Babiččiny recepty

Babiččiny recepty

27. 1. 2015

Chtěla bych se s vámi podělit o recepty, které pekla moje babička, která se narodila roku 1904. Ve svých dvaceti letech navštěvovala kurzy u cukráře a tužkou si do notýsku zapisovala recepty, které jsem po ní zdědila.

Prosím, přečtěte si, jak se tenkrát peklo. I když si recept již nezkusíte, pokochejte se staročeštinou.

Linecké hvězdičky
15 dkg cukru, 30 dkg másla, 1/2 kg mouky, 2 celá vejce, trochu tluč. skořice, na špičku nože amonium nebo Oetkerova prášku. Tato směs prodělá se v těsto, rozválí, tvořítkem vykrájí se hvězdičky a potřou se vejcem, posypou krystalovým cukrem a na plechu při zavřené troubě do růžova se vypekou.

Skořicové hvězdičky
28 dkg másla, 8 dkg cukru se v nějaké nádobě řádně vymíchá, do vymíchaného másla přidávají se 4 žloutky jeden po druhém za stálého míchání, trochu tluč. vanilky, tluč. skořici a nakonec se zamíchá 35 dkg mouky. Těsto dá se do sáčku, ve kterém jest velká trubičková hvězdička a na čistý papír na plech dělají se hvězdičky, v prostředně teplé troubě se pekou a upečené hned za horka sypou vanilkovým cukrem.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA