Bydlení a zahrada

Křen chutná i léčí, věděli už to i staří Řekové

Pro své léčivé účinky bývá někdy srovnáván s žen-šenem, koneckonců z obou jsou využívány především kořeny. Staří Řekové dokonce říkali, že má cenu zlata. Křen je zkrátka dobrý z mnoha důvodů, ať to je například vysoký obsah vitaminu C či nezaměnitelná štiplavá chuť a vůně při gurmánském zážitku.

Zuzana Musílková

Tepláky nebo šaty? Domácí oblečení je v centru pozornosti

Provozovatelé internetových obchodů hlásí, že se výrazně zvyšuje zájem o domácí oblečení. Tedy o pohodlnou módu. Je to jeden z dopadů pandemie, kdy lidé tráví většinu dní doma. Ale je to také příležitost uvědomit si, jak hodně se změnil styl domácího oblékání.

Vratislava Hofmanová, redakce

Převýchova myšek po moravsku

Bývaly to dramatické časy. S blížícím se podzimem stoupala moje nervozita, kdykoliv jsem se chystala otevřít dveře zahradní boudy. Ucítím-li myší pach, uvidím-li myšinec, situace je vážná, ba co dím, přímo hrozivá. V prvním roce mého zahrádkaření jsem situaci silně podcenila a boudu nechala na pospas vlezlé čeládce po celou zimu.

Jindřiška Dvořáková

Zeleninová zahrádka za oknem vám udělá radost. Troufnout si na ni může i ten, kdo nikdy nezahradničil

Ne všichni mají možnost pěstovat si vlastní zeleninu na svém záhonku či ve skleníku. Rajčata, chilli papričky, ale i mangold či petržel je možné pěstovat i na balkoně či na okenním parapetu. A budou lepší než z obchodu.

Ivan Dvořák

Začínáme zelinařit: Jak založit vlastní pařeniště a co v něm pěstovat

Ovoce a zelenina bude čím dál tím dražší. Proto čstále astěji si budou lidé pěstovat zeleninu sami na svých zahrádkách nebo balkonech. Dnes si ukážeme, jak si postavit vlastní pařeniště, kde můžeme pěstovat výborné saláty, okurky, rajčata, ale i pórek či celer.

Redakce

Krása na malém prostoru. Teď je vhodný čas ji naplánovat

Malý balkón, dvorek, nevyužité zákoutí. To jsou místa, která někteří lidé dovedou proměnit v čarokrásné barevné zahrady. Není třeba mít rozlehlé terasy, vily, zahrady. Stačí fantazie, zručnost a nejmenší možný prostor se změní v ráj.

Vratislava Hofmanová, redakce

Ať Velikonoce nejsou smutné

Letošní Velikonoce budou jiné a s nimi spojované slovo ‚veselé‘ se k nim moc hodit nebude. To ale neznamená, že by měly být smutné. Je třeba pro to udělat maximum. Třeba si vyrobit neobvyklé dekorace.

Vratislava Hofmanová, redakce

Návod, jak si vyrobit univerzální čistící prostředek

Přemýšlíte, co doma zajímavého vyzkoušet? Připravte si ekologický univerzální čistící prostředek. Jak na to - poradí Lenka Menšíková, autorka knihy Výroba vlastní kosmetiky, která právě vychází a přináší návody, jak o sebe pečovat přírodní cestou.

Michaela Bučková

Začínáme zelinařit: Výsev je potřeba dobře naplánovat

Zahradnictví jsou i v době karantény otevřeny. Můžeme tedy vyraziit na nákupy osiv a sazenic. Ještě před tím bychom si ale měli rozmyslet, kolik čeho budeme pěstovat a jaké vlastně budeme dělat záhony.

Redakce

Bláznivá domácí světýlka dobývají interiéry

Svítící řetězy se staly oblíbenou ozdobou interiérů. Ano, čím dál více lidí vánoční světýlka neukládá na celý rok do krabic, ale zdobí si jimi byty na jaře, v létě, na podzim. Je to neobvyklé, trochu bláznivé, ale krásné.

Vratislava Hofmanová, redakce
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.