Nenápadný  sympaťák
Foto: obrazky.cz

Nenápadný sympaťák

31. 8. 2017

V roce 1969 nastoupil do divadla Semafor Jiří Datel Novotný. Původně byl angažován jako osobní tajemník Jiřího Suchého, ale brzy začal uplatňovat svůj komediální talent jako člen souboru Jiřího Suchého. Asi nejznámější z té doby bude jeho účinkování v muzikálu Kytice. Svojí nenápadnou přítomností spoluvytvářel atmosféru a kolorit tohoto divadla.

Jeho záběr byl však širší, než je obecně známo. Od menších filmových rolí, přes účinkování v seriálech ( Návštěvníci), po moderování publicistických pořadů.

Studium dokumentaristiky uplatnil Jiří Datel Novotný ve své práci až po roce 1989, kdy pro společnost Febio začal realizovat filmy z různých populárních cyklů (JAK SE ŽIJE…; GENUS; CESTOMÁNIE). Osobnosti Semaforu byly jeho věčnou inspirací a pro vydání například připravil publikace o Jiřím Grossmannovi (Závidím, 2001) nebo Jiřím Šlitrovi (Ďábel z Vinohrad, 2002). O obou slavných Jiřích ze Semaforu natočil také dokumentární filmy. Ze Semaforu odešel Jiří Datel Novotný v roce 1997, příležitostně ale spolupracoval s dalšími divadly i mimo Prahu, V Karlínském divadle například hrál v muzikálu My Fair Lady.

Dne 30.8.2017 podlehl těžké nemoci

Zavzpomínejme  si na  tohoto osobitého člověka  při této málo známé živé nahrávce z divadla Semafor

 

 

 

 

Hodnocení:
(4.6 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Díky za hezkou vzpomínku.
Ilona Kolářová
Já si ho pamatuji z Návštěvníků.:)
Libor Farský
Já také děkujI Ivance a redakci
Elena Valeriánová
Děkuji.
ivana kosťunová
I já děkuji redakci za rychlé zveřejnění. I když bylo známo, že bojuje s těžkou nemocí, přesto mě jeho smrt rozesmutnila, takže článek vznikl z okamžitého popudu.
Věra Ježková
Už jsem zavzpomínala. Je hezké, že jste pana JDN připomněla. Byl pro mne přesně takový, jak ho nazýváte.
Zuzana Pivcová
Díky za vzpomínku.