Proč jsem se nestala
pojišťovací makléřkou

Proč jsem se nestala
pojišťovací makléřkou

28. 10. 2015

Na mé důvody, proč jsem se kamarádkou nechala přemluvit k tomu, abych se stala pojišťovačkou, už si nevzpomenu. Její důvody však byly velmi zřetelné. Za každou získanou dušičku pobere provizi a body, které ji posunou výše na žebříčku kariéry. A mě se možná zdálo, že je dobrý nápad rozšířit mé "podnikání" o další činnost.

Tak se stalo, že jsem jednoho dne vezla ji a ještě dvě další budoucí kolegyně na dvoudenní školení pojišťovacích makléřů. Trochu mě rozladilo, že my ze severních Čech musíme absolvovat cestu přes půl republiky, abychom mohli být proškoleni, když firma, pro kterou jsme byli získáváni, má pobočky po celé zemi. Ale pochopila jsem, že sídlo firmy je na jižní Moravě, takže organizátoři samozřejmě mají zájem, abychom se školili co nejblíže jejich bydliště, a zbytečně neplýtvali jejich drahocenným časem.

Ubytovali jsme se v příjemných dvoulůžkových pokojích a pádili do hlavního sálu, kde se mělo konat naše vzdělávání. Výraz pádili je zde namístě, protože vše bylo na minutu zorganizováno, a jak nám bylo řečeno, nedochvilnost se netrpí a za pozdní příchody se udělují pokuty. Taktéž za nevypnutý mobil a další nekázeň.

V sále se na nás široce usmívali naši školitelé. Vysoký štíhlý charizmatický ředitel firmy nás uvítal a ve zhruba půlhodinové one man show nám představil své spolupracovníky, kteří jsou skvělí, nepostradatelní a všichni jsou jeho nejlepší přátelé. Dále nám sdělil, jak je rád, že vidí kolem sebe tak sympatické tváře a velmi se těšil na vzájemnou spolupráci, až se staneme členy tohoto skvělého týmu. Přitom dokázal obejít celý sál a navázat oční kontakt i s těmi na nejzastrčenějších místech. Skvělá práce. S chutí jsem mu zatleskala. Dovedu ocenit profesionalitu v jakémkoliv oboru.

A už to jelo. Nejdříve jsme se dozvěděli, jak skvělá, bohatá a nejlepší je firma, pro kterou jsme se rozhodli pracovat. Ti nejlepší jsou přáteli charizmatického pana ředitele a jsou zváni každý rok na párty v jeho soukromém sídle. O tom jsme se mohli přesvědčit na snímcích promítaných na širokém plátně v čele sálu. Přátelé v čele s panem ředitelem na zahradě - smějí se a mávají, přátelé s panem ředitelem v bazénu - smějí se a mávají, přátelé s panem ředitelem na terase - smějí se a nemávají, protože mají v ruce každý sklenku sektu. A těší se, že příští rok se jejich řady rozšíří o nejlepší z nás.

Následovalo motivační cvičení. Měli jsme rozluštit, jak pospojovat jedním tahem body různě rozmístěné na papíře. Řešením bylo opustit papír a protáhnout čáru přes stůl. Pointa: jedině, když se odhodláme k netradičním postupům, dosáhneme úspěchu. S tím se dalo souhlasit.

Další lektorka nás poučila o tom, jak získat širokou databázi adres potencionálních klientů včetně telefonních čísel.

"Bylo to jednoduché, přátelé, požádala jsem známou paní doktorku o nějaké kontakty na její pacienty, abych mohla nějak začít. Ona mi umožnila přístup do své kartotéky, kde jsem si vybrala potencionální klienty, opsala jejich data, telefonní čísla a během příštího týdne jsem je všechny obtelefonovala, představila jsem se jako pojišťovací poradce jejich lékařky a nabídla jim své služby," školila nás žena středního věku s centimetrovými očními linkami a kruhovými náušnicemi, které při prudším pohybu hrozily ublížit své nositelce někde v oblasti klíčních kostí.

Zděsila jsem se. "Co ochrana osobních dat?" vykřikla jsem nahlas. Lektorka velkoryse moji nekázeň přehlédla a pokutu jsem nedostala. Pohoršené pohledy ostatních adeptů však signalizovaly, že jsem se ocitla někde, kde jsem být neměla. Je opravdu možné, že jsem jediná, komu takové praktiky vadí? Copak to není někomu alespoň divné?

Zbytek školení jsem protrpěla jen kvůli kolegům, kteří byli odkázáni na můj odvoz. Názorné školení, jak přesvědčit klienta (v mém pojetí zmanipulovat oběť), aby se pod tíhou argumentů nechal pojistit. Závěr školení patřil opět charizmatickému řediteli. Srdečně se s námi rozloučil a těšil se na další setkání.

Věděla jsem, že z mé strany už žádné další setkání nebude. I když - dámy - ten ředitel byl vážně k sežrání!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
paní Evo, i já znám seriozní makléřské firmy, s jednou z nich mám i uzavřenou smlouvu, ale to jsem nejdřív musela podstoupit opravdové školení a udělat zkoušky z potřebných znalostí třeba Zákona o pojišťovnictví. V současné době jsem registrovaná jako pojišťovací poradce v registru ČNB. Než jsem se však k tomu dobrala, prošla jsem i popsanými zkušenostmi.
Soňa Prachfeldová
Ano kdysi byl takový rozmach, u dveří zvonily ženy, jednou stavební spoření, pak životní pojistky, některé byly i vlezlé, ke mě už podruhé nepřišly. Existuje určitě kšeft s tel. čísly, každou chvíli někdo otravuje s různými výzkumy na 15-20 min. Okamžitě je utnu.
Lidmila Nejedlá
Manipulace s lidmi kdekomu vychází a falešná přátelství jen kvetou. Ale jen do doby, pokud člověka potřebují a je jim užitečný.
Eva Balúchová
Já jsem si udělala školení na prodej životního pojištění a na stavební spoření.Obě firmy měli školení na velké profesionální úrovni.Dělala jsem obě služby při zaměatnání a moc mě ta práce bavila a dařilo se mě.S odchodem do důchodu jsem klienty předala. Nikdy by nikoho z nás nenapadlo shánět kontakty podobně jak popisuje paní Ivana.
Elena Valeriánová
Nelíbily, omlouvám se.
Elena Valeriánová
Dá se říct, že z totožných důvodů jsem se já nestala realitní makléřkou. Za dva měsíce měla být zcela ukončena činnost voj. útvarů, kde jsem pracovala 25 let a tak jsem si hledala práci. Věděla jsem, že by se opravdu líbilo prodávat domy, byty, ale po školení v Pardubicích, jsem také věděla, že by se mi určitě nelíbili firemní praktiky.
Květoslava HOUDKOVÁ
Znala jsem svobodnou maminku s malým dítětem - potřebovala nutně nějakou práci. Byla jsem jí ochotna chlapečka ohlídat, třeba kdyby si našla úklid - i večer. Jednou odepsala na inzerát o Úklidu - když přišla osobně, tak to byl také Herbalife = tak už se asi "rodili" budoucí Šmejdi. U Herb. zřejmě nejvíc vydělávali ti zakladatelé, ostatní "makali" pro ně.
Hana Šimková
Ano byl to HERBALIFE
Hana Šimková
Zkusila jsem něco podobného apřišla o hodně peněz
Naděžda Špásová
No to je zkušenost za všechny prachy. Mám to taky za sebou. Já jsem se tenkrát v polovině zvedla a za určité nevole přednášejícího jsem odešla. Ještě asi 2x jsem se takhle někam přihlásila, ale bohužel šlo o podobné akce. Stejně jako Zuzku i mě udivilo to s tou doktorkou. To by se vůbec nemělo stát. Pracovala jsem ve zdravotní pojišťovně a vím, že je to nepřípustné.
Alena Tollarová
Měla jste ho, Ivano, fakt sežrat. Stejně jako já jsem měla shodit pana hotelového manažera do bazénu plného řas. Ale ne, asi byste ho dlouho a těžko trávila a to za tu námahu nestojí. Bohužel tak to opravdu chodí.
Zuzana Pivcová
Vážím si toho, že jste tu vše na rovinu zveřejnila, sama jsem před lety šla na základě inzerce na jistou akci, o níž předem ujišťovali, že se nejedná o tehdy zprofanovaný Herbalife. Podobně jako ve Vašem případě, aniž bychom byli informováni, o co jde, nastupovaly postupně ve finanční posloupnosti jednotlivé jejich spolupracovnice a každá líčila, co si vydělává a kam jezdí či létá. Na konci akce jsem stále ještě nevěděla, co bych měla dělat, pouze jsem si měla za jistou zálohu smluvit konzultaci s jejich pracovníkem a pak jít na školení za cca desetinásobek konzultační sumy. Takže šlo vlastně jen o to, dostat z lidí peníze. Takto poučena jsem se už nikdy ničeho nezúčastnila. Dost mě šokuje to získávání osobních dat i od lékařů, ale mohla jsem to tušit.