Móda a modelky

Sladěné páry. Ne, není to zbytečnost

Když si muž a žena vyrazí společně, mělo by jim to spolu ladit. To, že patří k sobě, by mělo být patrné nejen z toho, jak se k sobě chovají, ale také z toho, jak vypadají, co mají oblečené. Jistě, někteří lidé řeknou: Jsou to jen hadry, ty nejsou podstatné. Podstatné nejsou, jen hodně vypovídají.

21. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Trvalá. Pamatujete na kudrlinky?

Mezi ženami vyššího věku je jen velmi málo těch, které si někdy u kadeřníka nenechaly udělat takzvanou trvalou. Kudrnaté vlasy svého času patřily k nezbytné výbavě žen, které chtěly jít s módou. Pak byla trvalá považována za přežitek, ale nyní se vrací.

18. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Háčkování je znovu v módě

Přehozy, plédy, ponča, svetry, tašky. To vše dovedou šikovné ruce uháčkovat. Háčkované věci jsou opět žádané, souvisí to s celkovým trendem návratu ke všemu starému, přirozenému, zkrátka k životu našich předků.

15. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Gipsy. Odvážný styl, který seniorkám sluší

Výrazné barvy, dlouhé sukně, šály, šátky. Výšivky, potisky, hrubě pletené svetry. Takovému stylu se říká gipsy, neboli cikánský.

10. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Plavky pro boubelky. Existují a sluší

Ta doba je opět tady. Plnoštíhlé ženy ohlížejí nové kolekce plavek, plánují léto u moře či bazénu a říkají: Tady zase nemají nic pro mě. Je jedno, jestli jde o korpulentní čtyřicátnici nebo šedesátnici, když přijde řeč na plavky, je to velké téma pro ženu každého věku.

6. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Seniorům vadí umělá krása. Mladým ne

Určitě podstoupila nějaký zkrášlovací zákrok. Takhle ženy v šedesáti nevypadají. Nemůžete dávat fotky reálných žen místo těch nalíčených? Takové komentáře často píší lidé vyššího věku v internetových diskusích nebo jako reakce na články o módě, o kráse.

2. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Elegantní šaty - noční můra zralých žen

Připadám si v nich stará, usedlá. Nemám příležitost je vynosit. Neseženu žádné vhodné pro mou postavu. Raději mám kalhoty, košile, trička. To jsou slova mnoha zralých žen. V ležérních, ba přímo sportovním oblečení se mnohé seniorky cítí lépe než v elegantních šatech. Je to škoda, říkají muži.

29. 4. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Vlny, kudrny, elegance. Jak upravit vlasy ve vyšším věku

Ne každá žena vítá současnou módu prostříhaných, střapatých, ležérních účesů. Zatímco mnohé zralé ženy s nadšením zkracují vlasy a mají pocit, že klukovské účesy působí mladistvě, jiné trvají na klasice.

20. 4. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Móda, kterou se vyplatí kupovat

Obchody jsou zahlceny jarními a letními trendovými kousky, ale většina z nich je nekvalitní a za rok budou považovány za nemoderní. Ženy, které módě rozumí, si však v každoroční záplavě novinek umějí vybrat to, co je věčné. Pro blížící se teplé dny je to jednoduché, jednobarevné, lněné oblečení.

15. 4. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Květy a vzory. Jak na ně ve vyšším věku

Čím je žena starší, tím opatrněji by s nimi měla zacházet. Ale především byl měla mít jasno v tom, zda jí sluší. Jde o oblečení se vzory. Výraznými vzory, nejčastěji těmi květinovými. Některá v nich doslova září, jiná se v nich naopak utopí.

4. 4. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce