
Beránek s kudrnami
29. 3. 2015Na Velikonoce též peču netradičního beránka. Je z kynutého těsta a s povidlovými kudrnami.
Těsto:
1 hrnek mléka
1 žloutek
7 lžic oleje
špetka soli
3 PL cukru
2,5 hrnkku polohrubé mouky
25 dkg droždí
Náplň:
povidla
mák
tvaroh
Ingredience na těsto vložím do pekárny a mám 2 hodiny čas na prohlížení na íčku:-)). Poté z těsta odložím asi 1/4 a zbytek vyválím obdélník asi 1,5 cm tlustý.Potřeme ho náplní (Já povidlovou) a smotáme jako roládu.
Roládu nakrájíme na 2 cm široká kolečka.
Na plechu s pečícím papírem vytvoříme tělo beránka. Z odložené třetiny těsta udělám hlavičku s ouškem, ocásek a nožičky. Necháme ještě 20 minut kynout, poté potřeme žloutkem a pečeme cca 20 minut při 180 st.C do zlatova.
Tak dobrou chuť!
Zpět na homepage
Doporučujeme
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.
Věříte, že letošní rok bude pro vás lepší, než ten uplynulý?
Ano, věřím či spíše v to doufám
Musí být lepší, rok 2020 byl jeden z nejhorších v mém životě
Ne, loňský rok nebyl pro mne zas tak špatný
Obávám se, že ne. Vloni jsem prožil(a) neopakovatelné chvíle