Jesenická houbová roláda

Jesenická houbová roláda

20. 8. 2014

Zkuste si z čerstvých hub udělat jesenickou houbovou roládu. Je to opravdu jednoduché a výsledek stojí za to. Pojďme na to.

Ingredience:
500 g mletého masa
500 g čerstvých hub
6 vajec
0,5 dl vody
strouhanka, sůl, pepř, majoránka, česnek, cibule, kmín, hrášek, paprika, případně kukuřice,  zelená petržel, máslo

Postup:
Mleté maso našleháme s trochou vody, solí, pepřem, majoránkou, 3 vejci, cibulí a česnekem. Prohněteme a přidáme strouhanku. Než se odleží, připravíme si nádivku z očištěných hub, které podusíme se solí, kmínem, česnekem. Přidáme trochu másla, 3 vejce a usmažíme. Vzniklou hmotu smícháme s hráškem, barevnou paprikou, případně kukuřicí a petrželkou. Masovou směs rozprostřeme na alobal tak, že vznikne jakási placka, na níž rovnoměrně rozložíme houbovou nádivku a srolujeme. Zabalenou roládu podlijeme vodou a pečeme asi 40 minut.

Nakonec alobal rozevřeme a pečeme asi ještě 10  minut prudčeji, aby se vytvořila "krusta".Podáváme s bramborem, zeleninou, nebo jen tak s chlebem.

Dobrou chuť!

 

Také máte rádi houby? Prozraďte nám, jak je zpracováváte a jaké pochoutky z hub připravujete. Pošlete nám svůj recept na jakýkoli pokrm či přílohu z hub. Nejzajímavější recept oceníme "nejlepší českou kuchařkou všech dob" od Marie Janků-Sandtnerové.
houby recepty
Autor: Jana Mičová
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Potůčková
Hlasuji pro tuto houbovou roládu a určitě ji vyzkouším, vypadá hodně dobře a ještě lahodí oku.
LENKA VORÁŘOVÁ
TOHLE JE MOJE MOC MOC OBLÍBENÉ JÍDÉLKO, MOHU ZATEPLA I ZASTUDENA, NEJLÉPE S CHLEBÍKEM, JAK JE DOPORUČOVÁNO V RECEPTU. HLASUJI PRO NĚJ, PROTOŽE JE TO VELMI LÁKAVÉ.
Zdena Rybová
zkoušela jsem houbovou tlačenku,ale roládu určitě zkusím,zítra jdeme na houby.Hlasuji pro roládu
Vilma Kovaříková
hlasuji pro houbovou roládu a hned jak budu mít houby zkusím ji...
Marcela Štíbalová
Hlasuji pto roladu.
Marcela Štíbalová
Vypadá to dobře,hned bych si dala.
Eva Vopelková
Hlasuji pro Jesenickou houbovou roládu,vypadá moc pěkně.
Petra Petra
Vypadá to luxusně taková houbová roládička,má můj hlas.
Marta Střelcová
Hlasuji pro recept Jwesdenická houbová roláda, už jsem ji vyzkoušela a je výborná. Měla by vyhrát
Jana Halfarová
Hlasuji pro tento recept. Je nejlepší

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.