Fotoreportáž: Středověký den v Kestřanech
FOTO: autorka

Fotoreportáž: Středověký den v Kestřanech

2. 8. 2016

Středověký den na tvrzích v Kestřanech, který se konal o víkendu začátkem prázdnin.

Jedná se o gotické tvrze ze 13. století Horní a Dolní, které měly panské povinnosti ke hradu Zvíkov. Vystřídalo se mnoho majitelů. Nejznámější byl rod Švamberků.

Nyní tvrze vlastní dva majitelé.

Pojďme se společně podívat, jak se ve středověku žilo.

 

PRÁZDNINOVÁ REPOTÁŽ - Napište reportáž z výletu, dovolené, z vašeho města či obce. Autoři reportáží získají předplatné MF Dnes, anebo kvalitní LED svítilny. Pravidla soutěže najdete zde.  

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Jitko, to moc hezká reportáž. Netušila jsem, že máte v Kestřanech tvrze. A opravují se, viď? Tak to se někdy přijdu podívat. Díky, hezké fotky.
Jitka Mošovská
Asi před 14 dny, zde ČT natáčela pohádku Pravý rytíř s panem Vaculíkem, J. Kornem (král Jakub) a dalšími herci. Pohádka se bude vysílat o Vánocích.
Hana Rypáčková
Pěkná akce, tam jsem jezdila na kole...To je dobře, že staré tvrze ožívají..Jsi dobrá fotoreportážnice...
Zuzana Pivcová
Tyto tvrze jsem sice v životě neviděla, ale moc se mi líbí Tvé fotky. Mám ráda různé středověké slavnosti v prostorách hradů a zámků. Právě tak jsem měla ráda soutěž O poklad Anežky České.
Marie Seitlová
Pěkná fotoreportáž.