Krátká procházka podél Labe v Kostelci
FOTO: Julie Vargová

Krátká procházka podél Labe v Kostelci

9. 3. 2022

Podivné počasí v našich zeměpisných šířkách. Naši předkové vypozorovali a prohlašovali, že "únor bílý - pole sílí". Únor má na kahánku a sníh v nížinách v duchu myšlenky - kde nic, tu nic. Slunce sem tam vykoukne zpoza mraků, vítr dovádí kdesi za kopci, tak proč si nevyjet pár kilometrů za Prahu a neprojít se kousíček po břehu řeky?

Po přejezdu silničního mostu v Kostelci nad Labem se pěšky vydáváme podél řeky směrem na Neratovice. Tam určite nedojdeme, protože se nějak musíme vypořádat se vzdáleností, časem a povinnostmi, které na nás doma čekají. Inu, do denního plánu se nám vejde jen krátká procházka podél Labe.

                                 

                                      2-400.jpg

                                                                    Únorové Labe v Kostelci

Díváme se na protější břeh k domkům u zahrádek, na stromech hledám známky jara, ale stromy se ještě oddávají zimnímu odpočinku, ani náznak, že by se pupeny prodíraly na svět. Slunce si s námi hraje na schovávanou, v jeho paprscích se ráchají kachny. 

                                     11-388.jpg

                                                                     Sluneční koupel

Kromě opeřenců si stříbrnou hladinu užívají i vysoká stébla béžových travin. Jenže já se snažím kromě typické hnědé barvy v přírodě nalézt alespoň náznak probouzejího se jara. V dáli na zelené louce, lépe s dalekohledem na očích, vidím stádo daněl s bílým pozadím. Můj doprovod mě opravuje, nejsou to prdelky, ale obřitky. 

                                           8-237.jpg

                                                                  Pasoucí se stádo v dáli     

Kromě ještě spící přírody, všudepřítomného spadaného, scvrklého a hnědého listí objevuji chatičky, zákoutí, cedule. Tak trochu zpestření pohledu do zatím odpočívající přírody.   

 

                                             

                                            10-381.jpg              

                                                   Ano, mluvme k sobě a občas vynechme technologie.

Nakonec objevím i první sněženky, bledule a krokusy. Pohlazení pro oči a slib přírody, že na jaro už dlouho čekat nebudeme. Tak před jeho příchodem pár fotografií, některé trochu k pousmání.

 

            

cestování Tip na výlet
Autor: Jana Vargová
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Hezká procházka, bezva fotky. :-)
Hana Polednová
Hezký článek s fotkami. Procházky kolem řek mají své kouzlo, také je mám ráda.
Jan Zelenka
Procházky podél Labe jsou krásné v každé ročné době. Dcera bydlí v Čelákovicích a já navíc byl měsíc na pobytu v lázních Toušeň, takže znám dobře oba břehy. Kostelec sice moc neznám, ale podle fotek je to podobné. Moc hezké fotky!
Alena Velková
Hezká procházka pomalu se probouzející přírodou.
Jana Kollinová
Děkuji za článek, který se mě dotkl v těch nejintenzivnějších vzpomínkách na dětství, maminku, babičku, na prázdniny strávené v Kostelci nad Labem, rodišti maminky. :-)
Jitka Hašková
Díky za hezkou procházku podél Labe.
Alena Vávrová
U jakékoliv vody, ať tekoucí nebo stojaté, je to moc fajn a vždy je co fotit.
Helena Přibilová
Také jsme se v jednu únorovou neděli s manželem vypravili na výlet k Labi. Zvolili jsme si trasu z Brandýsa ke Kostelci. Loni na podzim jsme šli opačným směrem, a to z Lobkovic do Kostelce. V obou případech to byla velmi příjemná procházka.
Anna Čípová
Ráda jsem se prošla.
Dana Puchalská
I krátká procházka udělá radost.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.