Móda a modelky

Co všechno víte o perlách?

Vznik každé přírodní perly je zahalen rouškou tajemství, a proto nás asi tak přitahují. Jsou symbolem křehkosti a něžnosti a mají tu výhodu, že jimi šperky ozdobené působí přirozeně a elegantně, takže se dají nosit při jakékoli příležitosti. 

25. 3. 2019 Jana Nevěčná

Džínový manuál pro starší a pokročilé

Flare, skinny, bootcut, boyfriend. To jsou názvy, které se nyní objevují u džínů. Přijít dnes do obchodu a říct, že chceme džíny, uslyšíme od prodavačky dotaz: Jaký typ? A pak se na nás valí výše zmíněné výrazy. Proto je dobré je znát.

24. 3. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Účesy na jaro? Hlavně přirozeně

Trendy jsou jasně dány a jsou přívětivé. Pokud chce nějaká žena jít s módou a má pocit, že je na jaro trošku či více změnit účes, nemusí se bát. Nadále jsou totiž v kurzu účesy přirozeně působící, spíše rozcuchané a rozvlněné, nikoli pevně upravené helmy, ze kterých nesmí uniknout jediný vlásek.

19. 3. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Jarní barvy. Pozor na ně

Vajíčkově žlutá je barvou letošního jara. Obchody zaplavily žluté šaty, boty, kabátky, bundy, kalhoty. Každý rok se to opakuje, na jaře se dostane do módy některá z veselých, zářivých barev. Podlehnout jim je snadné. Ovšem, kdo odolá, zpravidla udělá lépe.

12. 3. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Co nikdy nedělat se šperky? Například náušnicím škodí lak na vlasy

Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec nechce sundávat. Jenže existují situace, které klenotům vyloženě škodí. Na co si dát při nošení klenotů pozor, a kdy je raději odložit? 

6. 3. 2019 Jana Nevěčná

Cardigan - svetr pro každý věk

Dříve se slovo cardigan používalo častěji než nyní. V podstatě jde o svetr. Propínací, pletený, někdy na zavazování kolem pasu, někdy s knoflíky, někdy jen tak otevřený bez zapínání.

1. 3. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Mužská móda, kterou ženy nesnášejí

Trička s obrázky, výrazné barvy, oblečení obepínající tělo… Toto obvykle ženy zmiňují, když přijde na debatu o tom, jaké oblečení se jim na mužích nelíbí. Paradoxně jde často o to, o němž si pánové myslí, že je to dělá mladší, mužnější, atraktivnější.

25. 2. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Pohodlné boty? Co třeba baleríny?

Mají stejně hodně příznivkyň jako odpůrkyň. Pro někoho to jsou pohodlné boty pro každou příležitost, pro někoho jsou příliš nízké, mají tenké podrážky a tudíž se v nich nechodí dobře. Řeč je o botách zvaných baleríny. Faktem však je, že jde o nadčasový kousek, který se nosil v 50. letech minulého století stejně jako se nosí dnes.

22. 2. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Líčení ve zralém věku. Jak na to?

Má v líčení dlouholetou velice úspěšnou praxi. Díky ní se ženy při líčení odnaučily dělat chyby. Vizážistka Zuzana Hainallová radí, jak by se měly líčit ženy ve zralém věku.

18. 2. 2019 Redakce

Perly sluší v každém věku

Hodí se k plesovým šatům, pracovnímu kostýmu i ke svetrům a džínám. Perly už dávno nejsou symbolem luxusu a elegance, ženy si klidně vezmou perlový náhrdelník k bílému tričku. Je to dobře, protože perly sluší mladým dívkám i zralým ženám. Zkrátka, klasika, která nezklame.

11. 2. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce