Moje maminka Kateřina
Ilustrační foto: Pixabay

Moje maminka Kateřina

11. 1. 2023

Maminka byla ještě "stará škola", ročník 1924. Ráda jsem naslouchala jejímu vyprávění, kdy vzpomínala na mládí prožité pod Tatrami. A měla jsem dost času na poslech. Nicméně začala zdravotně strádat. V důsledku toho jsme se společně dohodli, že se přestěhuje a bude bydlet u nás v domku.

Nebyly všechny dny tak radostné. Kdo se stará či staral o své rodiče, a navíc sdílel společnou domácnost, ví o čem mluvím. Avšak ráda vzpomínám na veselé příhody, ve kterých maminka hrála hlavní roli.

Přidělili jsme jí jediný úkol, se kterým souhlasila, a to, že bude dvakrát denně chodit na procházky s naším pejskem Míšou. Chtěli jsme, aby se maminka pohybovala a také navazovala kontakty s našimi sousedy. Nicméně i nám s manželem bylo velmi pomoženo. Zejména proto, že jsme mohli odcházet do práce bez dřívějšího ranního vstávání kvůli venčení našeho čtyřnohého miláčka. Koneckonců byli spokojeni všichni.

S ohledem na maminčinu pomoc nám proto přišlo divné, když o Štědrém dni vstáváme a co nevidíme? Maminka spokojeně sedí na židli, Míša pod stolem na ni upírá své prosebné oči, vodítko nikde. Podivila jsem se:

„Mami, ty dneska nejdeš s Míšou ven?“ a maminka na to bryskně ve svých 79 letech odpověděla:

„Dneska jsou Vánoce, beru si dovolenou!“

A mně nezbylo jen splasknout, popadnout vodítko a mazat pro tentokrát s Míšou na procházku sama. Maminka se za oknem spokojeně usmívala… :-)

Můj příběh vzpomínky
Hodnocení:
(5.2 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Taťana Veselá
Dobrý den, moc všem děkuji, připravila jsem pokračování, snad se bude líbit ;-) Krásný víkend ve zdraví a pohodě
Martina Růžičková
Milá vzpomínka.
Jana Šenbergerová
Moc hezká vzpomínka. Bude jich víc? Potěšily by.
Eva Mužíková
Paní Taťano těším se na pokračování. Posílám pozdrav z Liberce do Nového Boru.
Soňa Prachfeldová
Ano vzpomínky nezmizí na naše milé, zejména, když s nimi prožíváme, jak naše mládí, tak jejich stáří. Maminka se k nám také přestěhovala, když ovdověla a také měla svoje pole působnosti. Zlaté její ruce, než umdlely.
Taťana Veselá
Paní Evo, nejspíše jsme na tom byli všichni stejně :-) Mamince se podařil husarský kousek :-D ale ono jich bylo víc, budu ještě chvíli pokračovat ;-)
Eva Mužíková
Moc hezká vzpomínka paní Tatáňo. Nevím kdo byl více v rozpacích při pohledu na odpočívající maminku. Pejsek Míša, nebo vy dva??
Anna Potůčková
Tak to je moc hezká vzpomínka na maminku.
Marie Měchurová
Úsměvný hezký článek.
Alena Velková
Moc hezká vzpomínka...a s tím hodnocením - to se na mobilu čas od času stane každému :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.