Bydlení a zahrada

Základní vybavení dílny: 3 věcí, jež nesmí chybět

Každý muž má ve svém domě vlastní království nacházející se konkrétně v dílně. Právě ta se stává…

25. 5. 2018 PR

Díky, díky za hledíky!

Zaječí tlamička, žabička, pantoflíček... Kytička všech možných barev před lety nechyběla takřka v žádné venkovské zahrádce. Hledík se znovu, a právem, těší naší pozornosti. Pro svou krásu, pestrost, výdrž a jednoduché pěstování.

19. 5. 2018 Zuzana Musílková

Zahradní aku technika: ekologická, výkonná, úsporná

Žádná rámus, ani exhalace. Žádné dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše za příznivé ceny…

14. 5. 2018 PR

Berme, když příroda nabízí!

Právě nyní nastává období, které je nejvhodnější pro upevnění našeho imunitního systému. Díky příznivému počasí můžeme trávit hodně času na čerstvém vzduchu, hýbat se, a především konzumovat čerstvé sezonní ovoce a zeleninu. Pokud nemáme vlastní zahrádku, vyplatí se nakoupit v tržnici od domácích pěstitelů.

14. 5. 2018 Zuzana Musílková

Domov v novém svěžím kabátě během chvilky

S novou sezónou nová image! Nemusí to platit jen pro vaši vlastní image, nýbrž i pro váš interiér. Nemusíte hned vyprázdnit svůj spořicí účet, stačí jeden výrazný detail. Například v podobě napínacího potahu na pohovku.

8. 5. 2018 PR

Patchwork z letních cibulovin

Kombinace moderního a vintage: není nic zábavnějšího než spojovat to nejlepší z obou stylů. Proč tedy nepoužít i letní cibuloviny a nevytvořit z nich kreativní patchwork na vlastní zahrádce, a užívat si tak ty nejkrásnější kousky minulé i současné módy?

8. 5. 2018 Redakce

Několik pravidel a tipů, jak chránit svůj majetek

Ke klidnému stáří určitě patří i ochrana majetku a zdraví. Podle policejních statistik patří senioři vedle dětí, žen a handicapovaných spoluobčanů k nejohroženějším skupinám obyvatelstva. Často a poměrně snadno se stávají oběťmi majetkové či násilné trestné činnosti.

7. 5. 2018 Zuzana Musílková

Kadeřávek zažívá oprávněný boom

Opomíjená zelenina kadeřávek, chcete-li kapusta kadeřavá, slaví v posledních pár letech slavný návrat také do českých kuchyní. Oblíbená je ale po celém světě - pro svou nenáročnost, chuť a především cenné vitaminy a minerály.

5. 5. 2018 Zuzana Musílková

Květiny na balkoně: Správný výběr a péče

Jaro je pro mnohé z nás pokynem k nakupování sazeniček. Zejména lidé, kteří nemají vlastní zahrádku, si ji snaží vytvořit na svých balkonech a lodžiích. Balkon plný rozkvetlých květin je ozdobou celého domu.

3. 5. 2018 Zuzana Musílková

Jaký nábytek vybrat do obývacího pokoje?

Při zařizování domácnosti vás kromě jiného čeká výběr nábytku do obývacího pokoje. Základem této…

2. 5. 2018 PR