Bydlení a zahrada

Ideální soused. Existuje?

Tichý, milý, smívá se, není zvědavý, ale naopak kdykoli ochotný pomoci. Ale s mírou, nesmí být vlezlý. Tak nějak si většina lidí představuje ideálního souseda. Sousedské vztahy jsou totiž velmi důležité a dovedou pořádně znepříjemnit život.

8. 7. 2018 Redakce

Koupit dřevěný zahradní nábytek, nebo si jej vyrobit svépomocí?

Před pár lety jsme si s manželkou pořídili chatičku na úžasném místě na okraji lesa, zbudovali si…

28. 6. 2018 Martin Brijar

Koupání ve vlastním za málo peněz

Počet tropických dní v roce možná letos dosáhne rekordního počtu. A kdo může, utíká se osvěžit někam k vodě nebo na zahradu. Ti z vás, kteří nejsou majiteli luxusních bazénů, rozhodně nemusejí být smutní. Záchranou vám mohou být nafukovací a rámové bazény, solární sprchy a nafukovací vířivky.

18. 6. 2018 PR

Zapomeňte na levanduli. Je tu šalvěj

V poslední době je velmi módní levandule. Zaplavila zahrady, její motivy se objevují jako dekorace na nádobí, na prostírání, na látkách. Stejně zajímavá, ne-li zajímavější je však šalvěj. Zdá se, že levanduli šlape na paty.

18. 6. 2018 Redakce

Tajemná zákoutí zahrad. Jak na ně?

Mnohdy stačí málo. Starý hrnec, prasklý džbán, nepoužívaný bicykl, necky, rozpadající se lavička. Právě věci zdánlivě na odpis jsou nyní žádané mezi designéry a stylisty. Pokud takové máte, važte si jich a využijte je.

8. 6. 2018 Redakce

Jak přežít horko v bytě? Tady je několik praktických rad

Pro obyvatele paneláků jsou tyto horké dny doslova zničující. Existují však triky, kterými lze teplotu v bytě udržovat alespoň v přijatelné mezi. Tady jsou.

7. 6. 2018 Redakce

Topolovka růžová

 K napsání příspěvku mě inspiroval článek o rostlinách a květinách, které se už zase vracejí zpět…

5. 6. 2018 Dana Puchalská

Pivoňky, šeřík, ostrožka. Hitem se stává babiččina zahrádka

Zdálo se, že mají na kahánku. Ostrožka, pivoňka, topolovka, hrachor… Dříve byly v zahradách běžné, pak zmizely. Lidé si pod pojmem zahrada představili anglický trávník a řadu tújí. Jenže klasické staré květiny a keře jsou nyní opět v módě.

2. 6. 2018 Redakce

Ptáci a třešně

Na zahradě nejen ráda pracuji, ale také odpočívám. Nejraději v leže ve stínu na mém "levitačním"…

31. 5. 2018 Vladislava Dejmková

Domov důchodců. Jaký vybrat a jak si požádat o místo?

Věděli jste, že si můžete podat hned několik přihlášek do domovů důchodců a že ani nezáleží na místu bydliště? To ale neznamená, že vhodné místo seženete. A podle jakých kritérií vlastně domov vybírat?  

26. 5. 2018 Redakce