Sírovec k obědu
Foto: autorka

Sírovec k obědu

31. 5. 2021

Vyzkoušela jsem houbu sírovec. Sírovec žlutooranžový  (choroš nebo chorošovec sírový) je vlastně parazit. Je to dřevokazná houba rostoucí na stromech, kterým škodí. Najdeme ji i v zahradě na ovocných stromech. Mladý sírovec je měkký a údajně má chutnat jako kuře. Vyrostl i u Pinkásků na třešni a ti mi ho kus věnovali, abych si ho mohla vyzkoušet.

Přinesla jsem domů půl kila "dřevěného kuřete".

img-8480.jpg

Nakrájela jsem houbu na kostičky a už pokračovala jako u kuřecího masa. 

img-8481.jpg

Na pánvi na tuku jsem zpěnila cibuli a přidala "dřevěné kuře"

img-8482.jpg

Směs jsem okořenila mletým pepřem, grilovacím kořením, sladkou paprikou, kmínem a přidala kostku slepičího bujónu

img-8484.jpg

Po orestování jsem trochu podlila a nechala asi 10 minut dusit

img-8483.jpg

Na šťávu jsem rozmíchala 1 dcl vody se lžící hladké mouky (po našimu zaklvedka), nechala provařit a mohlo se servírovat s vařenými brambory. I po tepelné úpravě si kostičky zachovávají svou konzistenci a opravdu vypadají a chutnají jak kuřecí kousky.

 

recepty
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helenka Vambleki
Soňo, jedlý je pouze mladý, čerstvý, měkký
Antonín Nebuželský
Vím kde to roste, ale asi bych to nepozřel...
Soňa Prachfeldová
Skvělé, ale nevím, vidím placky na stromech v parcích, říkám tomu choroš, ale slyším poprvé že je jedlý. Nebo je to jiný druh , je to tuhé a přirostlé ke stromu.
Dana Kolářová
Také bych zase ráda ochutnala dřevěné kuře, ale nemám na něho štěstí.
Alena Velková
Výraz dřevěné kuře mě pobavil :-)
Dana Puchalská
Vypadá to setsakramentsky dobře.
Zuzana Pivcová
Helenko, jídla z hub miluji, ale tuhle bych nikde nenašla, takže zůstane jen u koukání.
Jana Šenbergerová
Mňam!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.