Naučná stezka Milíčovský les
FOTO: : Vlasta Ledlová

Naučná stezka Milíčovský les

5. 5. 2021

Teplé a slunečné odpoledne mě vylákalo na malý výlet. Nechtělo se mi ale chodit na stejná místa, kam obvykle chodívám, když nemám dostatek času. A tak jsem si vzpomněla na Naučnou stezku Milíčovský les, kam jsem se už dlouho chtěla podívat. Milíčovský les se nachází nedaleko pražského Jižního Města a je součástí přírodního parku Botič - Milíčov a také přírodní památky Milíčovský les a rybníky.

Tato památka má  rozlohu 81,97 ha. Les byl založen jako obora s bažantnicí a byl součástí Milíčovského dvora z počátku 18. století. V roce 2007 les odkoupilo hlavní město Praha od soukromého vlastníka a ročně ho navštíví přes 500 tisíc návštníků. Naučná stezka s 9 zastávkami vás provede Milíčovským vrchem, okolními mokřinami a pastvinami, rybníky a třešňovou alejí. Největším rybníkem na tomto místě je Milíčovský rybník, dále mohou milovníci vodních ploch obdivovat krásy rybníků Kančík, Homolka a Vrah. Pro ty, kterým by to nestačilo, je poblíž ještě retenční nádrž Šáteček. 

Naučná stezka není dlouhá, měří jen cca 5 km, ale v lese a všude v okolí je spousta cest a cestiček, takže zde můžete chodit dostatečně dlouho. K odpočinku vám poslouží  lavičky a altánky, ale i rozlehlé louky, kde si můžete udělat piknik a strávit zde klidně celý den. Nejen pro děti je zde zookoutek, ve výběhu můžete obdivovat krásu koní i stádo koz. A co může být v současné době romantičtější, než místní rozkvetlá třešňová alej. 

Je to opravdu krásné místo, místy i trochu drsné a na své si tu přijdou opravdu všichni. Já jsem tady strávila úžasné odpoledne.

 

 

cestování Tip na výlet
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Perfektní, až profesionální fotky. Přestože jsem v Praze bydlel 45 let, tento kraj vůbec neznám. Moc hezké!
Naděžda Špásová
Vlasto, krásné fotky i procházka. Taky musím u nás navštívit pár takových míst. :-)
Soňa Prachfeldová
To je krásné, je tam vše, čím člověk může oblažit svoji duši. Mám ráda takovou až nedotčenou drsnější tvář přírody.
Vlasta Ledlová
Moc vám všem děkuji za krásná slova. Ani netušíte, jak mě to potěšilo.
Alena Vávrová
Krásné místo a nádherně nafocené! Doporučím mladým od Prahy.
Martina Růžičková
Přidávám se k chvále krásných fotek. Jaru v Milíčovském lese to na nich moc sluší :-).
Vladislava Dejmková
Nádherné, čisté a ostré fotky!
Helena Přibilová
Tento článek mě velmi potěšil. Milíčovský les dobře znám, máme ho totiž za domem...:))
Eva Mužíková
Velmi hezká procházka Vlasti.
Helena Votíková
Moc pěkné fotky. Určitě se tam podíváme, tuto oblast skoro vůbec neznáme. Díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.