Bydlení a zahrada

Sléz potěší oko, tělo i duši

Občas se kocháme krásou jejich květů, obdivujeme rostliny z mnoha různých důvodů a vůbec nás v souvislosti s nimi nenapadne, že máme na zahrádce učiněný poklad. Sléz je jednou z nich.

5. 3. 2019 Zuzana Musílková

Rozmarýna, kráska ze Středomoří

Na tom Pražským mostě, rozmarýnka roste... Jistě si vzpomenete na starou lidovou písničku, kde se tahle rostlinka objevila v „hlavní roli“ a těžko říci, zda tam opravdu růst mohla.

27. 2. 2019 Zuzana Musílková

Elektřina, nebo plyn? Správná volba záleží na řadě okolností

Na první pohled je odpověď na otázku, jakým způsobem je výhodnější vytápět dům či byt, víceméně jasná. Elektřina je přece dražší než plyn. Jenomže nelze započítávat jen ceny energií, ale také nepřímé náklady spojené s vytápěním. Zde už bilance tak jednoznačně nevychází.

21. 2. 2019 Redakce

Lidé sázejí exotiku, škodí tím ptákům

Parky nyní vypadají jinak než před desítkami let. Mizí z nich druhy rostlin, které pro ně dříve byly typické a přibývá těch exotických. Výsledkem je, že ptáci nemají přirozenou potravu a proto jich ubývá. Je to jedna z ukázek, jak hodně se nyní česká krajina mění. Přesněji, jak jí lidé škodí.

15. 2. 2019 Redakce

Ceny elektřiny vyletěly. Jak nejlépe zareagovat a ušetřit?

Roky, kdy si české domácnosti užívaly levných energií, jsou pryč. Zvýšení cen pocítí ve svých peněženkách všichni. Přesto jsou cesty, jak dosáhnout toho, aby se do rodinného rozpočtu promítly co nejméně. Základem je mít přehled o cenách jednotlivých dodavatelů. Možná úspora až několika tisíc korun ročně za to stojí.

5. 2. 2019 Redakce

Založení Semínkovny

Sázejte, sklízejte, sdílejte....svobodně, ekologicky a ekonomicky - to je myšlenka Semínkovny.…

2. 2. 2019 Anna Csanádiová

Jak utužit své zdraví? Vsaďte na vířivku v kombinaci s aromaterapií

Někdy vás pěkně potrápí nepříjemné bolesti zad nebo hlavy? Řešením může být vířivka. Poradíme vám, v čem tkví její blahodárný vliv na lidský organismus.

31. 1. 2019 PR

Boho kuchyně - dostupné a zábavné

Tento styl není nic pro vyznavače minimalismu. Má však čím dál více příznivců. Je to tak trochu chaos, někdo by řekl, že z nouze ctnost. Říká se mu boho a je vidět nejen v souvislosti s oblečením, ale také při zařizování interiérů. Když se podaří správně namíchat, výsledkem bývá jedinečný zážitek. Příkladem jsou boho kuchyně.

22. 1. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Jak získat příspěvek na bydlení

Příspěvek na bydlení přispívá na krytí nákladů na bydlení rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy. Máte na něj nárok a jak jej můžete získat?

19. 1. 2019 Redakce

DIGI TV pro čtenáře i60 na 14 dní zdarma

Čtenáři portálu i60 mají nyní možnost vyzkoušet si televizi přes internet na 14 dní zdarma. Využijte tuto nabídku a užijte si všechny silvestrovské programy. Sledovat je můžete na své současné televizi, ale i na počítači či tabletu.

28. 12. 2018 PR