Móda a modelky

Bylo mi padesát. V čem na pláž?

Zahalit se co nejvíce, protože stárnoucí tělo není vhodné ukazovat? Nebo si užít slunce a vody v bikinách jako za mlada, protože každému je úplně jedno, kdo jak na pláži vypadá? Když před létem zazní slovo plavky, mnoho lidí vyššího věku propadá panice. Je to velmi podivuhodný jev. Cestovní kanceláře zveřejňují statistiky, podle kterých senioři cestují k moři jako diví, a nevědí, jak více si je ještě předcházet. Výrobci a prodejci plavek se však chovají, jako by o tom nikdy neslyšeli. 

29. 5. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Casual outfit. Jak na to, aby slušel?

Výraz casual se zabydlel ve většině článků o módě. Zjednodušeně řečeno, znamená něco jako…

23. 5. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Žena jako inspirace: Brigitte Macron

Je nejsledovanější šedesátnicí současnosti. Přesněji, šedesátku už překročila, ale nyní se o ní mluví jako o módní ikoně. Nová první dáma Francie si s věkem evidentně hlavu neláme. A to je skvělé!

17. 5. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Sukně nebo kalhoty? Vždyť je to jedno...

Ženy se zpravidla dělí na milovnice sukní nebo kalhot. Jistě, většina z nich má v šatníku obojí, ale málokdy je poměr těchto kousků vyrovnán. Ženy jsou prostě kalhotové nebo sukňové.

10. 5. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Hledáme modelku pro reklamní kampaň!

Hledáme modelku ve zralém věku, cca 45–65 let pro image kampaň na výrobek HYDROfemin – vaginální…

9. 5. 2017 Redakce

Trend v módě? Domácí šití

Hromady nekvalitního oblečení v miniaturních velikostech, kterými jsou obchody přeplněné, štvou čím dál více lidí. A tak sílí trend domácího šití. Rozmáhají se kurzy šití a vznikají dílny, kam si můžeme přijít sami oblečení vytvořit. Šikovné švadleny jsou dnes zavaleny prací. Většina žen, kterým je nad padesát, je zvyklá, že se oblečení šilo doma nebo u švadleny. Nabídka v obchodech byla mizerná, řetězce s rychloobrátkovou módou neexistovaly. Šilo se tak trochu z nouze.

8. 5. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Bylo mi padesát. Co na sebe?

Většina žen začne ve věku kolem padesátky řešit stejný problém. Je třeba usilovně sledovat módní trendy a oblékat se tak, aby vypadaly co možno nejmladší? Nebo se naopak oblékat umírněněji než dříve a pečlivě skrývat vady na kráse, které přibývající roky provázejí? Řešení existuje, jenže jej málo žen umí najít.  

1. 5. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Mají se měnit parfémy s věkem?

Ženy se dělí do dvou skupin. Jednu tvoří ty, které jsou většinu života věrné jediné značce parfému. Druhou ty, které nadšeně očichávají každou novinku a jejich koupelny připomínají parfumérii. Která cesta je ta pravá, když voňavá nabídka je rok od roku větší? A je třeba přizpůsobit výběr vůně měnícímu se věku?

14. 4. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Frajer nebo dědek? Každý muž by měl mít styl

Tento text bude poněkud krutý. Pohled na muže vyššího věku v českých ulicích totiž neskýtá nic radostného. Přitom právě současná móda zralým mužům přeje, jen ji umět využít.

21. 3. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Zabijáci v módě zralých žen

Je čas zapomenout na poučky, které se ženy ve věku nad padesát, učily v mládí. Mnohé si stěžují, že na ně módní návrháři a obchodníci s oblečením nemyslí, že v centru pozornosti jsou mladí lidé. Mají pravdu, ale zároveň si za nespokojenost mohou samy. Často se totiž řídí zásadami, kterými si škodí.

7. 3. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce