Vnoučata

Desatero, jak vést děti k lásce k pohybu

Postavení sportu dnes vůbec není jednoduché. Má totiž velmi silné a jen těžko překonatelné soupeře. Ve světě plném techniky je stále těžší dítě nadchnout a vybrat tu správnou aktivitu, která ho bude bavit. A přitom to nejdůležitější je, aby se pohyb stal samozřejmou součástí jeho života hned od začátku. 

26. 3. 2019 Jana Nevěčná

Babička nemá čas, je nám k ničemu

Připravená na zavolání, ochotná kdykoli pomoci s hlídáním dětí. Že by v tom termínu měla nějaký svůj vlastní program? Proboha, vnoučata jsou snad důležitější než kamarádky, přítel, kultura. Tak uvažuje hodně lidí o svých matkách, které učinili babičkami. Volný čas babiček je téma, které mnohde způsobuje neshody. Být babičkou je nyní velmi obtížná pozice. Mnohem obtížnější než dříve.

18. 3. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Čím jsou dívky starší, tím méně si věří a bojí se tlaku okolí

Co dnes nejvíce řeší mladé dívky? Svůj vzhled. Tlak na to, jak vypadat, dnes cítí nejen třináctileté nebo patnáctileté slečny, ale i jejich o poznání mladší kolegyně.

5. 3. 2019 Jana Nevěčná

Návod na pohodové školní ráno: méně příkazů, více odpovědnosti na dětech

Ráno bývá v mnoha rodinách s dětmi, než odejdou do školy, velmi hektické. Možná stačí málo – nechat školákům více odpovědnosti a nevysílat k nim tolik příkazů, zákazů a doporučení. Stejně je většinou nevnímají…

26. 2. 2019 Jana Nevěčná

Kam s dětmi na Šumavě během zimních prázdnin

Chystáte se s dětmi na pololetní nebo jarní prázdniny na Šumavu? Zde je několik tipů, co dalšího kromě lyžování v okolí Kašperských hor podniknout.

3. 2. 2019 Michaela Bučková

Kam vzít děti na pololetní prázdniny?

Děti finišují ve škole s písemkami a za chvíli dostanou pololetní vysvědčení. Pak je čekají krátké pololetní prázdniny. Zde přinášíme několik tipů na rodinné areály, kde můžete děti nebo vnoučata odměnit za pěkné vysvědčení lyžováním.

24. 1. 2019 Michaela Bučková

Jak se zachovat, když vnoučata zlobí

Když dříve dítě zlobilo, bylo mu vyhubováno, případně dostalo na zadek. Nyní častěji zazní: Nechte ho, projevuje svou osobnost. Nebo: Půjdeme s ním k psychologovi, má ADHD. Přeloženo, je hyperaktivní. Starší lidé nad tím mnohdy kroutí hlavou. Někteří vyjadřují nesouhlas, jiní mlčí. Ale shodně říkají: Za našeho dětství byla výchova úplně jiná. Jak se zachovat, když dítě zlobí? To je téma, které v mnoha rodinách působí jako výbušná směs.

14. 1. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Postavte děti na brusle až po čtvrtém roce, klidně i později

Je to velká dřina naučit dítě bruslit. Pomoci mámám a tátům mohou i prarodiče - a začít můžou třeba o vánočních prázdninách. Jak na to, aby byly jízdy bezpečné pro něj i pro druhé? 

21. 12. 2018 Michaela Bučková

Tradice jsou pro děti pilířem jistoty, nejen o Vánocích

Pro děti je dodržování tradic v životě velmi důležité. Pomáhají jim orientovat se ve světě, přinášejí silné zážitky a přispívají k pocitu bezpečí. Proto je dobře tradice nerušit, naopak zavádět i další, které rodinu ještě více stmelí a přispějí ke společné pohodě i zábavě.

12. 12. 2018 Michaela Bučková

Nový trend: Nekupovat hračky

Domácnosti jsou zavaleny hračkami. Kdyby měli současní senioři zavzpomínat, s čím si hráli v dětství, zpravidla by vyjmenovali několik autíček, panenek, stavebnic. Zpravidla by si je přesně pamatovali, protože jich měli jen pár, mnohdy jednu, dvě.

7. 12. 2018 Redakce