Móda a modelky

Milada Karasová: Důležité je mít radost ze života a žít přítomným okamžikem

Bývalá majitelka a ředitelka československé a potom i české nejúspěšnější modelingové agentury, spolupracující s nejšpičkovějšími zahraničními agenturami. Objevila a zastupovala slavné modelky: Evu Herzigovou, Simonu Krainovou, Terezu Maxovou, Pavlínu Němcovou, Danielu Peštovou a spoustu dalších neméně známých.

20. 7. 2017 Redakce

Žena jako inspirace: Ali McGraw

Pokud toto jméno někomu náhodou nic neříká, vzpomeňme si na starý film s názvem Love story. Příběh, ve kterém zazářila v roce 1970 jako nádherná mladá studentka s dlouhými černými vlasy. Nyní je z ní osmasedmdesátiletá dáma.

18. 7. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Líčení určitě neznamená pouhé zakrývání vrásek

Čím to je, že některá starší dáma vypadá jako maska? Hrubá vrstva make-upu, výrazné linky obočí jako by se právě jejich majitelka chystala na vystoupení v operetě, silná vrstva rtěnky.

9. 7. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Móda mužů po padesátce

Je velký omyl, že by se starší lidé, ať muži či ženy, měli oblékat usedle. Je mnoho lidí, kteří po…

6. 7. 2017 Hedvika Javná

I muž v letech může být fešák aneb Jak zůstat elegánem?

Všimli jste si toho? Někteří pánové vypadají v sedmdesáti na padesát, jiní v padesáti na sedmdesát. Za mnohé může životní styl, vrozené dispozice, ale také oblečení. Právě móda je však oblast, o které se v souvislosti se staršími muži moc nemluví. Ale proč vlastně?

3. 7. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Žena jako inspirace: Yasmina Rossi

Tato dáma zbořila všechna tabu. Nejen proto, že se prosadila jako topmodelka až ve věku kolem pětačtyřiceti. Ale také proto, že si nebarví vlasy. Je prostě přirozeně šedivá, což se nyní moc často nevidí.  

2. 7. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Malá módní inspirace aneb Co si vzít k moři

Jaké oblečení si vzít s sebou k moři? To je otázka, kterou řeší většina žen. Málo je těch šťastných, které mají jasno v tom, že stačí pár dobře kombinovatelných kousků.  

15. 6. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Móda pro léto 2017 nabízí svobodu a volnost

Kde jsou ty doby, kdy nám móda diktovala, co máme nosit. Zanikly v šeru dávnověku spolu s jinými uzurpátorskými diktáty. Nosíme úplně svobodně to, v čem se cítíme nejlépe, co nás neomezuje, co zdůrazňuje naše přednosti a potlačuje nedostatky.  

10. 6. 2017 Redakce

Máj bez módní přehlídky? Neexistuje!

Čas plyne jako voda a jaro se pomalu chýlí ke konci. Je poslední květnová sobota, sluníčko pálí a…

6. 6. 2017 Hana Lancová

Džíny po šedesátce? Samozřejmě, že ano

Je to časté téma diskusí dam vyššího věku: hodí se pro nás ještě džínové kalhoty? Jedny tvrdí, že určitě ano. Vždyť džíny nosí lidé všech věkových kategorií i všech věkových skupin. Druhé zastávají názor: od určitého věku je člověk v džínách směšný, navíc je to uniformní, nezajímavé oblečení. Proč nosit to, co nosí všichni?

3. 6. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce