Móda a modelky

Tupírování vlasů. Užitek nebo přežitek?

Natupírovat, upravit do tvaru a pak silně nalakovat. Hodně silně, aby se nepohnul ani vlásek. Ženy vyššího věku si velmi dobře pamatují na dobu, kdy bylo žádoucí mít objemný účes.

18. 1. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Žena jako inspirace: Nati Abascal

Ve svém rodném Španělsku je jednou z nejznámějších žen a pravidelně se objevuje na předních příčkách nejlépe oblékaných žen světa. Nejzajímavější však na ní je, že i ve svých pětasedmdesáti letech stále určuje, co budou nosit dívky i zralé ženy.

15. 1. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Doba hučková, trochu šílená

Jsou znovu v módě. Čepice, kloboučky, šály kolem hlavy, čelenky, barety. Někdo jim říká hučky, někomu připadají směšné, někdo na ně nedá dopustit. Fakt je ten, že v této době, kdy v módě padla pravidla, co se smí a nesmí, je možné dát si na hlavu cokoli.

6. 1. 2019 Redakce

Supermodelky zestárly. A jsou stále žádané

Blíží se jim padesátka, mnohé ji překročily. Přesto jsou stále obsazovány do reklam a jsou považovány za nádherné ženy. Ano, supermodelky, které vládly světu módy v osmdesátých a devadesátých letech, jsou nyní ve věku, ve kterém byly dříve ženy považovány za staré paní.

21. 12. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Ideální účes na zimu: přirozený rozcuch

Sníh, déšť, vítr, čepice. To jsou hlavní strašáky mnoha žen, které mají pocit, že v zimě neudrží svůj účes v takové podobě, v jaké by si přály. Mnohdy si za svou nespokojenost mohou samy. Právě v zimě se totiž projeví, zda nosí účes, který je pro ně ten pravý.

11. 12. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

V zimě se na sporty oblečte jako cibule

V zimě bývá těžké se správně obléct k aktivnímu sportu venku. Jak na to? Navrstvěte oblečení tak, aby vám bylo teplo, ale příliš jste se nepotili. Oblečte se jako "cibule."

29. 11. 2018 Michaela Bučková

Klára Klempířová: Najděte si svůj styl

Chcete zjistit, jaké oblečení ženám lichotí a jaké je naopak sráží? Zajděte za Klárou Klempířovou. Vyhlášená módní stylistka, pravidelný host televizního pořadu Sama doma, má o módě přehled jako málokdo. V Akademii stylu a módy učí ženy mít svůj vlastní styl a nezaplňovat si zbytečně šatník.

28. 11. 2018 Redakce

Decentní tóny a lehké péřovky - to jsou hity letošní lyžařské módy

I lyžařská móda má svá pravidla, která se rok od roku mění. Pokud byste se jimi chtěli řídit, tak letos nechejte ve skříni bundy křiklavých barev, které ovládaly sjezdovky v minulých letech. Letos totiž dominují tmavější a decentnější tóny.

26. 11. 2018 Michaela Bučková

Žlutá či červená v zimě? Proč ne?

Výrazné barvy. Žlutá, zelená, světle modrá, červená, oranžová. Většinou je spojujeme s jarem a létem. Ale co tak pořídit si výrazný barevný zimní kabát? Ano, je to riskantní investice. Když se ale podaří, může z ní být láska na řadu let.

25. 11. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

"Oblečiem nielen vaše telo, ale aj vašu dušu"

V prosinci loňského roku jsem navštívila design market na zámku ve Zlíně. Důvod byl prostý. Pořídit vánoční dárky a při té příležitosti omrknout, co je zajímavého na poli odívání, šperků, galanterie atd. Moc se mi líbil stánek Zannia, módne štúdio Klatovy.

23. 11. 2018 Hana Lancová