Jak si vyrobit vánoční dekorace (popis)
FOTO: autorka

Jak si vyrobit vánoční dekorace (popis)

9. 12. 2017

Vánoční stromeček, svícen, vánoční srdíčko, vánoční had, věneček, podkovička z papírových ruliček ozdobí a nebo potěší obdarovaného. Srdíčka a podkovičky i s popisem jsem už tady nabídla, tak dnes vyzkoušejte  stromeček, svícen, věneček a hezkou ozdobu na vánoční stůl vánočního hada.

STROMEČEK

Namotáme si z proužků časopisu šířky 7 cm dostatečný počet ruliček. Budeme potřebovat polystyrénový kužel, pár špendlíků, lepidlo herkules. Začneme tak jako u podkoviček překřížením dvou ruliček + jednu ruličku přilepíme na střed tak, aby její konec přesahoval střed o 1 cm. Po zaschnutí začneme obtáčet ruličky papíru od vrchu kužele. Musíme si přišpendlit začáteční omotávání ruliček na vršku kužele špendlíky, aby nám tvar nesjížděl. Pokračujeme podle toho, jestli chceme malý nebo větší stromek. Po dosažení délky špendlíky na vršku odstraníme a kužel vyjmeme. Konce ruliček nalepíme dovnitř stromečku. Nabarvíme barvou ředitelnou vodou (BAKRYLEX) a po zaschnutí ozdobíme .

SVÍCEN

Budeme potřebovat zase papírové  ruličky, rovný kulatý předmět, který budeme obmotávat (používám řasenku vnučky), skleněný kelímek, do kterého umístíme čajovou svíčku a různé ozdoby, jak vidíte na fotkách. Postup je stejný jak u podkoviček s tím rozdílem, že po nabarvení a uschnutí spojíme tavnou pistolí konce podkovičky k sobě. Vznikne malý věneček. Do jeho středu tavnou pistolí nalepíme skleněný kelímek, do něj dáme vonnou  čajovou svíčku a kolem nalepíme různé ozdoby.

VĚNEČEK

Stejný postup jako u  svícnu s tím rozdílem, že omotáváme ruličku od alobalu do požadované velikosti věnečku.

VÁNOČNÍ HAD

Vezmeme si 5 papírových ruliček a mašličkou je pevně svážeme k sobě tak, aby asi 10 cm ruliček vyčnívalo. Do středu dáme ruličku od pečícího papíru a omotáváme do požadované délky asi půl metru, konce ruliček zas pevně svážeme k sobě tak, aby jejich konce vyčnívaly. Ucvakneme si stejně dlouhý drát, který zasuneme dovnitř a vytvarujeme „hada“. Nabarvíme a začneme zdobit čajové svíčky a všechny báněčky a ozdůbky lepíme tavnou pistolí. Moc pěkná ozdoba na vánoční stůl.

Všechny moje výrobky jsou dárkem pro můj klub stomiků Prostějov. Věřím, že se jim budou líbit. Začala jsem s jejich výrobou po chvilkách už po Velikonocích a včera jsem všech 70 kusů zdárně dokončila. Odměnou mi bude hřejivý pocit, když uvidím rozzářené oči stomiků, až si ponesou domů svícen nebo jiný můj výrobek, který si na předvánoční schůzce sami vyberou.

Třeba někoho z vás některý výrobek zaujme a zkusíte si ho vyrobit  a pak dárkem potěšíte své známé. Ten malý svícen je jednoduchý a moc hezký.

 

Portál i60 obsahuje přes 8 000 čtenářských příspěvků - nejrůznějších příběhů, vzpomínek, povídek, básní, cestovatelských tipů, ale i zajímavých návodů, jak si co vyrobit. Tento je jeden z nich, před vánočními svátky jej opět připomínáme.

 

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Čas běží a běží a už je rok 2017 s ním advent a tvé krásné dekorace. Růži, tak ať rok 2018 ti přinese tolik zdraví, abys mohla zase všechny potěšit svými výrobky. Hezké svátky!
Helenka Červenka
Růženko, přijď občas mezi nás! Tvá kreativita tu chybí!!!
Věra Ježková
Krásné, půvabné, nápadité.
Růžena Antlová
jak vidím ty mé výrobky tak mi je strašně líto , že letos jsem nemohla nic vyrobit ještě nemůžu stále zatěžovat pravou ruku ale věřím že bude líp musí mám od loňska namotanou celou bednu ruliček . A Libore tvůj komentář mě hodně rozesmál !!!!!
Alena Vávrová
Růženko, patřím mezi ty šťastné, co od Tebe pár Tvých vánočních dekorací dostalo jako dárek. Když jsem je dávala do vánoč. okna, moc jsem na Tebe a Tvoje neúnavné a šikovné ruce vzpomínala. Přeji Ti krásný advent !
Zuzana Pivcová
Piš dál, Růženko, dnes jsme byly se sestrou na vánočních trzích v Letňanech, ale kam se na Tě mnohé výrobky hrabou!!
Dana Puchalská
Paráda! Paráda! Paráda!
Libor Farský
Tohle opravdu obdivuji, já bych ovšem potřeboval instruktážní video, nebo ještě lépe půjčit si instruktorku domů.
Hana Rypáčková
Vždy jsen tvé umění obdivovala...
Dana Kolářová
Růži, ráda jsem se znovu podívala na tvé krásné vánoční dekorace. Hezký Advent.
Eva Komínová
Ozdobičky jsou nápadité a hezké. Zaujal mě stromeček, asi ho taky zkusím.
Věra Lišková
Vánoční ozdoby se mi moc líbí, krásné a vkusné. Umíte rozdávat radost. Přeji krásný adventní čas.
Jarmila Komberec Jakubcová
Paní Růženko jste neobyčejně zručná žena. Máte i vkus a vaše krásné výrobky by si zasloužily nějakou výstavku. Dokonce byste si mohla s nimi velmi dobře vydělávat.Tak přeji hodně další inspirace. Za zajímavý návod bych vám dala i 10 hvězdiček.
Zuzana Pivcová
Vánočních ozdob není nikdy dost, dají se i darovat, zvláště, kd\ž jsou tak krásné jako ty Růženčiny.
Zoja Sedláčková
Růženko, ty jsi neuvěřitelně šikovná!
Růžena Antlová
Skvělý nápad paní Jiřino , moc pěkné a jednoduché díky !
Jiřina Votavová
Pěkné. Podívejte se na Můj profil-moje obrázky, kde mám něco jako adventní "věnec" vlastní výroby. Levné a rychlé, stačí koupit 4 svíčky, najít talířek, tácek, misku apod. a vyzdobit dle vlastní fantazie.
Alena Vávrová
Růženko, mohla bys to rovnou vyučovat! Zvládla jsi tuto techniku naprosto dokonale. Moc ti přeju tu radost v klubu, až svoje dárky předáš. A těším se, čím překvapíš příště.
Marie Novotná
Tohle je úžasné.Obdivuji lidi s trpělivostí a tady je jí potřeba opravdu hodně.
Dana Kolářová
Růženko, paráda! Písemný návod i foto doprovod. Stomici budou mít z dárků radost a já obdivuji tvoji trpělivost! Hezký Advent.