Přijďte do Národního divadla na koncert k poctě pěvkyně Jarmily Novotné
FOTO: Poskytlo Národní divadlo

Přijďte do Národního divadla na koncert k poctě pěvkyně Jarmily Novotné

22. 3. 2024

V Národním divadle vzdáme 7. dubna poctu jedinečné pěvkyni Jarmile Novotné. Koncert připomene tuto mimořádnou umělkyni v co možná nejširším přehledu jejího repertoáru. V podání našich vynikajících sólistů se můžete těšit například na árie z oper Prodaná nevěsta, Figarova svatba, Lazebník sevillský, La traviata nebo Růžový kavalír. Vstupenky je možné si v rámci stálé seniorské nabídky zakoupit s 50% slevou.

Pěvkyně Jarmila Novotná (1907-1994) patřila k nejzářivějším hvězdám operního nebe své doby. V průběhu večera, který připomene 30. výročí úmrtí této výjimečné umělkyně, vystoupí vynikající operní sólistky a sólisté, kteří v mnohém navazují na její odkaz. Národní divadlo vzdá hold památce Jarmily Novotné přehlídkou rolí, kterými se proslavila nejvíce: od Smetanovy Mařenky, přes Verdiho Violettu, Pucciniho Mimi, Rossiniho Rosinu, Mozartova Cherubina nebo skvostného Oktaviána v Růžovém kavalíru Richarda Strausse až po operetní žánr. Koncert symbolicky zakončíme poslední větou Beethovenovy Symfonie č. 9, tzv. „Ódou na radost“.

Jarmila Novotná zpívala po celém světě, zejména v Praze, Vídni, Berlíně a Salcburku, v Metropolitní opeře v New Yorku byla miláčkem publika nepřetržitě celých šestnáct sezon od roku 1940 do roku 1956. Svým vzhledem i smyslem pro hereckou akci zaujala i Hollywood, hrála např. ve filmu Velký Caruso a mnohých dalších.

Pod taktovkou Jaroslava Kyzlinka spolu se Sborem a Orchestrem Národního divadla vystoupí operní zpěvačky a zpěváci, kteří mají široké zkušenosti nejen z českých pódií, ale jsou také vyhledávanými interprety na zahraničních scénách: Arnheiður Eiríksdóttir, Olga Jelínková, Zuzana Marková, Alžběta Poláčková, Petra Alvarez Šimková, Jaroslav Březina a Jiří Sulženko.

 

Giovanniv,DE-JN,DO-James Melto,Z-BiduSayao,L-SalvatoreBaccaloni.jpg

 

„V ono pondělí jsem měla také schůzku s Edwardem Johnsonem v Metropolitní opeře. Jednalo se hlavně o to, v které opeře se mám newyorskému publiku představit. Johnson navrhl Prodanou nevěstu a nemohl mi udělat větší radost. Když ale přišlo k první zkoušce, viděla jsem, že se zde tato opera dává německy, i Ema Destinnová ji tak zpívala. Hned jsem šla k Johnsonovi a řekla jsem mu, že to je pro mne úplně vyloučeno. Smetana byl Čech, já jsem Češka a Němci obsadili naši zemi. Za takových okolností nemohu v žádném případě zpívat mou národní operu právě německy, třebaže jsem ji tak před válkou zpívala v Berlíně, ve Vídni i v Mnichově ve filmu. Johnson to uznal a slíbil opatřit anglický překlad, protože mne za každou cenu chtěl jako Mařenku vidět. Tak jsme se domluvili, že budu debutovat jako Mimi v Bohémě.“

Jarmila Novotná: Byla jsem šťastná

 

Hommage à Jarmila Novotná

Dirigent: Jaroslav Kyzlink

Účinkují: Arnheiður Eiríksdóttir, Olga Jelínková, Zuzana Marková, Alžběta Poláčková, Petra Alvarez Šimková, Jaroslav Březina, Jiří Sulženko, Sbor a Orchestr Národního divadla

Uvádíme 7. 4. 2024 v Národním divadle

Více informací a vstupenky najdete na tomto místě.

 

Jak uplatnit slevu při nákupu vstupenek online:

Budete potřebovat:

-           platnou e-mailovou adresu (vstupenky vám budou zaslány na e-mailu)

-           platební kartu

Po té si už jen:

  1. Vyberte termín představení
  2. Klikněte na „koupit vstupenky“
  3. Zvolte sedadlo / sedadla
  4. A vše vložit do košíku
  5. Klikněte na políčko „vyber slevu“
  6. Zvolíte 50% senior 65+
  7. Sleva se automaticky propíše
  8. Pro dokončení nákupu ještě vyplňte svoje osobní údaje, vyberte si způsob platby, potvrďte souhlas s obchodními podmínkami.
  9. Potvrďte nákup
  10. Proveďte platbu
  11. Zakoupené vstupenky vám přijdou na e-mailovou adresu, kterou jste zadali.

 

 

kultura Národní divadlo opera
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.