Copak se to asi děje, copak, copak?
Ilustrační foto: pixabay.com

Copak se to asi děje, copak, copak?

13. 4. 2021

Ta pohádka, kterou Vám nyní chci vyprávět, je jenom pro dospělé a vzbudí možná velikou nelibost. Ale je pravda, že to nemusíte číst.

Ta pohádka začíná takto. Byla jednou jedna krásná zeměkoule. Jak vznikla a proč vznikla, tak přes veškeré hloubání pořád jasné není. Ano, vyvíjela se hodně dlouho a vznikaly na ní veliké změny, ale nakonec se stala krásnou. Na té zeměkouli bylo všechno v rovnováze. Byla tady krásná příroda, hodně zvěře, čisté řeky, čisté moře. a také čistý vzduch. Všechno to mělo určitá pravidla a ta země krásně vzkvétala. Kde mělo svítit slunce, tam svítilo, kde měla být zima, tam také byla. Bylo to všechno v souladu a zdálo se, že to nemá chybu.

Pak se ale stalo nějaké nedopatření a na této krásné planetě vznikl člověk. Nejdříve nevěděl, jak se chovat a čím se vlastně řídit. Postupně na to přicházel, ztotožnil se s přírodou a bylo to dobře. Věděl, že je to důležité. Jenže ten člověk, a teď přeskočím, byl stále nespokojenější. Zvířata svůj zavedený život neměnila a žila v určitých pravidlech.

Ne tak člověk. V jeho hlavě, a neví se proč, se začaly rodit vidiny života lepšího. Snažil se vše měnit a snažil se hodně. Zrodil se totiž na zeměkouli jako její škůdce. Neustále byl nespokojený a tím, že  se stále chtěl mít lépe, tak bezhlavě všechno ničil. Byl vynalézavější a vynalézavější. Zničil pomalu přírodu, zamořll řeky i moře. Měl dojem, že si už může dovolit všechno.

No, a to si vlastně dovoluje do dnešní doby. Pak se začal hrozně přemnožovat a zeměkoule mu začala být malá. Vytvořily se také ošklivé lidské vlastnosti, sobectví, zloba, chamtivost, nenávist a závist. A už se to vlastně  nedalo zastavit. Lidi se k sobě začali chovat nehezky, jeden druhého okrádali, podváděli a dokonce i vraždili. Každý se chtěl mít lépe, než ten druhý.

Chudák trpící příroda se snažila přežít, ale člověk jí to moc nedovolil. Začal řádit jako pominutý. Kácel stromy, boural, co se dalo, a zamořoval krajinu čím dál, tím více.

Když už to začalo jít opravdu moc daleko, příroda se konečně vzbouřila. Začali ji pomáhat netopýři. Vyrobili virus a pustili ho mezi lidi. No, možná, že nezodpovědní lidé si ho pustli mezi sebe sami. Je zajímavé, že tento hrozný virus zamořil lidstvo celé zeměkoule velice rychle a lidé začali vymírat, protože ten virus na tom pracoval usilovně. Bohužel si vůbec nevybíral, kdo si to zaslouží a kdo ne.

Lidé se konečně lekli a začali se trochu neuměle bránit. Vytvořili různé vakcíny a začali populaci proti viru očkovat. Z nějakého záhadného důvodu začali nejdříve očkovat lidi od osmdesáti let výše, snad aby na nich nejdříve zkoušeli, jak vakcína bude působit. Prý ohrožený druh. Nejdříve se přece měli zachraňovat ti mladší.

Lidé se museli zavírat do svých domovů a nosit roušku na obličeji, aby se vzájemně nenakazili.

Drobní živnostníci začali krachoval, protože své živnosti museli zavřít, lidé se v nich totiž nesměli slučovat. Větším obchodním řetězcům to ale z nějakých záhadných důvodů dovoleno bylo a mohli se tam lidé sdružovat hodně. Žádné rozestupy, jak jim bylo nařízeno, nedodržovali a u zlevněného zboží se houfovali.

Lidé začínali úpět, ale bylo jim to málo platné. Na vedoucích místech to vzali do ruky politici a rukou velice neumělou to začali řídit. Z lidí najednou začalo být stádo, nad kterým se práská bičem.

Proč se té hrůze divím? Asi to tak muselo dopadnout. Všechno přece nejde do nekonečna. Nejhorší je, že to stále trvá a na moc řešení se vlastně nepřišlo. Škodlivý virus se zastavit nechce.

Hromadně se sice očkují nevyzkoušené vakcíny, a člověk opravdu neví, co to s ním vlastně zdravotně udělá. Může to totiž nějakou dobu trvat, než se to zjistí. Poslední dobou se zdá, že je to nějak řízené pevnou rukou a někdo shora na to tvrdě dohlíží. Donutili už hodně lidí se očkovat, i když opravdu výsledek zaručený není.

A teď já za sebe. Očkovat se nedám. Mám se ráda a chci na tom světě ještě chvíli zůstat. No, doufám, že mě za ty řeči virus nepotrestá. Chci tu být, abych se dozvěděla, jak to všechno dopadlo. Je ale možné, že nás neočkované někam zavřou, abychom nešířili paniku. Ta panika ale přichází cíleně a odjinud.

P.S.:  Jo, a prosím nekamenovat, ani nevytýkat nepřesnosti. Nesouhlas sice vyjádřit můžete, ale tento názor je můj. Třeba máte názor jiný. Tak díky. Jo a možná je to tvrdá zkouška pro lidstvo, aby se chovalo lidsky. A až k tomu budeme mít alespoň  náběh, virus nás možná opustí. A tak modleme se!

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
Možná, že to bylo náhodně, ale měla jste pravdu.
Vlasta Ledlová
Paní Šimková, vůbec jsem netušila, jakou radu jste měla na mysli. Nestíhám na íčku ani jinde na internetu číst všechno. V tomto případě to bylo bez inspirace a načasování mého zamyšlení bylo náhodné.
Hana Šimková
Jak jsem napsala, nehodlám s Vámi už komunikovat. Jinak to opravdu říci neumím a ani se za to neomlouvám, ale srážka s blbcem bolí.
Martin Vrba
Paní Šimková, děkuji Vám z celého srdce, jak kultivovaně jste zde dokořán otevřela své nitro. :) Jen si myslím, že jste můj příspěvek vůbec nepochopila a tak se na Vás vůbec nezlobím, komu je úplně jasno, jak je to s naší planetou, tak ten jedině může být jen tak stejně chytrý, jako je ta záškolačka ze Švédska. Kdybych byl býval věděl, jak Vás těch mých pár vtipných řádek tak neskonale raní, že to nepřejdete a že se mne budete snažit takto urážet, tak bych jich napsal rovnou více. Na žádnou chytrost si nedělám patent, to Vy jste se paní Šimková zařadila mezi ty super nejchytřejší, které vede ta záškolačka ze Švédska. Musíte na sobě ale ještě pracovat a se ctí nebo s humorem se vyrovnat s tím, když někdo projeví jiný názor, než máte Vy. Přeji Vám hezký den a těším se na další Vaše pohádky, abych je zase mohl slušně glosovat.:)
Hana Šimková
Tak se nám tady zrodil pan chytrý , který prý jenom sonduje jak se projevujeme a pak nám to asi svým článkem nandá, jestli vůbec nějaký vytvoří. Pane Vrba, Vaše projevy se mi opravdu nelíbí a to, abych se na Vás nezlobila je marné a už se snad nesnažte. Končím naši písemnou komunikaci a Vaši nafoukanost používejte jinde. Snad abyste sem opravdu žádný článek nepsal.
Martin Vrba
14.4.2021 08:31 Paní Ježková, píšete: “Naopak souhlasím s tím, že se neměly zavírat malé obchody a provozovny, kam se vejde najednou mnohem méně lidí než do supermarketů a kde si jejich počet mohou majitelé snadno regulovat.“ Konec citace. S tím názorem tu nejste sama, ano vypadá to nelogicky, ale je to opravdu logické. Těch malých provozoven jsou tisíce a tísíce a ticíce a jakmile by lidé do nich začali proudit, tak by se potkávali každý den na ulicích i mezi sebou různí známí lidé v místních lokalitách daleko více, než je tomu v případě, když si nasednou před svým domem do svého automobilu (ve většině to tak je - jen menšina tam přijede veřejnou dopravou) a vystoupí jednou za týden před supermarketem a tam si provedou nákup a odjedou do svých domovů. Dnes, když se dá všechno s přesností na metr sledovat – změřit – a spočítat prostřednictvím našeho udavače, kterého si hřejeme na prsou – svého mobilního telefonu (má ho skoro každý), tak to mají exprti určitě vyhodnoceno přesně a vůbec se nejedná o žádné spiknutí velkých firem proti těm malým obchodníkům, jak se to snaží vnutit opozice voličům.
Martin Vrba
Paní Šimková, když kdokoli mluví za celou planetu od počátků až po dnešek, tedy za současných 7,5 miliardy lidí, i když to nazývá pohádkou, tak musí přece počítat s tím, že se někdo s těch 7,5 miliardy lidí ozve, že má na věc jiný názor, třeba i na tu pohádku, a já jsem byl přece tak slušný, že jsem se rozhodl jen mlčet a napsal jsem proč budu mlčet docela zajímavou formou (nebo ne?), a co to tu hned vyvolalo nevole a dovedu si představit, co by se tu strhlo za bouři, kdybych něco napsal. Tak jsem se rozhodl, že budu nejdříve sondovat prostřední, než dám o sobě vědět opravdovým článkem, a do té doby, že zde budu věcy jen glosovat, a třeba i obšírněji. Ale dal jsem vám plný počet bodů, jako vždy všem, protože si vážím všech lidí, kteří něco píší a udržují se tím v kondici. Tak se na mne už tolik nezlbte, já už jsem takový! :)
Marie Faldynová
Souhlasím s poslední větou. Tolik důvodů k modlitbám už dlouho nebylo.
Eva Braunová
Ano,ano a souhlasím.Již v roce 1918-1920 tak to MOŽNÁ bylo první varování.Uteklo 100let a máme tady MOŽNÁ druhé varování a co bude potom??.Očkovat se necám,chci žíííít,jak je na tom světě krásně.Má to ovšem své ALE.
Hana Šimková
Také děkuji Evičko. O takových lidech jako je pan Vrba je vlastně i ta pohádka.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.