Bydlení a zahrada

Jsem rostlina, co zahání slimáky, a jsem krásná

Mnozí z vás mají krásně udržované zahrady a jsou na ně právem pyšní. A je úplně jedno, jak velké ty…

14. 7. 2019 Dana Puchalská

Sama v domě. Častý problém seniorek

Ovdověla. Její dospělé děti mají své životy, vlastní bydlení. Zůstala sama v rodinném domě. Nezvládá jeho údržbu, náklady na život v něm jsou vysoké, cítí se osamělá, někdy má i strach. Do takové pozice se dostává hodně žen ve vyšším věku. A je to pozice značně stresující.

8. 7. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Seriál o letničkách: Proč bylo babiččino okno plné muškátů

Babička měla mezi okny muškáty. Byly to muškáty obyčejné a voňavé. Protože se neplazily z truhlíků a květináčů dolů, mohly za okny být i v zimě, nemusela je schovávat do sklepa či chodby.

7. 7. 2019 Redakce

Zavařovačka jako designový skvost

Obyčejná sklenice od okurek. Od kompotu, od marmelády. Sklenice, které se říká zavařovačka. Tak právě ta se v poslední době ocitla v centru zájmů různých kutilů a designérů. S minimálními náklady se z ní totiž dají tvořit pozoruhodné dekorace.

5. 7. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Seriál o letničkách: Čapí nůsky, dnes muškáty nebo pelargonie

O muškátech se dovídáte ve všech ilustrovaných katalozích, nabízí se Vám spektrum odrůd od bílých po tmavě rudé, velkokvěté, drobné, "stojaté", převislé. Méně se hovoří o jejich původu a minulosti.

2. 7. 2019 Redakce

Seriál o letničkách: Petunky a surfinie

Až v roce 1824 se do Evropy dostala první petunie. Z lilkovitých, které nás poctily svou návštěvou, byla asi poslední. Jen pro představu - ve stejné čeledi s ní jsou brambory, tabák, lilek, mochyně či paprika.

17. 6. 2019 Redakce

Seriál o letničkách: Gazánie

Z černého světadílu - Afriky - k nám přišla krásná slunomilná letnička Gazanie zářivá. V praxi se používá jen latinské jméno. Má starší, poněkud odstrašující české jméno, snad od chlupatých semen (plodů), které drží v shluku po hromadě, jmenuje se pojichlup.

12. 6. 2019 Redakce

Nejlepší mašiny na boj s travním peklem

Spojení travní peklo není v těchto dnech rozhodně přehnané. Tráva roste jako zběsilá a sekat se často musí i několikrát týdně. Jak s ní zatočit? Bez pořádných mašin to nikdo nedokáže.

9. 6. 2019 PR

Seriál o letničkách: Astra

Astra, jinak též Callistephus chinensis, pochází z Číny. První dovezené do Evropy byly astry bílé. Brzy se však  objevily květy růžové a později i další barvy i tvary.Díky šlechtění se nové vlastnosti zakotvily v odrůdách, udržely se i do dalších generací.

6. 6. 2019 Redakce

Jak si užít horké dny na zahradě?

Letní počasí se už projevuje v plné síle, avšak celé dusné léto je ještě jen před námi. Jak si úplně jednoduše můžeme svoji zahradu vybavit tak, abychom spolu s našimi nejbližšími čelili spalujícímu slunci a dotěrným tropickým teplotám?

6. 6. 2019 PR