Dvojitá srdíčka
Foto: autorka

Dvojitá srdíčka

18. 12. 2021

Linecká srdíčka: 45 dkg hl. mouky, 10 dkg ml.cukru, 22 dkg másla, 3 žloutky - vše zpracujeme a mírně pečeme

Nepečená srdíčka: 50 dkg ml. cukru, 4 dkg másla, 1 žloutek, 4 dkg kakaa, 6 dkg vlašských ořechů, zaděláme rumem, vyválíme na asi 0,4 cm silný plát, vykrajíme srdíčka

Postup: Upečená linecká srdíčka potřeme lehce marmeládou, přtiskneme nepečená srdíčka a do druhého dne necháme vyschnout. Na druhý den polejeme čokoládovou polevou (já polevu nanáším štětečkem) a ozdobíme dle vlastní fantazie.

Jen dodám, že tato srdíčka naše děti milují od útlého dětství a dělám je každoročně ve větším množství. 

recepty Vánoční soutěžení 2021
Hodnocení:
(5 b. / 26 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Dík za inspiraci - udělala jsem tu nepeč. hmotu (bez žloutků -místo nich meruňk. zavařeninu), nanesla na perníčky, potáhla pak čokoládou a ozdobila půlkou mandle. Také nanáším čokol. polevu štětcem.
Anna Potůčková
Eleno, to jsou cukrářské nebo kuchařské vychytávky, Nanášet to štětečkem je opravdu super, cukroví je krásně hladké, a hezky tím pádem vypadá
Elena Valeriánová
Srdíčka vypadají lákavě, ale mě zaujalo, že polevu nanášíš štětečkem. To je prostě skvělý tip, přímo geniální. Děkuji a přeji krásné vánoce a hodně zdraví v roce příštím, ať se vám v novém bydlišti dobře žije.
Eva Mužíková
Sbíhají se mi sliny.
Miloslava Richterová
Vypadají moc pěkně a jistě i chutnají !
Granda Nekonata
11.56 kdybyste chtěla levnější variantu (ale Anička to jistě zná) tak já jsem si kytičky dělala sama (je zo vidět na fotce perníkové chaloupky). Stačily cukrářské perličky, Oetkerův marcipán a dvě barvičky a dvě tvořítka kytiček na pérko.
Anna Potůčková
Eliško, já je kupuji v cukrárně, někde je mají také v potravinách ( menší prodejny). V supermarketech jsem je neviděla, ale možná si jich tam jen nevšimla. Mívají i dětské motivy, jako jsou berušky, šnečci apod.
Eliška Murasová
Aničko, vypadá to lákavě. A prosím, kde se dají sehnat ty malé květinky na zdobení? Přeju Ti pěkné svátky!
Jitka Hašková
Aničko, jsi hodně šikovná. Hned člověk dostane na to chuť.
Anna Čípová
Aničko, letos jsem s pečením vánočního cukroví skončila, ale recept si opíši. Ať dětem chutná.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.