V každém věku či situaci:
Musíme si pomáhat!

V každém věku či situaci:
Musíme si pomáhat!

2. 2. 2014

K společenským událostem patří charita. Jinými slovy, sejde-li se tolik lidí pohromadě u dobrého jídla, pití a muziky, je více než na místě myslet na ty, kterým jsou takové příležitosti na míle vzdáleny. Při příležitosti plesu profesního magazínu, který se uskutečnil v Autoklubu ČR v Praze, byly podpořeny hned dvě charitativní organizace. Unicef a občanské sdružení Sluneční paprsek, který stejně jako profesní magazín slaví čtyři roky činnosti. Jeho zakladatel MUDr. Pavel Boček, který pracuje na onkologii v pražské nemocnici v Motole, přiblížil nadační činnost, kterou mohli hosté podpořit. (Více na www.slunecnipaprsek.cz).

Dobrovolníci pro Unicef nabízeli k zakoupení již končící kolekci reklamních předmětů a adopci ručně šitých panenek – ty bude pokračovat i nadále. Některé z nich ušila pořadatelka Michaela Lejsková v podobě svých hostů a tak své podobizny mohli najít například prof. Josef Syka, jehož panenka se stala předmětem dražby. Vítězem byla usilovně dražící prof. Eva Syková, která se „utkala“ se zpěvačkou Hanou Robinson. A tak mají manželé Sykovi doma již dvě panenky, které přinesly pro Unicef další možnosti očkování dětí v rozvojových zemích.

Dražitel večera: Vlastimil Harapes

Dražba byla jednou z příležitostí, jak podpořit Sluneční paprsek i Unicef. Dražitelem večera se stal Vlastimil Harapes, který vydražil tři ceny. Chaloupku z perníku od perníkáře Pavla Janoše z Pardubic, kterou věnoval dětem z baletní školy sólistky ND Adély Pollertové. Perlový náhrdelník věnovaný společností JwL Jewellery  a adopční panenku Pavlu Gombu, která byla dražena na podporu o. s. Sluneční paprsek. Naopak zase panenku Unicef v podobě MUDr. Pavla Bočka byla dražena pro Unicef. Sám pan doktor se o panenku velmi usiloval, ale nakonec ji vydražil architekt David Prudík, který ji Pavlu Bočkovi věnoval.

Důkazem toho, že každý může přispět nejen penězi, ale vlastní vůlí a pílí jsou adopční panenky, jejichž historie je známá celou řadu let a má své kořeny v Itálii.

Své adopční panenky si mohli odnést domů také Drahomír Viktorín z 5P Agency, Marie Kampfová – manažerka Phillip Moris a DJka, děkan fakulty VŠFS Ing Karel Havlíček, MUDr. Pavle Kukla ze společnosti Mettinum, módní návrhářka Marie Zelená nebo Gábina Páralová, která se však osobně účastnit nemohla. „Protože šila Gábina Páralová moje šaty pro tuto slavnostní událost, rozhodla jsem se ušít jeden model také já pro Gábinu Páralovou. Ale nejsem tak zdatná švadlena, tak jsem si troufla jen na malý model pro malou adopční panenku Unicef,“ dodává pořadatelka Michaela Lejsková, která většinu takových panenek šila právě z látek věnovaných módní návrhářkou Gábinou Páralovou.

 

Více informací:  www.ibestof.cz
Více o podpoře Unicef zde:  www.unicef.cz

Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.

Zpět na homepage Zpět na článek
Zavřít reklamu