Móda a modelky

Tunika. Nejlepší přítelkyně pro plnoštíhlé ženy

Kdo má v šatníku volné haleny zvané tuniky, zpravidla neříká, že nemá co na sebe. Kdo se s nimi skamarádí, přestane se trápit, že má nějaké to kilo navíc. Sluší ženám s plnými tvary i těm hodně silným a dá se v nich jít kamkoli.

Vratislava Hofmanová, redakce

Móda pro šedesátnice. Tady je jejich ikona

Jmenuje se Margarita Argüelles a ve svém rodném Španělsku je velmi známá. Udává totiž styl. Sází na jednoduchou dostupnou módu z velkých obchodních řetězců a ukazuje, jak ji kombinovat. A také potvrzuje, že i po padesátce se žena může stát módní hvězdou na sociálních sítích.

Vratislava Hofmanová, redakce

Životní styl seniorek se s léty výrazně změnil a s ním i šatník zralých žen

Sportovní boty, batůžky, džíny. To jsou části oblečení, které se kdysi v šatnících žen ve věku šedesát let a výše vyskytovaly výjimečně. Styl oblékání dam vyššího věku prošel velkými změnami a souvisí to s tím, jak se změnil jejich celkový styl života.

Vratislava Hofmanová, redakce

Košile by neměla chybět v šatníku v žádném věku

Neformální ležérní oblečení se zabydlelo v šatnících zralých dam jako nikdy dříve v minulosti. Souvisí to s tím, že lidé vyššího věku sportují, jezdí na výlety, zkrátka žijí aktivně.

Vratislava Hofmanová, redakce

Paruka. Věc obdivovaná i zatracovaná. Jaká je její historie?

Byly doby, kdy je nosily i ženy s krásnými vlasy. Prostě byly v módě. Pro někoho jsou symbolem nevkusu, pro někoho záchranou, když kvůli nemoci o vlasy přijde. Paruky plují dějinami a někdy  jsou na vrcholu a někdy na dně. Tady je jejich historie.

Vratislava Hofmanová, redakce

Hodí se to v mém věku? Proč se ženy po padesátce bojí výstřední módy

Častá otázka, kterou si kladou ženy středního a vyššího věku při vybírání oblečení, zní: Hodí se to v mém věku? Odpovědi jsou dvě. Část módních návrhářů tvrdí, že styl není věkem nijak omezen a každý si může obléci kdykoli cokoli.

Redakce

Kde se vzaly zásnubní prsteny? Od rákosí po diamanty

Prsten z rákosí, kůže, slonoviny – i tak vypadaly zásnubní prsteny v historii. Římanky měly dokonce jeden prsten na doma a druhý do společnosti. Středověcí šlechtici kladli důraz na význam drahokamů a nejvýše si cenili vášnivého rubínu.

Jana Nevěčná

A jedeme s kopce - video ze zlínské módní přehlídky 2019

Ještě jednou máme možnost se vrátit ke zlínské módní přehlídce, tentokrát na pohyblivých obrázcích.…

Hana Lancová

Džíny v každém věku? Ano

Podzimní dny jsou ideální čas, kdy do svého šatníku zařadit nové džíny. Nebo vytáhnout nějaké už původně odložené. Pokud by se totiž někdo chtěl řídit módními trendy, nyní jsou takzvaně in všechny typy. A to i ty, které donedávna byly označovány za absolutně nemoderní.

Vratislava Hofmanová, redakce

Módní přehlídka na fotografiích a videu

Ještě jednou se vracíme k módní přehlídce, která se uskutečnila koncem záží v Písecké bráně v rámci projektu Fresh Senior.

Redakce
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.