Křen
Ilustrační foto: Pixabay

Křen

2. 6. 2022

Starší bratr, to je nedostižný idol, zvláště, když je to fotbalista a kapitán v jedné osobě. Mladší je pak pro něho schopen různých obětí, i když nemusí jít vždy o tu nejvyšší. Tak tomu bylo I u nás.

Přiblížil se den, kdy se po fotbalové sezóně koná tzv. „dokopná“. Přitom nezáleží na tom, zda je sezóna úspěšná či neúspěšná. Její nedílnou součástí bývá zpravidla nějaký ten soudek a zlatým hřebem pak na rožni opečené selátko, či jiné zvířátko. To si ovšem vyžaduje náležitou přípravu a rozdělení rolí, aby akce proběhla tak, jak má.

Náš kapitán tenkrát vyfasoval úkol zajistit přílohu v podobě nastrouhaného křenu, a to v množství vice než malém. Je fakt, že křen domů přinesl, ale strouhání považoval za úkol nehodný staršího sourozence. “Na co mám mladšího”, pomyslel si škodolibě a ihned jej zaúkoloval. Se slovy “za chvíli jsem tady” rychle vymizel z dohledu pod záminkou čehosi neodkladného.

Bráška byl zprvu nadšený projevenou důvěrou, ale ta se postupně spolu s rostoucí hromadou křenu, tekoucími slzami a kýcháním vytrácela do nenávratna. Bylo mi ho líto, takže jsem mu pracně vyhledala lyžařské brýle a radila, aby dýchal pusou. Nebylo to nic platné, křen je křen.

Když se fotbalista vrátil, čekal ho v kuchyni, slzící a právem rozhořčený, bráška se slovy: “Příště si to nastrouhej sám, vole!

 

rodina vnoučata
Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Umím si představit tu křenovou nálož.
Dana Puchalská
Líbí.
Marie Faldynová
Na to, jak jsem strouhala křen v množství větším než malém do smrti nezapomenu. Jsem přesvědčena, že jde o podstatnou část slzného plynu. Pokoušela jsem se o jakýsi recept, který měl křen uchovat na zimu. ,
František Matoušek
No, takový byl, je a jistě i bude úděl mladších sourozenců.
Zdenka Soukupová
Typičtí sourozenci. A nastrouhal?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.