by to mohl být covid. Protože jsem byl přesvědčen, že se chráním dostatečně - vyhýbám se davům, nosím roušku, dezinfikuju ruce.

Noc jsem prožil v jednom ohni, horečka mi vystoupala nad 39 stupňů a to už jsem tušil, že je zle. Někdy po půlnoci jsem vysílením usnul, ráno jsem se probudil s propoceným pyžamem, ale s poklidnou myslí, protože mi bylo mnohem lépe. Jenže ne nadlouho. Před polednem opět zimnice, cítil jsem, jak mi stoupá horečka a navíc jsem začal kašlat. Zavolal jsem obvodnímu lékaři a ten přes telefon diagnostikoval covid-19 a poslal mi na mail přípis k PCR testu. Vyškrábl jsem zbytky sil, abych zavolal na nejbližší odběrové místo a dohodl si termín testu - ten nejbližší byl za dva dny. Jenomže to už jsem tam nedošel. Naopak, vezla mě rychlá s vysokými horečkami a dýchacími potíži. No, já jsem se nemohl skoro vůbec nadechnout. Respektive, potáhl jsem do sebe vzduch, ale necítil jsem kyslík, jako bych byl zavřený v nějaké bulině bez kyslíku. A to jsem ještě po každém pátém nadechnutí dostal záchvat kašle. Cestu do nemocnice jsem vnímal, i to, jak mě po příjmu ukládají na nemocniční lůžko, ale pak už nevím nic.

Podle lékařské zprávy jsem byl devět dní v umělém spánku napojen na kyslík. Když jsem po šesti týdnech nemocnici opouštěl (musel mě odvážět syn, nemohl jsem sám chodit), řekla mi sestra: "Tedy dal jste nám pěkně zabrat, pane Zemane", z čehož soudím, že si asi doktoři a sestry se mnou pěkně užili. Já celému lékařskému stavu a zdravotnímu personálu děkuji. Nejen za sebe, ale za všechny lidi, které dostali zpátky do života. Když jsem tam ležel - už z nejhoršího venku - viděl jsem ty vypjaté situace, kdy doktoři "nahazovali" pacienty, kterým už došel dech, sestry běhaly od lůžka k lůžku, tomu dávaly infuzi, druhého překládaly, aby neměl opruzeniny, se třetím cvičily, aby jim zřejmě nezatuhly svaly...

Nikomu bych to nepřál, ani těm odpíračům roušek či těm, kteří si pořád myslí, že je to jen rýmička. Já jsem teď opravdu rád za každé ráno, kdy otevřu oči a zjišťuji, že tu ještě jsem. I když už jsem starý dědek a mám to už "za pár", pořád se mi končit nechce, pořád mám ještě v plánu udělat a zažít několik pár věcí. Možná to tak taky máte. Tak se držte a buďte zdrávi!

koronavirus Můj příběh
Autor: Richard Zeman
Hodnocení:
(5 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Soukupová
Richarde, moc Vám přeju, že jste se uzdravil. Hodně zdraví do dalších let.
Hana Rypáčková
Přeji hodně zdraví...
Jaroslava Handlová
Když má člověk odvahu a touhu žít, pak se dějí zázraky. Ve Vašem případě k tomu zmrtvýchvstání obětavě pomohli také lékaři atd...Výborně jste se dohromady „poprali" s nemocí a Vy s tímto článkem. Přeji Vám ještě dlouhá léta, šťastně prožitá ve zdraví.
Soňa Prachfeldová
Prožili jste těžké chvíle svého života, je nádherné se do něho opět probudit a fungovat přeji vám pevné zdraví užívejte si každičký den pane Zemane.
Jana Šenbergerová
Moc vám přeji, že jste to zvládl a děkuji za to, že jste se s námi o tuto nelehkou zkušenost podělil. Užijte si ještě mnohá léta ve zdraví a pohodě.
Marie Faldynová
Gratuluji k uzdravení! Po takovém zážitku si určitě užíváte každého příjemného daru života!
Anna Potůčková
Moc hezký článek ze života a reality dnešních dnů. Přeji Vám spoustu zdraví a už nikdy více tuhle nemoc. Prošla jsem ní také, ale měla lehký průběh s porovnáním toho Vašeho!
Antonín Nebuželský
Přemýšlel jsem nad nějakým humorným příspěvkem, ale přešlo mě to brzo. Já měl kovid slabýho, paní trochu víc, ale v klídku doma. Sice jsme neměli vánoce, natož stromek, na to nebylo sil, ale proti tomu, co píšete, to byla pohoda. Takže jste mezi těmi, co přežili, to jsem rád za vás. Zrovna jdu na první injekci, tak snad budu mít štěstí, že se mi to napříště vyhne. Vám a všem dalším preju ať máte to štěstí semnou. Díky za článek, je to poučné.
ivana kosťunová
Zvládl jste to a to je hlavní. Tak ještě hodně zdraví i v dalších letech.
Libuše Křapová
Pane Zemane, gratuluji k životu. Uf, popsal jste to pěkně... a děsivě. Přeji vám ještě hodně let ve zdraví a optimismu :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

První díly: Jak si nainstalovat a používat aplikaci Whats App

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Za šest měsíců budou volby do Poslanecké sněmovny. Kdyby volby byly už nyní, kterou stranu/hnutí/koalici byste zvolili?

ANO 2011

15%

Koalice Pirátů + STAN

13%

SPOLU (Koalice ODS, TOP09, KDU/ČSL)

11%

SPD

10%

ČSSD

9%

KSČM

7%

Trikolora

9%

Jiná strana či hnutí

8%

Ještě nevím

9%

K volbám vůbec nepůjdu

9%