Íčkaři
Teta kněžny z Babičky byla poslední přítelkyní Giacoma Casanovy
Narodila se v roce 1754 jako Elisabeth Charlotte Constanze von Medem v kuronském Schönbergu (nyní Skaistkalne v Lotyšsku). Spíše než Elisu známe její polorodou sestru Dorotheu, maminku dobře známé kněžny Zaháňské.
Jak se ráda koupu a plavu
Miluji vodu, koupání a plavání. Už od dětství tráveném o prázdninách v Kutné Hoře, kde jsme byly…
Robotka Máňa I.
Robotka Máňa způsobně seděla v kuchyni na pohodlné židli u stolu. Na první pohled se zdálo, že pozoruje svými kamerkami důmyslně ukrytými v průzračně modrých panenkách očí západ slunce z okna.
Dopis babičce
Psaný dopis, to je intimní záležitost. Vyťukaná zpráva na klávesnici je anonymní. Dopis voní, elektronické sdělení není cítit. Také podle psaných písmenek si umíme adresáta představit.
Kanadou od východu k západu – Quebec a Britská Kolumbie
Kanada na nás udělala ohromný dojem tím, jak se liší od Spojených států. Přestože mají obyvatelé Spojených států a Kanady díky své geografické blízkosti a kulturní výměně mnoho společného, existují i některé významné rozdíly.
Večerní Prahou sem tam
Zima je v posledních letech taková nijaká. Sněhu moc nebývá, spíše se střídá mlhavé počasí s deštěm, to pak bývá průšvih pro řidiče i chodce, někdy to vypadá zase na jaro.
Ach, ty krásné dny dětství
Určitě souhlasně přikyvujete, když si u rádia s Karlem Gottem pobrukujete „Když jsem já byl tenkrát kluk…“ Já též. I když se občas vyskytl nějaký ten kaz, dětství bylo zlatými časy a dnes už člověk vzpomíná jen na to hezké a milé.
Věřím, že se na nás dívá
Když zemře člověk, zpravidla nám velmi blízký, míváme ve zvyku někdy říkat: „Věřím, že se na nás (shora, z nebe) dívá.“ Vyjadřujeme tím nejspíš pocit, že jsme s ním ještě spojeni. Že on je spojen s námi.
Kittenbergerovy zážitkové zahrady v Dolním Rakousku
Musím se přiznat, že se ze mě na tomto portálu stal "závislák" na psaní článků a jiných příspěvků. Protože ta letošní zima je taková neslaná, nemastná, a žádné zimní radovánky se nekonají, zabrousila jsem do archivu a vrátila jsem se k loňskému 1.máji.
Sonyboj, Setapouch, Veďsaóny…
Můj tatínek strašně rád používal neotřelá slova. Jak jsem později zjistila, vymýšlel si je a stejně tak i měnil lidem jména. Jenomže než jsem na to přišla, dopustila jsem se, k velké tatínkově radosti, ve svém raném věku mnoha omylů a přehmatů.
Jiná doba
Nad zážitky z loňské zářijové dovolené jsem se zamyslela po přečtení článku "I s malými dětmi mám právo na dovolenou i zábavu", který byl tento týden zveřejněn na Seznamu.
Nechoďte s hlavou v oblacích a dívejte se… tentokrát po autech a jejich SPZ
Před rokem jsem na i60 upozorňoval ve svém článku, ať se díváte, po čem šlapete, tedy na…
Nikoliv lékař, ale vy máte problém
Nemálo lidí si mylně domnívá, že když nejsou zdraví, tak je to problém doktora, který ho musí z…
École de Paris: Umělci z Čech a meziválečná Paříž
Na konci roku mne velmi oslovil výstavní projekt Národní galerie Praha, představující odkaz tří výtvarníků s českými kořeny, kteří se osobitým tvůrčím způsobem snažili vypořádat s důsledky Velké války.
Rudý kovboj Dean Reed by si zasloužil malou rehabilitaci
Málokdo na území východního bloku zažil to, co on, velkou slávu, kterou pár let po jeho smrti následovalo absolutní zatracení. Znali jsme ho přitom všichni, kdo jsme vyrůstali v osmdesátých letech. A já se dobrovolně přiznávám, že jsem si jako malá pouštěla jeho desku u babičky.
Doporučujeme
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.