Poznáte toto nádraží?

Poznáte toto nádraží?

25. 2. 2017

Nádraží na obrázku leží ve vesnici, jež je unikátní v tom, že do devadesátých let neměla s okolním světem spojení po silnici. V současnosti obcí prochází cyklostezka, kterou pro svůj kvalitní povrch využívají nejen cyklisté, ale v hojné míře i in-line bruslaři.

O sobotách a nedělích v letních měsících bývá tak frekventovaná, že někteří cyklisté části úseků raději kombinují s cestou po železnici, vodě či silnici. Na nádražní budově visí skvostné hodiny z roku 1902 a výpravčí, kteří zde vykonávají službu, musí mít zkoušku z německého jazyka. Nádraží se nachází v pískovcovém údolí a kromě turistů a houbařů sem v hojmé míře proudí také horolezci.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Ano Hanko, celníci tam procházeli. Je to poslední stanice na našem území, pak následuje Schöna.
Anna Čípová
Díky za poučení.
Hana Rypáčková
Ráda jsem se poučila. Při prvním pohledu mě napadlo" To je ošklivé nádražíčko, takové německy chladné... Jistěže jsem tudy jezdívala , začali tam vlakem procházet celníci?
Ilona Kolářová
Já se ještě musím omluvit Jiřině V., že jsem ji nejmenovala, protože to vlastně uhodla jako první. :)
Zdenka Žichovská
Nikdy jsem tam nebyla, tak jsem pátrala na internetu -https://www.youtube.com/watch?v=DJrgMKBEQtc#t=3.166333 - několikrát jsou vidět nádražní hodiny ( např. v 5té minutě 20s)
Alena Vávrová
Tak dnes ani ťuk. Po kolejích jsem tam nebyla, ale jela jsem kolem parníkem do Hřenska. Přívoz v D. Žlebu jsem tehdy zaznamenala, skálu Titanic asi také, ale nevěděla jsem, že se tak jmenuje ;-) .
Jana Šenbergerová
Jsem ale trdlo. Nejenže jsem tudy jela, ale s kamarádkou jsme tam vystoupily a chtěly se přívozem dostat na druhý břeh, jenže převozník byl nezvěstný, tak jsme to vzdaly a vydaly se zpět do Děčína pěšky krásnou přírodou a nakonec přes Pastýřskou stěnu. Rádi bychom se tam podívali, bydlí tam náš společný kamarád.
Jiřina Votavová
Párkrát jsme tudy jeli vlakem směr Drážďany. Skalní útvar Titanic je na druhém břehu Labe.
Ilona Kolářová
Udělali jste mi všichni radost. :)
Alena Tollarová
Dostala jsem se k PC teprve teď a přišla s křížkem po funuse. Ale to nevadí, Dolní Žleb na břehu Labe v místě, kde opouští ČR, je absencí silnice velmi známý. Na druhé straně Labe je Hřensko.
ivana kosťunová
Teď koukám, že možná tušila i Jiřina Votavová
ivana kosťunová
Omyl- hodiny ne, ale Dolní Žleb figuruje v povídce Mladý muž a bílá velryba, hlavní hrdina tam jezdil za rodičema a jezdil p ř í v o z e m !! Proto mě ten Dolní Žleb napadl. Původně bych tipovala Tisou. Promiň, napsala jsem to s těmi hodinami dost zmateně. Jinak dobrá hádanka :))
Ilona Kolářová
Ano, je to tak Naďo. Mám velkou radost, že to uhodla i Helenka + Roman a Ivana. Věděla jsem, že pro mimoústečáky to bude docela těžké, i když těch přechodových stanic s Německem není zas tak moc. Houbařů tam jezdí v sezóně hejna, nejhorší je vyběhnout kopec nahoru. Po cyklostezce vůbec nejezdím, hrozí tam nebezpečí úrazu víc než po silnici. Jezdí tam velké skupiny lidí, dokonce tam pořádají zájezdy s autobusy, roztáhnou se po celé šířce a nedají se předjet. Jinak Ivano, abych se přiznala, o hodinách ve zmínce s Páralem nevím. Já jsem od něho nikdy nic nečetla.
Naděžda Špásová
Tak já to vykecám. Je to Dolní Žleb na Děčínsku a už nějakou dobu se tam chystáme na houby. Mám pravdu?
Jana Šenbergerová
Přestože je možné, že jsem tudy někdy jela, nevím. SpR?
ivana kosťunová
Ty hodiny jsou nádherné. A název se vyskytuje i v jedné Páralově povídce ?
Helena Votíková
Severočech napověděl ("sem jsem jezdil s mámou na houby") .... a mapa Google potvrdila, po druhém břehu jezdíme za kamarádkou Ivankou do Herrnskretschenu. Nádražíčko se jmenuje.... jsou to dvě slova a začíná na A B C D ... Ž :-) . Ilonko dobrý rébus. Snad jsme uhádli.
ivana kosťunová
Při zmínce o horolezcích mě napadla T...á, ale ta silnici má. Mám ještě jeden nápad - jestli se název skládá ze dvou slov a vyskytuje se mezi Ústím a Děčínem, tak bych možná věděla...
Jiřina Votavová
Z dnešního nádraží je to jen kousek na Titanic. :-)