Móda a modelky

Džíny v každém věku? Proč ne?

Hodí se, aby sedmdesátiletá dáma nosila džínové oblečení? Dává tím najevo sebevědomí a mladistvý přístup k životu? Nebo tím naopak naznačuje, že se neumí vyrovnat s přibývajícími roky a hraje si na nestárnoucího diblíka? To je otázka!

17. 1. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Ideální oblečení pro dámu. Volné nebo přiléhavé?

Máš hezkou postavu, proč nosíš všechno volné? Protože jsem stará, úzký svetřík si nemohu dovolit. Má se žena oblékat podle své postavy nebo podle věku? Neřešily jste někdy takový problém?

13. 1. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Zlatá pravidla nakupování módy

Nevěřme tomu, co vidíme v zrcadlech v kabinkách. Nedejme na rady prodavačky. Nenakupujme bezmyšlenkovitě a hodně věcí najednou. Kdo se řídí těmito pravidly, je zpravidla dobře oblečený. Nakupování módy je věda a je dobré se v ní aspoň trochu vyznat. Někdy si to v životě řekla každá žena: Proč jsem si to vlastně koupila? Sluší mi to vůbec? V tom obchodě to vypadalo lépe.

10. 1. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Na krátké vlně aneb Když vlasy potřebují restart

Někdy v životě neškodí udělat radikální řez. V případě účesů to platí dvojnásob. Někdy zkrátka nastane fáze, že jsou vlasy zničené, poškozené a potřebují restart.

4. 1. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Finta zvaná kouzlo detailu

Jedna jediná zdánlivě nepodstatná věc může z obyčejného oblečení udělat neobyčejné. Stačí vsadit na jednu zajímavou věc, ať už jsou to náušnice, náhrdelník, šála či brož. To je kouzlo detailu.

27. 12. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Zážitek roku 2017: Seniorka modelkou

Milé dámy a pánové, příznivci módy. Zní to sice neuvěřitelně, ale můj nejsilnější a…

20. 12. 2017 Alena Várošová

To správné líčení. Existuje?

Výrazná rudá rtěnka - bez ní letos ani krok. Nenápadné, takzvané nahé líčení - to je trend roku. Tyto naprosto odlišné rady vydávají každý rok módní redaktoři a stylisté za tu jedinou správnou cestu k tomu, jak vypadat dobře a udržovat krok s módními trendy. Řídit se jimi striktně je samozřejmě nesmysl a to nejen proto, že si protiřečí.

15. 12. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Vlasy v zimě? Velký problém

Jsou suché a rozlétané do stran. Nebo naopak upláclé na hlavě. Zkrátka, udržet v zimě pěkný účes je těžká věc. Zejména, když si na hlavu dáme čepici, kapuci, klobouček. A pak je sundáme. Katastrofa, že?

4. 12. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Budějovické seniors defilé 2017

Začátkem října proběhl v rekonstruované budově Sálu Beseda 2. ročník Budějovické seniors defilé…

2. 12. 2017 Jitka Mošovská

Modelky bez retuše. Trend nebo výjimka?

Přibývá lidí, kterým vadí, že se na reklamních a módních fotografiích objevují ženy výrazně vylepšené. Tak hodně, že to neodpovídá tomu, jak vypadají ve skutečnosti. Svět se rozděluje na dva tábory. Jeden volá po přirozenosti. Druhý tvrdí: Móda a reklama je odjakživa spojena s krásou a iluzemi.

30. 11. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce