Móda a modelky

Plavky pro dříve narozené. Velký problém

Dvojdílné? Jednodílné? Veselých barev a vzorů? Nenápadné, ideálně černé? Jaké plavky se hodí pro lidi vyššího věku? A je vůbec třeba při výběru plavek řešit věk nebo je to nesmysl?

21. 5. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Je doba tenisková. Podlehneme?

Tenisky. Bílé, barevné, zlaté. Nízké nebo na podivných vysokých platformách. Nosí se už nejen na sport, ale také ke klasickým kalhotám a dokonce k sukním. Fakt je dobré vzít tuto módu na vědomí, protože je pohodlná.

17. 5. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Módní tipy pro baculky. Existují?

Je to častý povzdech mnoha žen: proč módní časopisy a weby neukazují modelky plných tvarů, oblečení, které jim sluší? Zkrátka, oblečení pro typ postavy, jakou má hodně zralých, starších žen, ale i mladých děvčat, které se pak trápí, že nevypadají jako hubené modelky z reklam.

15. 5. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Výrazný šperk dělá divy. Hodí se pro každý věk

Upoutá pozornost. A třeba ji zároveň i odpoutá od něčeho, na co nechceme upozorňovat. Není důvod se ho bát v žádném věku. O čem je řeč? O výrazném, velkém šperku na krk.

9. 5. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

I ve zralejším věku jsou oblíbené džíny

O oblibě a vhodnosti džínové módy pro naši generaci jsme tu již hovořili. Tento námět se samozřejmě týká i zralých žen (dnes zůstáváme pouze u nich) v jiných evropských státech, např. ve Švýcarsku.

6. 5. 2018 Redakce

Velké ponožkové dobrodružství

Dobrá zpráva pro muže, kteří tvrdošíjně odmítají přijmout fakt, že ponožky v otevřených sandálech, natož ke krátkým kalhotám, nepůsobí zrovna esteticky.

3. 5. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Obléknou vás ženy v nouzi

V Rámci sociálního projektu nazvaného Metráž mají možnost ženy bez domova a v nouzi šít různé modely a dělat módní doplňky. Mohou se zapojit již při návrhu, mohou daný model vytvořit a také ho mohou prodávat. Koupí těchto výrobků tak každý z nás může pomoci dobré věci. O podrobnosti jsme požádali šéfku projektu Metráž Kateřinu Jungovou.  

3. 5. 2018 Redakce

Móda na dovolenou? Tyto mořské kombinace nezklamou

Dovolená u moře není jen povalování se na pláži, ale také oblékání se na výlety, večerní procházky, případně snídaně, obědy a večeře v hotelové jídelně. Pro některé ženy to znamená velké kufry plné oblečení. Jiné naopak vše zvládají s pár kousky věcí, které umí kombinovat.

30. 4. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Sluneční brýle. Jaké sluší dámám ve vyšším věku?

Někdo bez nich neudělá krok, někdo jim nepřijde na chuť celý život. Pro někoho nezbytnost, pro někoho zbytečnost. Sluneční brýle však mohou dodat šmrnc i naprosto jednoduchému oblečení.

28. 4. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Olga Knoblochová: Každá žena si zaslouží být krásná

Svůj pracovní život zasvětila kráse žen, již šedesát let se věnuje kosmetice a líčení. Stála u zrodu vůbec prvního krycího make-upu na světě, který proslul i v Hollywoodu pod značkou Dermacol. I proto se jí říká „Lady Dermacol“. 

24. 4. 2018 Jan Raška