Fotoreportáž: Obyčejná šedá
Foto: autorka

Fotoreportáž: Obyčejná šedá

20. 7. 2021

Symbolika šedé barvy /zdroj Wikipedie/

Šedá je symbolem všednosti a obyčejnosti. Šedý život je výraz pro nezajímavý, průměrný život.

Šedá barva označuje něco mezi zlem (černou barvou) a dobrem (bílou barvou). Šedá zóna je výraz pro pomezí mezi zákonným a nezákonným.

Lidské vlasy ve stáří šediví, takže šedá barva může být chápána jako symbol stáří či vyzrálosti.

Bývá spojována s rozumem a přemýšlením /šedá kůra mozková/.

 

Od začátku měsíce července jsem se během vycházek a výletů zaměřila na šedou barvu. Ve městě je všudypřítomná, ale v přírodě je jí poskrovnu. Z „šedého“ pátrání jsem připravila fotoreportáž a budu ráda, když zaujme.

„Barevné“ focení mě baví, příště vám přiblížím fialovou ve městě.

Přeji příjemné letní dny a fotografům dobré světlo.

fotografování Moje barva
Hodnocení:
(4.9 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
I šedá je pěkná.
Anna Čípová
Děkuji za všechny komentáře a mám radost, že se fotografie líbí. Zapomněla jsem napsat, že šedou barvu lze kombinovat se všemi ostatními barvami, A strach o vnuky budu mít znovu koncem srpna, kdy budou u nás týden.
Marie Seitlová
Šedá je v tvém podání krásná, umíš se koukat kolem sebe a hlavně to zachytit fotoaparátem. Máš šikovné vnuky a také bych se bála při takové aktivitě.
Marie Ženatová
Milá Aničko moc Ti děkuji za nádherné fotečky, které hned po ránu vidím. Ale musím přiznat, že šedou barvu nijak zvlášť nemusím, ale na Tvých snímcích je skutečně obdivuhodná* - veliké díky
Soňa Prachfeldová
Pěkně zachycená šedá na fotkách. Kluci jsou šikovní, také bych trnula, aby se nic nestalo.
Eva Mužíková
Aničko, hezky jsi nám šedou barvu přiblížila.
Dana Puchalská
Aničko, opět jsi nám dokázala,jak krásně fotíš. Já mám šedivou barvu ráda. A co se týče oblečení je šedivá barva skvělá.
Jarmila Komberec Jakubcová
Moc zajímavé a poučné. Dík.
Martina Růžičková
Zajímavě zachycená šedá. Na vašich fotkách vůbec nepůsobí všedně. Moc mě všechny "barevné" fotoreportáže baví. Děkuji a těším se na další :-).
Jana Šenbergerová
Aničko, ukázala jsi nám, že všechno závisí "na pohledu". Kdo se umí dívat, vždycky najde, co hledá. V přírodě by se určitě někde našel i myší kožíšek a u nás není nouze o nádherně šedou kůru buků. Na íčku jsme nejednou viděli volavku šedou/popelavou. Díky!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.