Bydlení a zahrada

Teplo, uvolnění a pravidelná péče o zdraví? Relaxujte ve vlastní domácí infrasauně

Blahodárné uvolnění pro tělo i mysl poskytují domácí infrasauny. Právě v těchto chladných měsících oceníme, že příjemně a důkladně prohřívají organismus a zároveň významně pečují o naše zdraví a posilují celkovou tělesnou imunitu. Mimo jiné pravidelný pobyt v sauně také mírní bolesti pohybového ústroje a svalstva.

15. 11. 2017 PR

Ušetřeme prostor v bytě správnou volbou šatní skříně

Úložné prostory v domácnosti hrají velikou roli. Ačkoliv je moderní mít doma co nejméně nábytku,…

1. 11. 2017 PR

Zařizujete obývák? Nechte se inspirovat trendy v interiérovém designu

Abyste měli krásný moderní obývací pokoj, nemusíte nutně utratit majlant. Stačí pečlivě vybírat a…

1. 11. 2017 PR

Ukliďme si byt a tím také duši. Teď je vhodná doba

Čím jsme starší, tím více máme přeplněné byty zbytečnými, často nefunkčními věcmi. Shodují se na tom realitní makléři i bytoví designéři. Pokud žijeme v bytě, který připomíná skladiště, má to špatný vliv na naši psychiku. V těchto sychravých dnech je vhodná doba s tím něco udělat.

28. 10. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Užít si penzi, anebo raději odkázat byt našim dětem?

Částky, které požadují za nájem a služby soukromí stavitelé penzionů pro seniory, si většina starších nemůže dovolit. Rádi by konec života strávili v přízemním bytě se zahrádkou a zajištěnými lékařskými a sociálními službami, ale nemají na to potřebné peníze. Problém je však ještě jinde.

12. 10. 2017 Redakce

Připravte na stárnutí i svou zahradu

Velký pozemek, mnoho okrasných rostlin, trávníky s cestičkami, skleník se zeleninou, to vše může jednou naše zahrady proměnit v nepřátele. Přesněji, ve vyšším věku už nemáme tolik sil zvelebovat okolí našich domů. Ze zahrady náročné na údržbu se tak může stát velký problém.

11. 10. 2017 Redakce

Jak levně získat zahradní pomocníky?

Legendární KOLO ŠTĚSTÍ je opět na scéně! A nabízí slevu až 100 % na všechno podzimní a zimní zboží!  

4. 10. 2017 Redakce

Jak zabezpečit chatu proti zlodějům

Chaty a chalupy jsou v našich krajích fenoménem již několik desetiletí. Některé z nich ale s podzimem opouštíme, abychom se do nich zjara vrátili. Ta doba se už bohužel nezadržitelně blíží. Chceme-li po zimě nalézt vše v pořádku a na svém místě, musíme věnovat patřičnou pozornost ochraně a zabezpečení. A to jak před živly přírodními typu mráz, tak těmi nekalými jako jsou zloději.

28. 9. 2017 Redakce

Topinambur hlíznatý: brambory pro diabetiky plné vitamínů

Topinambur je rostlina, která nejen ozdobí vaši zahradu, ale je především velmi dobrým zdrojem vitamínů, minerálů a zejména inulínu. Je snadná na pěstování. Vypěstovat si tyto sladké brambory dokáže každý. Právě nyní si můžete hlívy topinamburů koupit.

26. 9. 2017 Redakce

Jak správně topit v krbových kamnech

Jsou krbová kamna bezpečná? Jak dlouho vydrží? A proč vlastně topit dřevem? Na všechny tyto otázky vám odpovíme…

24. 9. 2017 PR