Helen Mirren jako inspirace
Helen Mirren. Foto: pinterest.com

Helen Mirren jako inspirace

12. 12. 2016

Je jí sedmdesát jedna let a právě se stala tváří legendárního kalendáře Pirelli. Ano, to je ten kalendář, na kterém dosud pózovaly polonahé dvacetileté krásky. Letos jeho tvůrce vsadil na zralou krásu. Neuvěřitelné? Jak se to vezme.

Helen Mirren je ikonou pro mnohem mladší ročníky, než je ona sama. Jednak je skvělá herečka, jednak je jednou z mála dam ze světového šoubyznysu, které dokázaly zestárnout bez skandálů a zásahů plastických chirurgů. Tedy zdá se. Pokud nějaké byly, dopadly skvěle, protož to není poznat. Helen má vrásky, nezastírá šediny a přitom je zatraceně šarmantní, až se chce říct sexy.

Kalendář Pirelli, který je exkluzivní kousek, jež se obvykle draží v charitativních akcích a rozesílá pouze lidem mocným a bohatým, je letos pěknou ukázkou toho, že svět se posouvá správným směrem.

„Poselství je jasné. Upustíte od honosných účesů, od plavek a vysokých podpatků a dostanete ženy s přirozeností, emocemi, zkušenostmi ženy života. A to je pro mě krása, ne?“ řekl tvůrce kalendáře, slavný fotograf Peter Lindbergh na tiskové konferenci novinářům.

Helen Mirren řekla, že se zpočátku obávala, že ji bude chtít stylizovat jako osudovou ženu. Že ji pohodí do kožešin, namaluje jí rudé rty. Prý by se tak ve svém věku necítila zrovna dobře. Místo toho je tam vyfotografovaná v decentních šatech, jen tam tak prostě stojí. Působí důstojně, přitom mile a krásně. Proč právě ona byla vybrána jako ukázka toho, že svět netvoří jen mladé modelky?

Může být inspirací nejen tím, jak pečlivě si vybírá své role a pak je skvěle zvládne, ale i stylem svého oblékání. Známe ji z mnoha filmů. Nezapomenutelná byla ve snímku Královna, kde představovala Alžbětu II. Má za ni Oscara, k němu několik dalších významných cen jako jsou Emmy a Zlatý Globus. Ale tentokrát se na ni podívejme jako na ženu, která má vkus. Která vypadá dobře, přestože chodí oblečena jednoduše a nosí stále stejný jednoduchý účes.

Tady je pár snímků, pro inspiraci.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(4.8 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Magdalena Klosová
...a takové umíme být taky !!! :) mm
Jarmila Jakubcová
Ukázka toho, že stárnout lze s elegancí a že i v pozdějším věku můžeme vypadat dobře. Dobře zvolená inspirace. každá žena může být upravená. Článek i fotky se mi moc líbí. Dávám 5 hvězdiček
Karel Hyndrák
V maloobchodním marketingu (platí i pro Seznamku a módní přehlídky) je zásada: 1. Všichni sem! 2. Utrať vše! 3. Zítra zas! Aby se uskutečnil bod jedna, je třeba upoutat pozornost (attention), nejlépe obrazem či fotkou. Fotka nemusí být úplně přesná. Před 10 léty byla slavná reklama DOVE: https://www.youtube.com/watch?v=iYhCn0jf46U Helen Mirren má určitě pupínky, pihy a i žílu na noze. No a co? Až ji uvidíte, jak hrabe v teplákách listí na zahradě, tak ji nepoznáte. Ona má SEBEVĚDOMÍ a to vzniká zevnitř člověka a dá se to naučit.
Karel Hyndrák
Elen to říká jasně. Helen M. je normální "pani". Šla k holiči a trochu se přimalovala. Fotil jí někdo, kdo to umí. Íčkové modelky se jí vyrovnají. Je to jen takový marketing osoby. Divadélko. V krásném pořadu ČT1 "Sama doma" občas seberou nějakou ženu z ulice, ostříhají jí, omalují a vyberou jí šaty, které se na ní hodí. Hvězda! Výmluvy na peníze atd. jsou výmluvy. Nejlepší investice jsou do sebe sama.
Zdenka Jírová
Opravdu krásná, zralá žena.
Soňa Prachfeldová
Není to oslňující krasavice, ale má noblesu, vkus a nehraje si na diblíka, také se mi líbí.
Elen Zajíčková
Nádherná DÁMA! Myslím, že právě ona může být příkladem jak žena v seniorském věku může vypadat. Jak ukazují její snímky, je to ú)pně normální žena . Někdy zcela " přírodní", někdy krásně upravená. Žádná přezdobená fiflena, ale elegantní dáma, která ví, co jí sluší. A jestli její šaty šil módní návrhář, nebo ne, každopádně vynikající vkus této dámě nechybí. A o tom to je. Na Portále mezi modelkama jsem poznala několik neméně atraktivních a krásných dam. Takže , dobře vypadat, nemusí být jen výsadou bohatých . Je to výsledek určité sebekázně a úcty k životu, i k sobě samé. Jen drahé věci nemusí být zrovna vkusné . Určitě nazaručí noblesu a nenahradí chybějící charizma. A tím , kromě hereckého nadání, je tato dáma zcela nepřehlédnutelná. Tak normální , tak přirozeně kouzelná!
Jana Šenbergerová
Sluší jí to, ale ke mně má asi tak blízko jako já na Měsíc.
Zuzana Pivcová
Narozdíl od žen, které se tu u některých článků na snímcích objevovaly, se mi tato dáma skutečně líbí, i když, jak uvádí Naďa, určitou roli samozřejmě hraje pěstěnost, podmíněná i finančními prostředky. Neměla by to tedy být výzva ke srovnávání, nýbrž určitý tip, co by se mohlo hodit.
Naděžda Špásová
Ano, vypadá moc dobře a já ji mám opravdu moc ráda. Je skvělá herečka. Ovšem, nezlobte se na mě, ale jeden podstatný rozdíl mezi naším důstojným stárnutím přece jenom je. Jsou to peníze. Ona se o sebe nemusí bát. Řekla bych, že to není dobře zvolený vzor.
Karel Hyndrák
Ještě k těm portrétům. Na youtube pod Ondřej Neff fotografie jsou 2 úžasná videa: Umístění postavy https://www.youtube.com/watch?v=RO4Jh6ygDR8 Nejčastější chyby https://www.youtube.com/watch?v=HfDl0d9Al-Q Kéž by si je někdo alespoň jedním okem prohlédl!
Eva Krausová
Je to dáma, co má šmrnc. Mám ji ráda.
Karel Hyndrák
Její fotky, nechť jsou inspirací (po formální stránce) i pro naše íčko modelky. Ano, takhle by měly vypadat fotky postavy. Nic na tom není. Ostatně o tom Radovan Cakl už tady psal. Házel hrách na zeď. Já jsem napsal, že většina fotek v rubrice Senior Fashion a Seznamka a nakonec i Profil jsou vraždy a že na serveru, kde je tolik fotografů je to ostuda. Sklidil jsem sprdunk, že kritizuji.
ivana kosťunová
Je opravdu krásná