Bydlení a zahrada

Osvětlené zahrady. Jak na ně?

Proč osvětlovat zahrady, balkony a terasy jen o Vánocích? Proč ne i v létě a na podzim? Kdo umí kouzlit se světlem, vytvoří z obyčejné zahrady či dvorku tajuplný krásný prostor. Jak na to?

19. 9. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Jak zabezpečit chatu před zloději a vetřelci

Chalupy a chaty se v letních měsících často stávají našimi dočasnými domovy. Teplé počasí a hřejivé slunce nás o víkendech vyhání z měst právě sem. Chalupářská sezóna se ale s blížícím se podzimem pomalu chýlí ke konci a už se tam pravděpodobně nedostaneme tak často. 

17. 9. 2018 PR

Zavíječ zimostrázový znovu útočí na buxusy

První útok tohoto škůdce přichází koncem dubna, další na konci září. Housenky zimostráze jsou schopny zlikvidovat i velké keře buxusu během několika dní. Obrana proti němu je poměrně složitá.

16. 9. 2018 Redakce

Podzimní dekorace. Jak na ně?

Barevné listí, dýně různých tvarů, suché plody, trávy. To vše nabízí blížící se podzim nejen k podívání nebo fotografování. Je ideálním obdobím také pro ty, kteří rádi zkrášlují své okolí.

14. 9. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Podzimní zahrada: Uklizeno jako ze žurnálu

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím poradit a moc se přitom nenadřít.

8. 9. 2018 PR

Zahrada v září: Nelenošit, pracovat

Září je měsíc, ve kterém je na zahradě spousta práce. Zbytky letního počasí sice svádí často k lenošení, ale právě v září je dobré si máknout, aby nás zahrada mohla na jaře a v létě odměnit. Jak na to?

8. 9. 2018 Redakce

Orchidejový kaktus: Nenáročná kytka, která ozdobí vaši domácnost

Možná dodnes neznáte „kaktus“ s podlouhlými listy a nádhernými velkými květy, které zdobily okna našich babiček. V prodejnách květin je sice většinou nenajdete, ale jejich milovníci si je stále mezi sebou vyměňují, protože jejich množení je velmi jednoduché. 

6. 9. 2018 Zuzana Musílková

Vřesoviště na zahradě. Jak na to?

Nádherné barvy, různé velikosti a tvary. Koncem léta a na podzim promění zahradu v okouzlující ráj. Ano, řeč je o vřesech, které právě teď rozkvétají. Ovšem mít na zahradě takové krásné vřesoviště není úplně snadné.

3. 9. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Okrasné trávy. Ozdoba každé zahrady

Nevyžadují mnoho péče. Mají krásné barvy. Přesto nejsou v českých zahradách běžné a to je škoda. Řeč je o okrasných travinách, kterých existuje hodně druhů. Tak jak na to, aby naše zahrady zdobily?

30. 8. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Čas broskví ještě neskončil

Málokomu z nás je neznámý opojný pocit, když se zakousne do vyzrálého plodu broskve plného sladké šťávy. A to, že teče všude kolem? Nevadí!

23. 8. 2018 Zuzana Musílková