Nenápadný  sympaťák
Foto: obrazky.cz

Nenápadný sympaťák

31. 8. 2017

V roce 1969 nastoupil do divadla Semafor Jiří Datel Novotný. Původně byl angažován jako osobní tajemník Jiřího Suchého, ale brzy začal uplatňovat svůj komediální talent jako člen souboru Jiřího Suchého. Asi nejznámější z té doby bude jeho účinkování v muzikálu Kytice. Svojí nenápadnou přítomností spoluvytvářel atmosféru a kolorit tohoto divadla.

Jeho záběr byl však širší, než je obecně známo. Od menších filmových rolí, přes účinkování v seriálech ( Návštěvníci), po moderování publicistických pořadů.

Studium dokumentaristiky uplatnil Jiří Datel Novotný ve své práci až po roce 1989, kdy pro společnost Febio začal realizovat filmy z různých populárních cyklů (JAK SE ŽIJE…; GENUS; CESTOMÁNIE). Osobnosti Semaforu byly jeho věčnou inspirací a pro vydání například připravil publikace o Jiřím Grossmannovi (Závidím, 2001) nebo Jiřím Šlitrovi (Ďábel z Vinohrad, 2002). O obou slavných Jiřích ze Semaforu natočil také dokumentární filmy. Ze Semaforu odešel Jiří Datel Novotný v roce 1997, příležitostně ale spolupracoval s dalšími divadly i mimo Prahu, V Karlínském divadle například hrál v muzikálu My Fair Lady.

Dne 30.8.2017 podlehl těžké nemoci

Zavzpomínejme  si na  tohoto osobitého člověka  při této málo známé živé nahrávce z divadla Semafor

 

 

 

 

Hodnocení:
(4.6 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.