Jak náramek
Foto: autorka

Jak náramek

14. 7. 2022

Proč z okna vyhlížím,
až nebe se rozsvětlí
a slunce jas
mi ukáže, kudy plout,
proč ve tmě přemýšlím
nad sny, co mi ulétly,
a zas a zas
se snažím je dostihnout.

Pak ráno růžové
mě budí i s nadějí
a střípky dnů
jak náramek navlékám,
zas barvy duhové
mi touhy mé vracejí
a ke stromům
jak k oltáři poklekám.


Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dalibor Polanský
Není dobré nechávat odlétat své sny. Naplňují život a pomáhají duši růst.
Jindřich Berka
Dobrý den, už si nemaluji lepší zítřky. Už si každý den vychutnávám. Také i ten den škaredý, který je natřený načerno. Píši si sny na papír a mám radost, když je dohoním. Vůbec se nezlobím, když jsou rychlejší. To nejlepší mě ještě čeká. To je to o čem sním. Má cesta byla klikatá, ale zajímavá, barevná jako luční kvítí a sluníčko mě na ni svítí. Přeji lidem lásku, nikoliv blín. Když jdu do postele přibude další letokruh, ale uplynulý den mě hřeje. Možná až budou nemohoucí, pořád budu hledat moudro v knihách, oknem se dívat na tu krásu. Jak kreslí mráz, jak hřeje sluníčko a jak bubnuje déšť. Mám děti a vnučky. Mé DNA se tu bude pořád roztahovat, pokud si lidé svět nezničí. Moc rád jsem žil a moc jsem si užil. Jindra

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.