Poznáte toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte toto nádraží?

19. 3. 2017

Tentokrát se jedná o vlakovou zastávku v malé vesnici, jež nese ve svém tříslabičném  názvu jméno středověké zříceniny vzdálené cca 3 km.  Zřícenina nebyla po mnoho let přístupná turistům, o čemž  svědčí nápisy v azbuce. Nádražní budova leží na jednokolejné trati, kde staví jen osobní vlaky a rychlíky projíždějí. Ve vesnici se nachází kostel a stoletá lípa, funguje zde vodácký spolek a fotbalový klub.

Hádání není nejlehčí, ale zřícenina hradu Vás navede správným směrem.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Pochopitelně si můžeš stáhnout ode mě cokoliv, mně to nevadí. Naopak, budu ráda. :)
Libuše Křapová
Ilonko, můžu si obrázek nádraží stáhnout? přidala bych ho k pohádce. Díky :-)
Alena Tollarová
Hledala jsem docela dlouho, šátrala v různých vojenských újezdech, i kolem Mimoně. Až jsem to vzdala ...
ivana kosťunová
Hanko, jsou to Pertoltice. Ilono, udělala jsi mi opravdu radost, poprvé jsem něco uhodla na první pokus !! Pertoltice pod Ralskem je malá vesnička u Mimoně, která se stejně jako Mimoň stala obětí nejen dočasného pobytu sovětských vojsk, ale i těžby uranu v oblasti kolem Ralska.
Hana Rypáčková
Ralsko jsem poznala, ale Pernoltice ani náhodou. Ale baví mě to.
Zdenka Žichovská
Mně napadlo Ralsko hned, hledala jsem na mapě nádraží, které je v okolí, ale ten tříslabičný název byl problém do té doby, než jsem našla foto nádraží téměř stejné jako u autorky. A bylo jasné, že jsou to tři slova. Další fotky mi nepomohly, protože jsem je neviděla - většinou si neuvědomím, že pod reklamou mohou být další obrázky patřící k článku.
Ilona Kolářová
Tak odtajňuji už odtajněné. Jsou to Pertoltice pod Ralskem. Myslela jsem, že skutečně Ralsko je díky sovětským vojskům tak proslulé, že to bude hračka. Hlavně ta typická věž. Zdi jsou všude počmárané od ruských vojáků. Kdo se chce podívat na Ralsko, je to parádní výlet, my jsem šli z Mimoně.
Anna Potůčková
Fotka stejné nádražní budovy: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pertoltice_%C4%8CD.jpg
Naděžda Špásová
Tak, Ilono, už jsem to našla. Zřícenina mi byla k ničemu, mě pomohlo to třetí slovo. Já myslím, že už to můžu vykecat. Tak se ptám, jsou to Pertoltice pod Ralskem? Tak tam to taky skoro neznám. Doufám, že to nebude vadit, že jsem to práskla, hadaček už je dost.
Libuše Křapová
Napište mi někdo, prosím, název nádraží na blog. Prosím, prosím. Ať ho můžu dopsat do pohádky. Já to prostě nepoznám. :-) A tady by to pokazilo hádání ostatním. Díky :-)
Elena Valeriánová
Já říkám, že neumím hádat
Anna Potůčková
I mně to dalo trochu zabrat vypátrat odkud je fotografie tohoto nádraží. Uvádí se , že tu žije 391obyvatel - údaj z r.2016. PpR
Jana Kovářová
Dalo to zabrat, snad jsem objevila to správné.
Ilona Kolářová
Ivano, přiznám se, že jsem toto nádražíčko dala právě kvůli tobě, aby si měla radost. Libuško, pohádku jsem přečetla, je úžasné, jakou máš inspiraci a jak dokážeš reagovat. Zkrátka, kdo umí, ten umí. Máš můj obdiv.:)
Libuše Křapová
Ilonko, jak jsem napsala níže, tak jsem udělala. Na mém blogu je na téma tohoto nádraží pohádka "O krásné Ilonce a čaroději Kolopichovi :-) Je to jen takový rychlý nápad :-)
ivana kosťunová
Tak to by byla ostuda, kdybych tohle neuhodla. I když zastávka může klamat, jsou po celé trase dost podobné, na nedaleký vrch při dobré viditelnosti koukám z balkonu. Dnes poprvé mám jasno. Tři slova.
Jiřina Votavová
Neprozradila jsem jméno potoka a koukám, že i české je těžké. :-)
Ilona Kolářová
Všichni ostatní jste na správné stopě, ale Františkov to není.
Ilona Kolářová
Naďo jsi blízko, ale vedle.
Jana Šenbergerová
Tak jsme to nakonec našli. Název hory na obrázku používala moje kamarádka jako jednotku obtížnosti výstupu na hory. Došli jsme tedy k názvu PpR.
Naděžda Špásová
Tak už taky vím. Pokud je to ono, tak tam Oděvy měly sklad. Dokonce jsem tam jednou byla. Ale to je strašně dávno. F........ ... ......... .
Elena Valeriánová
PS: plastová okna to určitě nebudou.
Elena Valeriánová
Já teda nejsem na hádání moc dobrá. Tak moje odpověď bude spíše otázka. Myslím si, že žije FnP (dám jen zkratku, abych neodradila ostatní) Hezká hádanka, romantické nádraží.
Ilona Kolářová
Omlouvám se, skutečně jsema napsala tříslabičný název a má to být název ze tří slov. Jsem já to hlava skopová!!!!
Zuzana Pivcová
Opravdu nevím, napadla mě jedna zřícenina, ale to mi vůbec nesedí. Jsem zvědavá. :-)
Jiřina Votavová
Třeba se pletu, ale si já myslím, podle toho co jsem našla, že jde v textu o chybu a je to ze tří slov. :-)
Zdenka Žichovská
Než jsem to nadatlovala už to tu je
Zdenka Žichovská
Ještě doplním - název nádraží má tři slova - tříslabičný název mě docela zmátl
Jitka Hašková
Ale název je ze tří SLABIK!
Jitka Hašková
To je velmi těžké. při zvětšení fotky vidím oprýskaná okna. Asi plastová nebudou. Podle azbuky bych hádala karlovarský kraj.
Jiřina Votavová
Zajímavé a hezké nádraží. Nedaleká zřícenina hradu v přírodní rezervaci hodně pomohla. Pokud se název malé obce skládá ze tří SLOV, protéká jím velký potok, který se v sousedním městě vlévá do řeky Ploučnice. :-)
Zdenka Žichovská
Byla to výzva - po hodinovém pátrání na internetu jsem to našla. Jsou to P........
Libuše Křapová
Nádraží sice nepoznám, ale vypadá včetně zříceniny tak romanticky :-) Nebýt těch nových plastových oken v domku (nekritizuji, mám je taky), tak bych v okolí přímo viděla nějakou hezkou, romantickou pohádku o krásné a statečné Iloně. S kým by tam mohla bojovat? :-)