Trochu netradiční představení 
spisovatele Lubomíra Müllera

Trochu netradiční představení
spisovatele Lubomíra Müllera

24. 5. 2015

Vážení přátelé, dovoluji si Vám představit kamaráda, spisovatele Lubomíra Müllera.

Lubomíra jste již trochu poznali z jeho několika literárních příspěvků nebo z nádherných fotografií na profilu i ve Fotu dne. Dokonce vyhrál soutěž o rodinný recept a obdržel cenu, kuchařku. Tedy ne živou, tu má doma, ale taktéž pěknou, jen vytištěnou na papíře. 

Bezva recepty," řekl mi. „Pro mne byla novinka recept, jak vařit vajíčko natvrdo! Já ťululum jsem celý život žil v omylu a vařil ho, čím déle tím lépe. Ono se má ale vařit jen 1min a pak nechat 10 minut stát v té horké vodě. Zkusil jsem to a bylo výborné."

„A jak se vaří vajíčko naměkko?" vznesla jsem odborný dotaz.
"To v receptech nebylo, ale podle mě naměkko se vaří asi tak, že ho přiložíš k hrnci s horkou vodou, řekneš mu - heleďse koukej vejce, jestli hned nezměkneš, tak tě tam hodím. A ono se lekne a hned změkne a je naměkko."

Jak jsem již nedávno zde napsala, Lubomír Müller je nejenom komik, ale i renesanční člověk. Nemá rád chválu, ale já prostě musím. Při vší jeho skromnosti by se totiž asi sám neozval. Umí snad všechno na světě, jen snažit se dostat do popředí mu jaksi nejde. V tomto jediném, myslím, zaspal dobu. A o to více je sympatický.

Tlumočím vzkaz od něho, pro vás na i60.

Ať jste kdekoliv, ať děláte cokoliv, ať si myslíte cokoliv, nezapomeňte, že jste TEĎ na světě jen jednou, a odkládat radost, úsměv a lásku až napodruhé je jako čekat, až vám vyrostou třetí zuby. Jestli se TEĎ bude ještě někdy opakovat, nikdo nevíme, jen tomu TEĎ věříme. Ale Kolumbus také věřil, že našel cestu do Indie....

Berte, když TEĎ někdo nabízí, dávejte, i když TEĎ nikdo nechce.

Milujte se TEĎ a neodpírejte si lásku, žádáte-li se vzájemně právě TEĎ.

Věřte na neviditelné teprve až ho TEĎ uvidíte. Nevěřte, že jen to, co TEĎ vidíte, je viditelné.

K výčitkám se TEĎ obraťte zády, k ohleduplnosti TEĎ čelem.

Nečekejte, že POTOM bude líp, když může být lépe už TEĎ.

TEĎ jsme my, POTOM už bude někdo jiný.

 

Z chystané knihy ŠTĚSTĚNKY

www.lubomir-muller.cz

A abyste skutečně poznali jeho smysl pro humor a šamanský tanec s vařečkami, podívejte se na:

No řekněte, nic na tom není, jen vařečky....dokázali byste to také?

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lubomír Müller
Tak ještě jednou díky všem za podívání a komentáře. Pro Tomáše Horáčka: ten zvonivý činel je velká ocelová miska, vlastně polokulovitá poklice na misku, slouží na míchání potravin, těsta, ovoce apod. Krásně zvoní. A tloukl jsem, jak to přišlo, občas mimo rytmus, občas "mimo sebe", občas vařečka vypadla z ruky, hlavně, že bylo veselo, to ráno mi totiž padl na duši splín, a to je nejlépe ho vybubnovat.... Takže ještě jednou DÍKY všem za komentáře, a Vandě za nápady a kamarádství. ♥
Zuzana Pivcová
Teď jsem si teprve poslechla to Stůj při mně. Je to nádherné a velmi přesvědčivé a povzbuzující. Děkuji.
Vanda Blaškovič
Luboši, mně neděkuj, já to dělám pro Tebe za to malý pivko. Ale musím napsat, že za 3 dny máš 400 shlédnutí. To gratuluji a děkuji všem, kdo se podíval a ještě víc těm, kteří se vyjádřili. Jen upozorňuji i na nádherné fotografie Lubomíra pod článkem. Možná, že je trochu zastínilo vařečkové video. Pro fotografy to bude lahůdka. Jsem zvědavá, zdali se případně ozvou. Děkuji!
Marie Foltýnová
Tak to se mi líbí.Vidím,že v kuchyni se nejen vaří,ale kdo umí,může zde i muzicírovat.A po shlédnutí videa pan Lubomír umí obojí.
Marie Bartošová
To video mne pobavilo. Pan Müller je v kuchyni mnohem lepší než vulgární mediální hvězda Pohlreich! Nepropaguje sice drahé potraviny a recepty, ale rozdává radost. Díky jemu, díky i paní Blaškovič.
Jitka Chodorová
Pane Lubomíre,je mi ctí,přečíst si,či poslechnout vaši tvorbu,jste výjimečný člověk,i když se chvále bráníte. Takže děkuji a těším se na vaše další příspěvky.
Tomáš Horáček
Luboši, to snad není ani možné, hrával jsem kdysi s bigbítem... Jak to stíháte a kde je ten zvonivý činel?
Jiřina Votavová
Vando, také dobrý způsob na přehlasovaná písmena. Já mám to obrácené lomítko ob jednu klávesu vpravo vedle ů.
Vanda Blaškovič
Zatím vzkaz jen pro Libora. Pokud budete psát panu Müllerovi - je to velice jednoduché...:) přehlasované u napíšete jediným kliknutím a to tak ,že klikněte před napsáním u na klávesnici převráceného lomítka, bývá u entru...a objeví se Ti ü ü ü...hezký večer!
Lubomír Müller
Krásní přátelé, čtenářky a čtenáři tady na i60. Už jsem zde, abych děkoval (Vanda má v posledním komentáři pravdu, meditoval jsem, ale pouze jak vás potěšit něčím hezkým poutavým, a tak brzy bude v rubrice cestování článek, foto i film - prozradím, že film je o Zanzibaru). Ale teď mi dovolte srdečně a se srdcem vděčností ťukajícím na dlani poděkovat za všechny ty krásné komentáře k netradičnímu interview, které Vanda zpracovala. A jí obzvláště velké díky (a prý jí musím zaplatit malé pivo, až se sejdeme - nu, ulevilo se mi, na to malé pivo ještě v peněžence něco mám). Nejsem nijak výjimečný, je tady mezi vámi osobností s bohatým životem, že já mohu jen tiše naslouchat. Nu, přiznám se, někdy jsem takový trojčil a "blbnu", jako s těma vařečkama. Ale to jen někdy, kdy je mi to doma "dovoleno".... Přeji vám všem chuť hravosti a stálého zájmu o vše, co vás činí šťastnými. A buďte jimi dlouho. Také děkuji všem, kteří četli některou z mých knih a napsali mi. Pokusím se občas něco z nové tvorby vložit, možná i písničky. Děkuji a s láskou vám přeji hezké dny.
Vanda Blaškovič
Vážení přátelé, předpokládám, že Lubomír někde medituje, případně je na skok někde u protinožců...:)) až se probudí, určitě se ozve.... Já zatím, za sebe, všem co četli a podívali se, děkuji. To množství shlédnutí je za krátkou dobu od uveřejnění veliké! Lubomíra určitě potěší. Děkuji.
Hana Rypáčková
Když chlap vaří, tak to nikdy není nuda. A opravdu nás může Lubomír i něco naučit.
Alena Tollarová
Podívala jsem se na stránky pana Müllera a jeho rozsah je opravdu úctyhodný. Je dobře, že takoví lidé mezi námi jsou. A Ty máš, Vando, štěstí, že je Tvým kamarádem.
Libor Farský
Už to mám. Je to z Japonska, v našich podmínkách nutno vyzkoušet. • http://old.stream.cz/video/753580-genialne-jednoduchy-zpusob-jak-oddelit-zloutek-od-bilku
Libor Farský
Technický dotaz. Nemohu na klávesnici najít přehlasované "u" do slova Muller. Je zralá pro reklamaci anebo na to existuje nějaká finta? Smajlík.
Libor Farský
Panu Mullerovi jsem již vyjádřil své sympatie a obdiv u jeho dřívějšího příspěvku. Dnes jsem si opět otevřel jeho webové stránky a těšil se jimi více než hodinu. A to jsem si ještě neotevřel všechny odkazy v nich. Ještě jednou vítejte, Lubomíre. Až to najdu, pošlu Vám zajímavý fígl na práci s vajíčky.
Soňa Prachfeldová
Pan Lubomír je sympatický bohém se smyslem pro velkou krásu - jeho fotky jsou živým příkladem !
Jitka Chodorová
Taky jsem ráda,že se takový člověk vyskytuje na 60tce,všestranně nadaný a inteligentní a patrně i skromný, děkuji Vandě, že nám jeho aktivity ještě více přiblížila,líbí se mi i jeho bubnování, taky možná proto,že mám doma vnuka, který hraje na bicí. Vando díky, krásně jsi to napsala.
Jana Šenbergerová
Tak takhle se v kuchyni otáčet neumím, ale bylo zajímavé tuto produkci sledovat a počíst si o mnohostranně zaměřeném člověku. Díky!
Zuzana Pivcová
Je to neobvyklý rozhovor s neobvyklým člověkem. Vím, že je důležité žít teď. Někdy to zcela spontánně nejde. Ale Vy všechno podáte tak lehce a samozřejmě, že si říkám, že bych to snad také mohla zvládnout.
Elena Valeriánová
Tleskám Vandě za tento článek. Je fajn vědět, že mezi námi jsou lidé se smyslem pro humor, lidé, kteří něco umí. Do nikoho se nenavážejí a přitom se od nich můžeme učit. Já takhle koncertovat s vařečkami, tak musím kupovat nové nádobí. Jsem ráda, Lubomíre, za každý Váš komentář, je mi ctí, když se Vám něco ode mě líbí. A vajíčka na měkko? Do vařící vody vložím vajíčka a od dalšího bodu varu vařím 4 -5 minut a jsou mňam.
Tomáš Horáček
Lubomír je velmi inspirativní člověk. Jsem rád, že se i tací lidé vyskytují na tomto portálu, který považuji za jeden z mála inteligentních v této zemi. Pište, foťte, nabádejte dál, Luboši. Na Vaše věci se budu vždy těšit.