Beránek s kudrnami

Beránek s kudrnami

29. 3. 2015

Na Velikonoce též peču netradičního beránka. Je z kynutého těsta a s povidlovými kudrnami.

Těsto:
1 hrnek mléka
1 žloutek
7 lžic oleje
špetka soli
3 PL cukru
2,5 hrnkku polohrubé mouky
25 dkg droždí

Náplň:
povidla
mák
tvaroh

Ingredience na těsto vložím do pekárny a mám 2 hodiny čas na prohlížení na íčku:-)). Poté z těsta odložím asi 1/4 a zbytek vyválím obdélník asi 1,5 cm tlustý.Potřeme ho náplní (Já povidlovou) a smotáme jako roládu.
Roládu nakrájíme na 2 cm široká kolečka.


Na plechu s pečícím papírem vytvoříme tělo beránka. Z odložené třetiny těsta udělám hlavičku s ouškem, ocásek a nožičky. Necháme ještě 20 minut kynout, poté potřeme žloutkem a pečeme cca 20 minut při 180 st.C do zlatova.

Tak dobrou chuť!

recepty
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marta Novotná
Opravdu 25 dkg droždí ?
Miluše Hasenohrlová
Moc děkuji za kladné ohlasy, jsou motivací pro další pečení.....
Marie Magdalena Klosová
Vypadá to dobře a celkem jednoduše.Osobně nevím,zda "to",co na plechu poskládám,se bude podobat beránkovi.
Miluše Hasenohrlová
Děvčata, moc děkuji za pochvaly. Tak myslím, že tato rubrika mě bude nuti zkoušet nové a nové věci, právě pro vás všechny :-) Soňo, do malé formy bych dala půlku těsta.
Jaroslava Handlová
Takto tvořeného beránka jsem ještě neviděla. Nápadité, to chci vyzkoušet!
Soňa Prachfeldová
Netradiční opravdu, musí být dobrý, jak moravské koláče a to těsto šlo by do formičky Miluško ? Mám malou, zda by nepřetékalo
Hana Šorejsová
Miluško, to neznám a zřejmě to na velikonoce zkusím. Vypadá to hezky, jen se zakousnout, s povidly to je určitě dobré, děkuji za recept. Jsi šikulka !
Alena Tollarová
Miluško to je opravdu netradiční beránek. Takového jsem fakt ještě neviděla :-)))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.