Bydlení a zahrada

Adventní inspirace: klasika i novinky

Věnec a čtyři svíce, ideálně červené. Tak to je klasika, kterou si většina lidí představí pod pojmem adventní věnec. Blížící se advent je však časem i dalšího zdobení domů, bytů, oken, dveří i zahrad. Někdo dává přednost klasice, jiný eleganci, někdo rád experimentuje každý rok s novými barvami i motivy.

21. 11. 2018 Redakce

Senioři nechtějí bydlet s dětmi

Než bydlet s mladými, to raději půjdu do domova pro seniory. I kdybych se měla po čtyřech plazit, chci žít doma sama. Jedna domácnost se snachou a synem? To bych zemřela po pár dnech. Takové věty často zní, když přijde řeč na téma společné bydlení seniorů s mladšími členy rodiny.

18. 11. 2018 Redakce

Co je to DVB-T2 a co přinese? Budete muset vyměnit svou starou televizi?

O DVB-T2 jste už určitě slyšeli. Tuto podivnou zkratku znáte z televize, z tisku, z internetu. Co je důležité, týká se zhruba každé druhé domácnosti v České republiky, což není málo. Kdo z vás sleduje televizi přes běžnou anténu, ten bude muset na příchod DVB-T2 reagovat, a to brzy. 

14. 11. 2018 Redakce

Přivítejte Ježíška v Mountfieldu!

Tradice zdobení vánočního stromku je stará staletí a dodnes dává Vánocům nezaměnitelnou atmosféru. Na několik týdnů změní ráz celého domova vánoční stromek uprostřed obývacího pokoje, ale také světelné dekorace na oknech, domě i na zahradě, po které se rozeběhnou stáda světelných sobů a koloušků, nebo je ozdobí aspoň zářící sněhuláci.

9. 11. 2018 Redakce

Průzkum ČSOB a Sue Ryder: Bydlení ve vyšším věku. Vyplňte také dotazník

Bezbariérový vstup, blízkost lékařské péče, obchodů a služeb, dobré dopravní spojení. To je jen několik důležitých požadavků pro bydlení ve vyšším věku.

8. 11. 2018 Redakce

Senior ve městě. Ohrožený druh

Říká se tomu prostorový ageismus. Vysoké schody, příliš rychle jedoucí eskalátory, málo přechodů pro chodce, málo zeleně. Cesta ven je únavná a vysilující. Tak mnozí lidé vyššího věku popisují život ve městě. Letošní vedra jen potvrdila, že většina českých měst k seniorům příliš přátelská není. Výraz prostorový ageismus používají architekti a sociologové stále častěji.

1. 11. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Jednoduché dekorace z listí ozdobí váš byt

Někdo podzim nenávidí, někdo miluje. Každý ale musí uznat, že zlaté listí, které k němu patří, je nádherné. Někdo v něm jen tak rád brouzdá, někdo z něj umí vytvářet umělecké díla.

18. 10. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Začala topná sezóna. Je váš komín v pořádku?

Ve většině českých měst odstartovala letošní topná sezóna koncem září. Například v Praze to bylo 25. září, což je o devět dní později než loni. Řada kominických firem ale už od září hlásí stop stav.

15. 10. 2018 Redakce

Jak bydlí senioři v Evropské unii? 66,5 procenta má vlastní dům nebo byt

Jak bydlí senioři v Evropské unii? Kde převládá vlastnictví rodinných domů a kde nájemní bydlení?  Ponořte se do čísel nového seriálu portálu i60.cz, odpovědi přinášíme zde.

11. 10. 2018 Michaela Bučková

Věnec ozdobí vaše dveře. Můžete si jej sami vyrobit

Dříve rozhodně nebyly obvyklou ozdobou, v posledních letech se jejich obliba rozšířila. Na domovních a bytových dveřích se objevují věnce ve všech ročních obdobích, už dávno nejde jen o ty vánoční. Jak na ně?

10. 10. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce