Setkání Íčkařů na sv. Hostýně
FOTO: autorka

Setkání Íčkařů na sv. Hostýně

24. 1. 2022

Jak už bylo zmíněno na hlavním chatu, plánuje se setkání ve dnech 11. - 13. května 2022. Setkání by se mělo konat v našem Zlínském kraji a v regionu podhostýnském.

Hlavní organizátorkou by byla a prakticky už je Majka Měchurová, já jí jen ráda pomůžu, sama organizační typ moc nejsem.

Zatím je domluvený jeden nocleh přímo na sv. Hostýně, v poutním domě č.3. Zde je k dispozici celkem 82 lůžek v jedno, dvou a třílůžkových pokojích. Ceny za ubytování, co jsem zjistila na netu, jsou tyto: Jednolůžkový: 1-2 noci 450 Kč, 3 a více nocí 400 Kč. Dvou-třílůžkové: 1-2 noci 400 Kč, 3 a více nocí 350 Kč. K ceně je nutno připočítat poplatek obci, který činí 10 Kč/osoba/noc. Pro ubytované je k dispozici parkoviště v blízkosti poutních domů. Informace pro ty, kteří by jeli autem: Povolení k výjezdu na Svatý Hostýn je nutno vyžádat v dostatečném předstihu při objednávání noclehu a při vlastním výjezdu ho pak mít vyplněné s sebou. Tyhle informace naleznete pak v odkazu, který na konci článku bude přiložený. Stravování zatím vyřešené není, to by se řešilo později. 

Během pobytu bychom navštívili určitě město Holešov, kde je spousta památek, jako je zámek a jeho nádherná podzámecká zahrada, 2 kostely, židovský hřbitov a také by se navštívilo město Kroměříž. I zde ja spousta zajímavostí. Nejznámější je zámek a jeho zahrada a Květná zahrada.

Co se týká sv. Hostýna, tak je to nejznámější moravské poutní místo. Nachází se v nadmořské výšce 736 m.n.m. Je to národní kulturní památka, která za ni byla prohlášena v r. 2018. Bazilika nese jméno Nanebevzetí Panny Marie. Určitě bychom nevynechali křížovou cestu  Dušana Jurkoviče s mozaikami Jano Köhlera, rozhlednu a pohled na větrnou elektrárnu, která slouží hlavně pro potřeby tohoto poutního místa. Říká se, že všechny cesty vedou do Říma, zde v podhostýnském kraji vedou všechny cesty na Hostýn. Turisticky je to velmi zajímavý kraj, nebot je tu spousta možností si někam vyšlápnout.

Na závěr Vás všechny s Majkou prosíme, abyste všechny své připomínky, nápady a náměty směřovali k tomuto článku. Naším přáním je, aby se Vám setkání líbilo, měli jste na co vzpomínat a abychom se všichni pobavili a zapomněli na své každodenní starosti

Pokud by někdo chtěl zjistit více, tak vkládám odkaz přímo na stránky sv.Hostýna https://www.hostyn.cz/home.htm. Základní informace jsem čerpala z https://cs.wikipedia.org/wiki/Host%C3%BDn 

 

cestování
Hodnocení:
(4.8 b. / 40 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Rád přijedu. Ale nejsem moc na nějaké plánování. To je těžké něco rezervovat. Budu to řešit na poslední chvíli.
Anna Potůčková
At to nemusím stále dokola psát, dívejte se do galerie, změny průběžně opravuji. Zrovna ted jsem seznam dala opravený. Díky
Marie Novotná
Já a Jarka H přijedeme už 9.jako Zdena Ž.. Snad to půjde. Domu pojedeme 12.Zdena až 13.
Hana Rypáčková
Jestli tam na Hostýně někdo /Zdena/ spí už od 9.5. a v pátek se jen odjíždí ,tak prosím taky 4 noclehy...Moc děkuji.
Anna Potůčková
Právě jsem do galerie Hostýnské setkání vložila upravený seznam. Majko M. aby jsi to měla jednodušší, tak by jsi tuto fotku se seznamem mohla poslat na Hostýn, na recepci by alespon měli přehled jak to chceme. Bud si fotku stáhni, nebo ti ji pošlu na email či do zprav na FB
Anna Potůčková
Limi se zatím nevyjádřila k počtu nocí a Zdeni Majka mi říkala, že noci až od 10. května, tak je třeba se obrátiti na ni, ona komunikuje s Hostýnem. Stejně tak to musí vyřešit i Jarka Handlová, která také chtěla od 9. května
Zdenka Žichovská
Aničko, prosím o opravu v tabulce - 9. - 13. to jsou 4 noci.
Blanka Lazarová
Aničko, ta tabulka je bezva, je pěkně přehledná. Prosím doplň mi tam 2 noci - 11.-13.5. a ještě tam není Limi a Elen má změnu termínu. Ať máme všichni přehled. Nic ve zlým, vím, jak je to složitý všechno poladit. Držím vám pěsti.
Marie Měchurová
Ještě to píšu tady - připravte si doklad o očkování nebo bezinfekčnosti.!!
Marie Měchurová
Jarmilo, do synagogy půjdeme společně, není tam volný přístup. Eleno, změněno a poznačeno.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.